Письменники звернулися до Кличка з протестом щодо намірів забудови Літературного скверу

Письменники звернулися до Кличка з протестом щодо намірів забудови Літературного скверу

Письменники звернулися до Кличка з протестом щодо намірів забудови Літературного скверу в Києві по вулиці Олеся Гончара.

Про це йдеться в листі на адресу Київського міського голови за підписом голови НСПУ Михайла Сидоржевського, оприлюдненого на його сторінці.

«Сьогодні сфера культури – говориться в листі,  – чи не одна з найважливіших сфер, в битві за яку знову вмирають українці. Без культури, мови, історії і автокефальної церкви Україна, як і будь-яка цивілізована країна світу, не зможе існувати. Чотири століття ми боремося за неї, за її традиції, правдиву історію, мову і культуру. І зараз ми не маємо права проґавити шанс перемогти ворога. Проте (сподіваємось, що це несвідомо) ми своїми ж руками допомагаємо йому знищити те, що має належати прийдешнім поколінням.

Громада і Національна Спілка письменників України вже більше двадцяти років бореться зі спробами незаконного будівництва багатофункціонального комплексу біля Літературного скверу, який  знаходиться в межах Центрального історичного ареалу Києва по вул. Олеся Гончара і який має стати будівельним майданчиком і  прибудинковою територією цього комплексу.

Ще у 2017 році обстеження цієї ділянки, здійснене  Міністерством культури України, показало, що будівництво на цій території є порушенням законодавства України у сфері охорони культурної спадщини. Мінкульт видав припис про зупинення робіт. Проте забудовник «Ділайвест» і МЖК «Оболонь», не згірше ворогів скориставшись складною воєнною ситуацією в країні, знов намагаються захопити територію Літературного скверу, що рівнозначно знищенню унікальної локації історичної та культурної пам’яті.

Кияни і творчі спілки України обурені такою нахабною і варварською поведінкою будівельного бізнесу щодо духовних та історичних цінностей, які належать не тільки Києву, а всій Україні.

Наполегливо просимо припинити ці посягання на історію нашої культури».

Проти намірів незаконної забудови Літературного скверу виступили також мешканці будинку № 52 по вулиці Олеся Гончара, зокрема відомі письменники, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Петро Перебийніс, лауреат літературної премії імені Лесі Українки Анатолій Качан, заслужений діяч мистецтв Микола Луків, письменники Павло Щегельський, Раїса Харитонова та інші.

«Ми, письменники – мешканці будинку № 52 по вул. Олеся Гончара, звертаємось до Вас, шановний Віталію Володимировичу, з приводу посягань будівельної компанії “Ділайвест” та МЖК “Оболонь” на територію Літературного скверу. Разом із територіальною громадою ми протягом двадцяти років неодноразово зверталися до адміністрації та багатьох інстанцій, аби відстояти цю перлину садово-парковового мистецтва зі знаменитим фонтаном Термена, адже забудова земельної ділянки за Інститутом геології поруч зі сквером неминуче призведе не тільки до перетворення його на прибудинкову територію, а й руйнацію сусідніх будинків.

У нашому сквері завжди вирувало духовне і культурне життя, відбувалися зустрічі і спілкування відомих письменників, музикантів та інших діячів культури. І сьогодні тут відбуваються концерти, виставки, проводяться мистецькі зустрічі та зйомки фільмів. Літературний сквер – це своєрідний культурний центр і  єдина зелена зона з рідкісними породами дерев і рослин. У всіх столицях Європи центр міста зберігається у первозданному вигляді, та на жаль, це не стосується нас. Чи не час припинити вже судово-юридичну тяганину і зважити на громадські запити та бажання киян? Маємо сподівання, що здоровий глузд і зрештою моральність та етика переважать меркантильні наміри новітніх варварів».

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Письменники звернулися до Кличка з протестом щодо намірів забудови Літературного скверу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"