“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

“Саме поезія може спонтанно відреагувати, коли людині болить”, – так сказала Світлана Поваляєва, поетеса та громадська діячка, під час свого візиту до Козельщини у рамках спільного проєкту з Pen Ukraine “Інтелектуальні студії у Смарт Просторі”.

На зустрічі вона порушила тему поезії у воєнний час: її ролі як засобу для рефлексій та способу осмислення реальності.

На думку Світлани, поезію найважче підробити – адже читач одразу відчує нещирість. Лаконічна та коротка форма віршованого твору дає можливість виразити почуття ємко та так, щоб інші люди відчули, що це суголосно їхнім переживанням.

Поговорили і про те, що саме через травматичний досвід повномасштабної війни багато людей звернуло увагу на українську культуру. А деякі почали виражати свої почуття у віршованій формі і самі.

“Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – переконана поетеса.

Сергій Пантюк, Артем Полежака, Борис Гуменюк – це українські митці слова, які зараз перебувають у лавах ЗСУ. Світлана Поваляєва наголосила на тому, як важливо те, що, навіть захищаючи Україну, вони знаходять час виразити свої почуття у поезії. А насамкінець поетеса зачитала вірші зі своєї нової збірки “Мінлива хмарність з проясненнями”, ілюстрацію до обкладинки якої створив Микита Тітов. У її віршах простежуються переживання через ракетні обстріли, біль від кадрів з Маріуполя та, звичайно, віра – Україна переможе.

Більше про поезію воєнного часу та познайомтеся з пронизливою творчістю Світлани Поваляєвої за посиланням: https://fb.watch/iPcCrBS8WX/

np.pl.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: “Поезія не потребує фаху, це жива мова серця”, – поетеса Світлана…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"