Оголосили дати проведення словенського літературного фестивалю Fabula

Оголосили дати проведення словенського літературного фестивалю Fabula

Навесні 2024 року у словенській столиці Любляні відбудеться щорічний літературний фестиваль Literature sveta – Fabula, присвячений знаним словенським і світовим письменникам і письменницям. Про це повідомили на сайті фестивалю.

У 2024 фестиваль триватиме з 1 по 22 березня. Письменником, котрий презентує свою книжку на відкритті, буде Пол Гуаш.

 

Окрім того, організатори оголосили про проведення традиційної молодіжної програми Young Fabula.

 

 

 

Повну програму фестивалю можна переглянути за посиланням.

 

Зазначимо, що 2023 року на відкритті фестивалю виступила українська письменниця Оксана Забужко з презентацією роману «Польові дослідження з українського сексу». Її виступ можна переглянути тут. Того року темою фестивалю була пам’ять, він минув під гаслом «(Ре)конструкція пам’яті».

 

Фестиваль «Фабула — література світу» — найбільший літературний фестиваль у Словенії. Фестиваль заснували у 2003 році. Серед відвідувачів фестивалю — Герта Мюллер, Ірвін Велш, Річарда Фленаган, Чімаманда Нґозі Адічі та багатьох інших. У центрі фестивалю відібрані кураторською групою п’ять письменників. Водночас у програмі є обговорення текстів і дебютантів. Тексти п’яти обраних письменників та одного з авторів молодіжної програми після проведення фестивалю перекладають і видають словенською мовою. Фестивальну добірку книжку традиційно видає Beletrina Academic Press.

 

Окрім літературної частини, фестиваль має також теоретичний фокус на актуальну соціальну тему. Фестиваль також має дитячу і молодіжну програму (Young Fabula), проводить інтерактивні літературні інсталяції (Fabula polis), організовує співпраці зі співпраці зі словенськими видавництвами та книгарнями (Fabula selection) та окрему програму для молодих авторів і авторок (Fabula Hub).

 

Як повідомлялося, раніше у Словенії вийшла в ефір українська радіовистава про війну.

 

 

Зображення: фейсбук-сторінка фестивалю

Оригінал статті на Suspilne: Оголосили дати проведення словенського літературного фестивалю Fabula

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"