Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Після початку повномасштабного вторгнення росії серед читачів збільшився попит на українську літературу.

Про це сказав директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький під час пресконференції в Укрінформі.

«Зацікавлення читачів до української літератури зросло, буквально починаючи з травня-червня минулого року. Фактором зростання насамперед була література 20-40 років. Як і українське розстріляне відродження тих письменників, які в 30-ті роки загинули в своїй країні, так і тих, кому вдалося виїхати за кордон. Насамперед це Іван Багряний», — сказав Красовицький.

Він зазначив, що попит збільшився як і на класичну українську літературу, так і на сучасну. Крім того, збільшився попит на зарубіжну класичну літературу.

За словами Красовицького, українці менше почали читати книги з психології, медичну та навчальну літературу. В Україні, додав він, нині дуже мало письменників масової літератури, якої також потребують українці.

«У нас письменників масового жанру можна перелічити на пальцях однієї руки… Але їх повинно бути для такого розміру країни, як наша, 40, 50, 70 авторів. Вони не з’являться з нуля. Є цілі жанри, де українці не працюють. Наприклад, наукова фантастика. Одиниці, і багато з них роками працювали на російські видавництва, бо українські видавництва не могли просувати», — сказав він.

Також Красовицький зауважив, що нині більшість українців упевнено купує книжки саме українською мовою. «На книжковому ринку зараз відбувається абсолютна дивна ситуація, коли є книжки російською мовою, але на них майже до нуля впав попит», — сказав директор видавництва.

За його словами, станом на сьогодні в місяць видається приблизно 800-900 книг загальним накладом приблизно 900-950 тис. примірників.

«За минулий рік вийшло 12 млн книжок на 40-мільйонну країну. Я рахую саме так населення країни, бо ті, хто отримують ці книжки, це не тільки ті, хто зараз знаходяться на території країни… Це менше ніж 0,3 книжки на душу населення. В Україні до широкомасштабного вторгнення багато років було близько однієї книги на душу населення. В різних країнах Європи це 4-12 книжок на душу населення. В Танзаніїї та Кенії — 2 книги. Ми маємо статистику набагато менше санітарної межі», — акцентував Красовицький.

Також він зазначив, що собівартість книжки наразі приблизно в 2 рази більше, ніж в середині 2021 року. За його словами, книжки і надалі зростатимуть в ціні через папір. «Та целюлоза, яка йде на виробництво вибухівки, це та ж сама целюлоза, яка йде на виробництво книжок. Якщо весь світ збільшує виробництво снарядів, то тим самим зменшується виробництво книжок», — додав Красовицький.

Як повідомлялося, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про необхідність підтримки українського книговиробництва.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

Незламні бібліотеки і синергія перемоги: як святкують День бібліотек в умовах війни

30 вересня в Україні традиційно відзначають День бібліотек. Щороку бібліотекарі вигадують нові формати святкувань. 2019 року Українська бібліотечна асоціація разом з Українським інститу

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"