Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Після початку повномасштабного вторгнення росії серед читачів збільшився попит на українську літературу.

Про це сказав директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький під час пресконференції в Укрінформі.

«Зацікавлення читачів до української літератури зросло, буквально починаючи з травня-червня минулого року. Фактором зростання насамперед була література 20-40 років. Як і українське розстріляне відродження тих письменників, які в 30-ті роки загинули в своїй країні, так і тих, кому вдалося виїхати за кордон. Насамперед це Іван Багряний», — сказав Красовицький.

Він зазначив, що попит збільшився як і на класичну українську літературу, так і на сучасну. Крім того, збільшився попит на зарубіжну класичну літературу.

За словами Красовицького, українці менше почали читати книги з психології, медичну та навчальну літературу. В Україні, додав він, нині дуже мало письменників масової літератури, якої також потребують українці.

«У нас письменників масового жанру можна перелічити на пальцях однієї руки… Але їх повинно бути для такого розміру країни, як наша, 40, 50, 70 авторів. Вони не з’являться з нуля. Є цілі жанри, де українці не працюють. Наприклад, наукова фантастика. Одиниці, і багато з них роками працювали на російські видавництва, бо українські видавництва не могли просувати», — сказав він.

Також Красовицький зауважив, що нині більшість українців упевнено купує книжки саме українською мовою. «На книжковому ринку зараз відбувається абсолютна дивна ситуація, коли є книжки російською мовою, але на них майже до нуля впав попит», — сказав директор видавництва.

За його словами, станом на сьогодні в місяць видається приблизно 800-900 книг загальним накладом приблизно 900-950 тис. примірників.

«За минулий рік вийшло 12 млн книжок на 40-мільйонну країну. Я рахую саме так населення країни, бо ті, хто отримують ці книжки, це не тільки ті, хто зараз знаходяться на території країни… Це менше ніж 0,3 книжки на душу населення. В Україні до широкомасштабного вторгнення багато років було близько однієї книги на душу населення. В різних країнах Європи це 4-12 книжок на душу населення. В Танзаніїї та Кенії — 2 книги. Ми маємо статистику набагато менше санітарної межі», — акцентував Красовицький.

Також він зазначив, що собівартість книжки наразі приблизно в 2 рази більше, ніж в середині 2021 року. За його словами, книжки і надалі зростатимуть в ціні через папір. «Та целюлоза, яка йде на виробництво вибухівки, це та ж сама целюлоза, яка йде на виробництво книжок. Якщо весь світ збільшує виробництво снарядів, то тим самим зменшується виробництво книжок», — додав Красовицький.

Як повідомлялося, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив про необхідність підтримки українського книговиробництва.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Після вторгнення рф попит на українську літературу збільшився — директор видавництва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

США запроваджують імпортні обмеження, щоб захистити культурну спадщину України

Заступник державного секретаря США Річард Верма оголосив про запровадження Сполученими Штатами надзвичайних імпортних обмежень на культурні цінності з України.

Про це він заявив під час урочистостей до

Українсько-єврейська премія «Зустріч»-2024 оголосила переможця

Премія «Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія» 2024 року оголосила переможця 2024 року. Оголошення відбулося під час пресконференції, що транслювалася на YouTube-каналі Ukrin

УКФ назвав кандидаток на посаду виконавчої директорки

Наглядова рада Українського культурного фонду назвала імена чотирьох кандидаток на посаду виконавчої директорки установи. Про це повідомили на офіційному сайті установи. 
Конкурсний доб

Оголосили лавреатку премії імені Василя Стуса за 2024 рік

Премію імені Василя Стуса-2024 отримала директорка Харківського літературного музею Тетяна Пилипчук. Про це повідомили під час церемонії нагородження у Києві, передає кореспондент Читом

Помер британський журналіст Девід Ноулз, який створив подкаст про Україну

У віці 32 роки помер журналіст британської газети The Telegraph Девід Ноулз, який створив щоденний подкаст «Ukraine: The Latest». Про це повідомили на сайті видання. 
Він пішов з життя

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"