Пора добра й див: 18 дитячих і підліткових новинок про зиму та Різдво

Пора добра й див: 18 дитячих і підліткових новинок про зиму та Різдво

Після торішнього затишшя цьогорічний передріздвяний репертуар українських видавництв вражає різноманіттям. 18 книжок із цього огляду — далеко не повний перелік новинок, якими потішили дітей і підлітків видавці. Загалом серед них є молодіжні ромкоми, детективи, теплі, добрі і зворушливі оповідки, нові варіації на тему класичних різдвяних історій та різноманітні адвент-календарі. Схоже, що цього року книжки українських авторів переважають над перекладними. І в них прямо чи опосередковано, але присутня тема війна, розлуки, втрати дому й рідних людей. Але також і відчуття надії та сподівання на диво, яке часто трапляється на Різдво.

 

Різдвяна шапка Янголинки

 • Грася Олійко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 36 с.
 • 3+

 

Різдвяна пора надихає на добрі вчинки. Кому про це знати краще, ніж Янголинці,
яка має важливу місію — розсипати над містом різдвяний настрій і спонукати людей творити добро. Виконуючи свою роботу, вона помітила самотнє покинуте кошеня, яка замерзло і зголодніло. Янголинка не могла б забрати його до себе, але зуміла про нього подбати: загорнула у свою шапку й поклала туди, де його неодмінно помітять люди з чистим серцем — у різдвяну шопку біля ялинки. І справді, кошеня у шапці Янголинки знаходить сім’я, яка й забирає його додому. Але найбільша дивина стається потім, коли люди виявляють, що це не вперше вони допомагають Янголинці, а вона — їм.

 

Грася Олійко написала й намалювада дуже світлу й добру історію, яка надихає дорослих і дітей бути уважними до того, що відбувається навколо, дарувати тепло тим, хто цього потребує, і відкривати серця самотнім і загубленим створінням. Особливо напередодні Різдва.

Купити книжку

Пригоди поштових мишок на Півночі

 • Ігне Зарембайте, Гнета Аліце ; пер. з лит. Беатріче Беляція. — Чернівці : Чорні Вівці, 2023. — 104 с.
 • 4+

 

Із героями цієї історії шанувальники(ці) творчості Ігне Зарембайте уже знайомі, але якщо навіть ні — не біда, адже вона цілком завершена й повноцінна. Це оповідь про мишок Берту, Людвіка та Гою, які працюють на пошті. Колись вони допомогли Різдвяному Дідусю виконати бажання хлопчика, яке той самотужки ніяк не міг здійснити, — знайти друга. На знак вдячності Різдвяний Дідусь запросив їх у будь-який час навідатися на Північний Полюс. І ось старша мишка Берта відчула, що час пережити цю пригоду настав. 

 

Утім, все відбувається зовсім не так, як мріялося мишкам: після важкої дороги їх зустрічає андроїд, замість ельфів всю роботу виконують роботи, подарунками, які важко втілити, взагалі ніхто не переймається, а Різдвяний Дідусь тільки й знай, що цілими днями чаює і розважається. Прикро вражені мишки спершу спостерігають за всім, а потім влаштовують невеличку революцію. Адже вони переконані, що навіть найскладніші бажання дітлахів варті того, щоби бодай спробувати їх здійснити. Навіть якщо для цього доведеться залучити додаткових помічників.

 

Різдвяні подарунки не мають бути безликими, щирі прагнення кожної дитини потребують тепла й уваги, а Різдвяний Дідусь не мусить працювати сам, адже у світі є стільки добрих людей і тварин, готових прийти на допомогу! Саме про це і йдеться у цій цікавій і добрій книжці.

Купити книжку

Іграшок повний будинок

 • упор. Оксана Лущевська ; іл. Анни Вільчинської. — Чернівці : Чорні Вівці, 2023. — 104 с.
 • 4+

 

«Іграшок повний будинок» — це адвент-календар для наймолодших читачів, збірка з 25-ти оповідань, які можна було б читати по одному до самого Різдва. Але можна й «проковтнути» по кілька за вечір, адже ці історії цікаві й легкі, та водночас лишають по собі післясмак важливих тем та ідей, які можна обміркувати. 

