Омбудсмен отримав 155 звернень щодо порушень мовного закону у закладах освіти у 2021-му

Омбудсмен отримав 155 звернень щодо порушень мовного закону у закладах освіти у 2021-му

У 2021 році зафіксовано 155 звернень щодо порушення мовного закону в закладах освіти. Про це йдеться у звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя щодо дотримання мовного закону.

Найбільше звернень надійшло з міста Києва (31), Одеської (17) та Харківської (14) областей. 

 

Переважна більшість повідомлень про недотримання вимог щодо мови освітнього процесу стосувалася закладів загальної середньої освіти. Зокрема це були питання використання інших мов педагогами під час навчання, мови ведення офіційних сайтів, сторінок у соціальних мережах закладів освіти,  а також мови навчальної літератури та матеріалів.

 

Так, були зафіксовані випадки у двох столичних школах: Ліцеї № 303 суспільно-природничого профілю Дарницького району та Спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 152 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району. 

 

Зокрема, йдеться про відмову вчительки німецької мови ліцею № 303 застосовувати державну мову під час освітнього процесу та про її емоційну реакцію на відповідне зауваження учня, а також про застосування недержавної мови вчителем історії спеціалізованої школи № 152.

 

У звіті також зазначається, що у 2021 році уповноважений здійснив 15 «заходів державного контролю» за застосуванням державної мови у закладах середньої освіти міст Києва, Одеси, Херсона, Дніпра, Маріуполя, Черкас, Запоріжжя, Олександрії Кіровоградської області та Ізмаїлу Одеської області. 

 

Крім того, у звіті йдеться, існує гостра потреба в підручниках українською мовою низки закладів загальної середньої освіти півдня України. 

 

Нагадаємо, що у шкільній літературі рф прибирають згадки про Україну та Київ. Крім того, у тимчасово окупованому Криму так звана «влада» створює «табори перекваліфікації» для вчителів з Херсонської, Харківської та Запорізької областей.

 

Також утисків зазнають кримські татари — їх позбавляють права вчитися рідною мовою

Оригінал статті на Suspilne: Омбудсмен отримав 155 звернень щодо порушень мовного закону у закладах освіти у 2021-му

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"