“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

“Саме поезія може спонтанно відреагувати, коли людині болить”, – так сказала Світлана Поваляєва, поетеса та громадська діячка, під час свого візиту до Козельщини у рамках спільного проєкту з Pen Ukraine “Інтелектуальні студії у Смарт Просторі”.

На зустрічі вона порушила тему поезії у воєнний час: її ролі як засобу для рефлексій та способу осмислення реальності.

На думку Світлани, поезію найважче підробити – адже читач одразу відчує нещирість. Лаконічна та коротка форма віршованого твору дає можливість виразити почуття ємко та так, щоб інші люди відчули, що це суголосно їхнім переживанням.

Поговорили і про те, що саме через травматичний досвід повномасштабної війни багато людей звернуло увагу на українську культуру. А деякі почали виражати свої почуття у віршованій формі і самі.

“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – переконана поетеса.

Сергій Пантюк, Артем Полежака, Борис Гуменюк – це українські митці слова, які зараз перебувають у лавах ЗСУ. Світлана Поваляєва наголосила на тому, як важливо те, що, навіть захищаючи Україну, вони знаходять час виразити свої почуття у поезії. А насамкінець поетеса зачитала вірші зі своєї нової збірки “Мінлива хмарність з проясненнями”, ілюстрацію до обкладинки якої створив Микита Тітов. У її віршах простежуються переживання через ракетні обстріли, біль від кадрів з Маріуполя та, звичайно, віра – Україна переможе.

Більше про поезію воєнного часу та познайомтеся з пронизливою творчістю Світлани Поваляєвої за посиланням: https://fb.watch/iPcCrBS8WX/

np.pl.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: “Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"