 

Герої оповідань — діти, їхні батьки й іграшки. Власне, темою іграшок — знайдених, покинутих, загублених і врятованих, улюблених, добрих і іноді вредних — поєднані всі історії. Данилко з татом, який приїхав із війська, рятує з пісочниці зеленого дракона, Кіра, змушена разом з батьками зненацька покинути свій дім, будує новий, іграшковий, а Соня дарує дім та ім’я зеленоокому песику Телесикові. Мишко читає Барабуці книжку про роботів, а лялька Анабель Лід стає шпигункою.

 

Авторки цих оповідань — відомі українські дитячі письменниці  Валентина Вздульська, Ольга Купріян, Христя Венгринюк, Оксана Лущевська і Галина Ткачук. Тексти написані з любов’ю, теплом, добрим гумором. А ще авторкам вдалось у своїх текстах підібрати «дитячу» інтонацію, що допомагає говорити з маленькими читачами-слухачами нарівні. І завдяки цьому оповідання, хоча й містять важливі та глибокі меседжі, не звучать занадто повчально.

Купити книжку

Продавці хмар. Різдвяна історія

 • Юля Смаль ; іл. Ольги Ребдело. — Київ : Моя Книжкова Полиця, 2023. — 48 с.
 • 5+

 

Як живуть, про що мріють і коли готуються до Різдва сови? Про все це розповідає нова книжка справжньої соволюбительки Юлі Смаль. У центрі історії — родина сов, яка прихистила двох маленьких пугачиків. І ще з літа, слухаючи старовинну колискову мами-сови про різдвяну ніч, совенята й пугачики міркують про те, що вони хотіли б отримати в подарунок на Різдво. Відчувши їхні бажання, мама-сова пише листа янголам — продавцям хмар. Вони збирають по всьому світі найідеальніші краплини води, щоб сформувати з них хмари, з яких випаде різдвяний сніг чи дощ. А з ним — дідо-Сова з подарунками для малечі. От тільки деякі совенята не можуть визначитися зі своїми бажаннями аж до грудня, і їхній продавець хмар дуже нервує: чи ж устигне виконати намріяне?

 

Це красива, ніжна й глибока історія для всіх, хто обожнює сов, але не тільки. Бо вона також про відчуття сім’ї і родинні стосунки. А ще про силу істинних бажань, які йдуть із самого серця, та про пошук отого унікального покликання, захоплення чи прагнення, яке зробить щасливим саме тебе.

Купити книжку

Твоя різдвяна історія

 • Анна Дьоміна, Саша Войцехівська, Таніта Маре ; упор. Ольга Пінчук ; іл. Ксенії Маркевич. — Чернівці : Парасоля, 2023. — 72 с.
 • 5+

 

Кожен має власний «рецепт» Різдва — набір отих речей і справ, які позначають наближення свята. Головний герой цієї історії — хлопчик Матвій, який з батьками переїхав із Херсона у Рівне, відчуває, ніби його Різдво зникло — йому геть бракує святкового настрою. Та незнайомець вручає йому книгу дивовижних історій, персонажі яких займаються різноманітними різдвяними справами — прикрашають ялинку, пишуть листи до святого Миколая, печуть ароматне печиво або пишні пампухи, прикрашають вікна витинанками, плетуть різдвяних Павуків чи майструють зірку для вертепу. Кожна така історія надихає Матвійка і його батьків взятися за схожі активності або ж пригадати сімейні традиції з дитинства. І таким чином створити власну історію Різдва.

 

До речі, наприкінці книжки є кілька аркушів з питаннями і місцем для відповіді, де маленькі читачі можуть занотувати різдвяні традиції своєї сім’ї, речі, які асоціюються зі святом, пригадати подарунки з найцікавішими історіями і навіть намалювати своє улюблене Різдво.

Купити книжку

Кіт Левчик і Святий Миколай

 • Наталка Малетич ; іл. Олександра Шатохіна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 32 с.
 • 5+

 

Ви знаєте, що у Львові є два мери — один людський, а другий котячий? Саме про кота Левчика, який мешкає у міській ратуші, зустрічається з поважними гостями, має купу клопотів і допомагає вирішувати важливі справи (наприклад, піклуватися про самотніх котиків і собачок), розповідається у цій історії. 

 

Левчик у кабінет мера потрапив маленьким кошеням, швидко там обжився і загалом велося йому дуже непогано. Але він сумував за мамою — Чорною Кицею, яка мешкала у Польщі. І коли вже, було, зібрався до неї помандрувати, в Україну прийшло велике лихо — повномасштабна війна, а Львів наповнився котами й іншими домашніми улюбленцями, які разом зі своїми стривоженими людьми шукали прихисток на Заході України або поспішали до кордону. І Левчик, не покладаючи лап, допомагав дбати про всіх цих звірят. За справами збігав час, а мрія котика залишалася нездійсненою. Аж поки він не надумав написати листа до Святого Миколая. І ось у цей святковий день, коли, попри темряву, що запанувала у країні після обстрілів, таки сталося диво й загорілися вогні на головній ялинці Львова, здійснилась і мрія Левчика.

 

Це дуже світла й натхненна казка про надію, побудована на максимально реальному підґрунті, адже більшість її головних героїв та подій, про які йдеться, — справжні (навіть зустріч Левчика із псом Патроном!). А ще це історія про відповідальність людей і котів та про те, що шлях до власного великого майбутнього часто пролягає через турботу про інших.

Купити книжку

Оленичка і Малинівка

 • Роза Бейлі / пер. з англ. Г. Яновської. — Харків : Жорж, 2023. — 96 с.
 • 5+

 

Для Оленички це була перша зима, тому все довкола здавалося таким незвичайним. Зачудувавшись довколишнім світом, Оленичка відстала від рідних оленів, заблукала й геть загубилася. Згадавши мамині настанови, вона придумала, як зігрітися від холоду: зустрівши пташку Малинівку, подружилася з нею і завдяки її допомозі відшукала дорогу до рідні. Та Малинівка виявилася не лише чудовою провідницею — вона поділилася з Оленичкою важливою життєвою мудрістю, яку варто знати як оленячим, так і людським дітям.

 

Це медитативна й спокійна зимова історія про дорослішання, дружбу й сміливість відкривати чудеса широкого й цікавого світу, а також вміння знаходити те внутрішнє світло, що осяватиме твій шлях. Ця книжка проілюстрована так щедро, що повністю занурює читачів в атмосферу зимового лісу й допомагає прожити цю пригоду разом із героями.

Купити книжку

Історії друзів з Горішкових Плавнів

 • Катерина Єгорушкіна ; худ. Поліна Угарова. — Харків : Віват,2023. — 80 с.
 • 6+

 

У лісове селище Горішкові Плавні приходить зима, і всі звірята готуються до неї по-різному. Поки ведмедичка Василинка ніяк не збереться впасти в зимову сплячку, її пандочка Лін, засмучена, що першу зиму доведеться зустріти без подруги, придумує маленьку хитрість. Родина кенгуру мандрує зимувати до Нової Гвінеї, де малий Кіко зустріне друга, якого давно не бачив, але тривала розлука призведе до деяких непорозумінь. Хом’ячечка Кася шукатиме усамітнення серед вихору зимових розваг. Котик Лукаш пожертвує новорічними горішками, але знайде друзів. А сім’я мишок прихистить друзів-щурів, які через власну нерозважливість позбулися дому.

 

Ці історії цікаві, місцями навіть драматичні, у них легко можна знайти паралелі з реальним життям. А найважливіше — після кожної із них є поради із Совиної Порадні, окремо для дітей і дорослих, де спочатку розповідають, як впоратися з певними емоціями та ситуаціями, а потім — як допомогти у цьому дітям.

Купити книжку

Янгольська скрипка

 • Лариса Камінська. — Київ : РМ, 2023. — 48 с.
 • 6+

 

Старий скрипковий майстер пан Остап не вірив ні в чари музики, ні в магію Різдва. Щось у минулому зробило його таким черствим до святкових традицій, аж сусідські діти називали його Грінчем — руйнівником Різдва. Колядників він і на поріг не пускав. Не впустив і Славка зі сестричкою Яринкою, які жили в будинку навпроти. Утім, янгольські очі дівчинки запали йому в душу, бо нагадали про інше янголя, яке він знав багато років тому. 

 

І коли наступної зими до нього приходить Славко з проханням полагодити розбиту скрипку, адже без неї не вдасться влаштувати колядування й підбадьорити важкохвору сестричку, пан Остап згадує свої старі обіцянки і неочікувано для себе самого робить добру справу.

 

«Янгольська скрипка» — історія і про чарівну силу музики, братню любов і турботу, а також про те, що інколи для того щоб сталося диво, не обов’язково чекати на янгола — можна самому ним стати. Лариса Камінська не лише написала її, а й проілюструвала ніжними акварелями, вдихнувши в цю красиву історію ще більше життя і натхнення на добрі справи.

Купити книжку

Щедрик. Фантастична історія

 • Оксана Лущевська ; іл. Аліни Колесник. — Київ : Моя Книжкова Полиця, 2023. —  48 с.
 • 7+

 

Найвідоміша українська пісня двічі яскраво прозвучала в знаменитому Карнеґі Голлі у Нью-Йорку. Уперше — у 1922 році, коли її виконував легендарний хор Кошиця, що надихнув американського композитора українського походження Вільговського написати слова «Carol of the bells», що стали знаними в усьому світі. Вдруге — через сто років, у 2022-му, у виконанні дитячого хору «Щедрик». 

 

Оксана Лущевська провела паралель між цими подіями, створивши фантастичну історію, у якій простір і час накладаються один на одного. У центрі оповіді — співачка хору «Щедрик» Тоня, яку манливий і осяйний Нью-Йорк спершу цікавив більше, ніж пісня, яку вони мають співати. Але здійснивши несподівану подорож у часі, вона не лише більше дізнається про історію «Щедрика», а й глибше усвідомлює його цінність.

 

Український «Щедрик», американська «Carol of the bells» — неодмінні атрибути сучасного Різдва, і так чудово, що завдяки цій книжці діти зможуть більше дізнатися про цю історію. А чарівні ілюстрації Аліни Колесник додають цій книжці казкової атмосфери.

Купити книжку

Різдвяні справи детектива Жерара

 • Іван Андрусяк ; іл. Анни Майти. — Харків : Віват, 2023. — 112 с.
 • 7+

 

Багато дітлахів уже знайомі із морськосвинським детективом Жераром. Він і заплутані справи розслідував, і відважно партизанив, коли Київщину окупували росіяни. Нова книжка Івана Андрусяка дарує шанувальникам жменьку свіжих, зимових пригод детектива Жерара, а заодно розповідає про деякі цікаві традиції — наприклад, святкування гуцульського Різдва.

 

Отож цього разу Жерар допоможе врятувати концерт до Дня святого Миколая, з яким у Витівку приїхав Оркестр дятла Дядечка, знайшовши втрачене віяло капібари, оживити «мертвих» одудів і зрозуміти, хто лякає горобців, а також з’ясує, що ночами ходить біля їхньої карпатської садиби, та допоможе ведмежаті повернути втрачену люльку. Розповідаючи зимові історії, Іван Андрусяк також знайомить із деякими народними звичаями та нагадує про воєнну дійсність, адже серед персонажів-тварин є переселенці зі східних, південних і північних регіонів України, а серед персонажів-людей — військові й волонтери.

Купити книжку

Грампус і його Жахливий та Підступний Різдвяний План

 • Алекс Т. Сміт ; пер. з англ. Г. Яновської. — Харків : Жорж, 2023. — 176 с.
 • 7+

 

Коли є свято, неодмінно з’явиться хтось, хто хоче його зруйнувати. І саме з таким руйнівником Різдва, невдоволеним і недобрим Т. Грампусом, знайомить читачів ця розкішно ілюстрована книжка. Хто він такий, чому страшенно незлюбив багато речей, а найбільше Різдво, який план придумав, щоб його зруйнувати — про це все й не тільки, з карколомними пригодами й соковитими деталями розповідає ця історія. 

 

Страшно й уявити, що могло б статися, якби Підступний План Грампуса вдався. Але коли є Різдво — то має бути й диво. Саме на Святвечір стається Дивовижа, яка допомагає полагодити те, що було зламане, а Грампусу — зустріти друзів і перестати бути лихим.

 

Це ще одна варіація на тему класичної історії, а її безперечними плюсами є кумедні й ошатні ілюстрації, веселі й зворушливі персонажі та загальний оптимістичний настрій.

Купити книжку

Щоденник різдвяного ельфа

 • Бен Міллер ; пер. з англ. С.М. Романенко. — Харків : Ранок, 2023. — 208 с.
 • 9+

 

Ельфу Тоґу 160 років — усього 16 за людськими мірками, і він почувається невдахою. Рідні очікують, що він знайде роботу й почне дбати про себе сам, натомість він живе в тісній дитячій кімнаті з братиками-сестричками, возить їх у школу, дбає про побут і робить ще багато всього. А сам мріє стати різдвяним ельфом на фабриці Батечка Різдва. У вільний час Тоґ шиє іграшкових лемурів — трішки кривуватих і недоладних, але вони стають улюбленими іграшками дітлахів у селищі. 

 

І зрештою ця обставина, а також випадкове знайомство з руденькою Голлі, допомагають йому потрапити на стажування. Утім, не все йде гладко: на фабриці Батечка Різдва хтось краде подарунки, і, намагаючись знайти злочинця, Тоґ сам потрапляє до в’язниці. Але, звісно, все закінчується добре: з допомогою подруги йому вдається врятувати Різдво й навіть здобути омріяне звання різдвяного ельфа року.

 

Це дуже легка пригодницька історія, написана у форматі щоденника. І в ній, зокрема, йдеться про те, що неідеальні речі або вчинки, зроблені з любов’ю, набагато цінніші, ніж правильні й безликі, у яких немає жодної унікальності. А ще це чергове нагадування про те, що лиходії, які хочуть знищити свято, неминуче зазнають поразки, а завдяки зусиллям небайдужих людей (чи ельфів) Різдво неодмінно відбудеться.

Купити книжку

Вечір сповнений чудес

Йоанна Ягелло ; пер. з пол. Божени Антоняк. — Львів : Урбіно, 2023. — 128 с.

9+

 

Перед потребою врятувати Різдво опиняються і герої книжки Йоанни Ягелло — Марцель та Яренка. Але завдання стає значно складнішим, коли магію свята намагається відібрати не Грінч чи Крампус, а татова депресія. Їхньої мами більше немає з ними, вони мусили переїхати з будинку під соснами у квартиру в багатоповерхівці, а їхній тато перетворився на Сплячу Красуню — цілими днями лежить, зачинившись у кімнаті, спить або слухає сумну музику. 

 

На носі Різдво, а в дітей ні ялинки, ні подарунків, ні грошей, щоб купити смаколики на Святвечір. Марцель, якому щоночі сняться польоти у санях Святого Миколая, котрий показує йому картинки минулого, бере справу у свої руки: він готовий пожертвувати найулюбленішим, щоб потішити сестричку й повернути у дім відчуття Різдва. Але добре, що поруч з ними мешкає старенька сусідка пані Янка, якій, вочевидь, теж дуже кортить зробити різдвяне диво…

 

Це дуже щемка, зворушлива й світла історія про те, що, навіть переживаючи важкі й темні часи, важливо не закривати своє серце, піклуватися про тих, хто поруч, і створювати маленьке свято хоча б із дрібниць. Робити добрі вчинки, підтримувати рідних і незнайомців, відтворювати звичні ритуали. Бо вогник Різдва, запалений в одному серці, притягує й гуртує інші серця і перетворює звичайний понурий вечір на вечір, сповнений чудес.

Купити книжку

Різдвяний Бука

 • Тетяна Стрижевська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 248 с.
 • 9+

 

Бука — старовинний дух, який приходить у ніч на Різдво й забирає подарунки у неслухів. Але в нинішньому світі про нього мало хто пам’ятає. І коли Владика та його найкращу подругу Таську її бабуся страхає Різдвяним Букою, діти тільки сміються. Хто ж знав, що незабаром їм доведеться зустрітися з ним? 

 

Але перед тим трапиться стільки всього! Відмінник Владик намагатиметься вхопити двійку бодай з поведінки, сподіваючись, що вчителька викличе до школи його тата, який вже багато місяців воює на фронті, і цим самим здійснить його найзаповітніше бажання — відсвяткувати з татом День народження. Таська, яка вважає себе відьмочкою, старається допомогти другу в цьому — й одне з її заклинань зненацька діє. Поза тим друзі встигають посваритися — і миряться, опинившись у чарівній оселі Різдвяного Буки, який, виявляється, почувається страшенно самотнім і забутим. Але з допомогою Владика і Таськи він пізнає сучасні веселощі і знову відчує смак свята.

 

«Різдвяний Бука» — історія легка й водночас глибока. Вона зачіпає теми, які нині хвилюють багатьох молодших підлітків — від взаємин з однокласниками до хвилювання за батьків, які захищають країну, від перших несвідомих симпатій до здійснення заповітних мрій. А ще ця історія про зв’язок сучасності й минулого і про давні важливі традиції.

Купити книжку

Усе, що я хочу на Різдво

 • Венді Лоджіа ; пер. з англ. Д. А. Москвітіна. — Харків : Ранок, 2023. — 304 с.
 • 13+

 

Старшокласниця Бейлі — живе втілення Духу Різдва: вона обожнює цей сезон, залюбки носить смішні светри з оленями й слухає різдвяні пісні. У їхньої сім’ї є традиція — щороку влаштовувати для сусідів велику вечірку з обміном найрізноманітнішим різдвяним печивом, а сама дівчина має мрію — поцілуватися під омелою із хлопцем, який їй дійсно небайдужий. От тільки спочатку хлопця нема. А потім їх стає аж два — однокласник Джеймі, який виявляється глибшим і цікавішим, ніж їй здавалось у школі, і загадковий британець Чарлі. Бейлі незабутньо проводить час і з тим, і з іншим, і ніяк не може розібратись у почуттях. А Різдвом тим часом наближається…

 

«Усе, що я хочу на Різдво» — це дуже симпатичний підлітковий ромком із неодмінним хеппі ендом. Він наповнений ароматами святкової випічки, мелодіями різдвяних пісень (власне, назва кожного розділу відсилає до певної пісні) і навіть має дрібку янгольської магії. Рівно настільки, щоб не перетворити цю реалістичну історію на фентезі, але надихнути читачок і читачів повірити в долю і дива.

Купити книжку

 

Advent stories: В очікуванні Різдва

 • упор. Світлана Вертола. — Київ : Прометей, 2023. — 256 с.
 • 15+

 

Адвентові збірки зазвичай створюють для дітей. Але підлітки також бажають просмакувати це наближення свята! Тож спеціально для них створили цю збірку оповідань, які можна читати по одному аж до Різдва (або, якщо закортить, і всі нараз). Кожна історія певним чином пов’язана із тою датою, якій присвячена — чи то з Андріївськими гаданнями, чи з викликами глобального потепління, чи навіть із донорством. Герої цих історій мріють про дуже різні речі — хтось про брекети й рівні зуби, хтось про те, щоб ідеально відсвяткувати річницю стосунків із бойфрендом, а хтось — отримати шанс на життя. Але кожна мрія однаково цінна й має шанс здійснитися під Різдво.

 

Під цією ніжною палітуркою зібралося 25 авторок та один автор. Тож для читачів читання збірки стане також знайомством із українськими письменницями та письменником, які творять сучасну українську літературу.

Купити книжку

Срібний снігопад

 • Лаура Вуд : пер. з англ. І. А. Коваль. — Харків : Ранок, 2023. — 304 с.
 • 15+

 

Ця історія відбувається у Британії у 1931 році і починається з того, як 18-річна Фрея втікає з дому, з маленького села — у Лондон, щоб стати актрисою в театрі. Утім, все не так драматично, як звучить: батьки про це загалом в курсі, у неї є гроші на дорогу і навіть на таксі, а в Лондоні мешкає її рідна сестра-письменниця. Просто Фрея любить додавати в життя драми. 

 

А ще вона чітко знає, чого хоче, і сміливо йде за своєю мрією — тому вже незабаром разом з трупою театру вирушає на гастролі у ролі помічниці костюмерки. У цій мандрівці на неї чекає багато пригод і відкриттів: вона відкриє нові грані характеру в собі і своїх колегах, зможе втілити свою мрію, розчаруватися в ній і водночас знайти нову, а головне — подорослішати, не зрадивши самій собі.

 

«Срібний снігопад» — не зовсім різдвяна історія, хоча найважливіші події тут відбуваються саме під Різдво. Вона й навіть не суто зимова, хоча на вас чекатимуть чарівні краєвиди засніженого містечка, а на героїв — ночівля у заметеному снігами театрі. Це класичний роман виховання з яскравими — дотепними, іронічними, багатогранними героями, виразним театральним антуражем та оптимістичним настроєм.

Купити книжку

 

Оригінал статті на Suspilne: Пора добра й див: 18 дитячих і підліткових новинок про зиму та Різдво

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"