На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини

Благодійний фонд «Культура дії» створив листівки з традиційними орнаментами Харківщини, які можна придбати у київських книгарнях і підтримати переселенців. Про це повідомляється на інстаграм-сторінці благодійного фонду «Культура дії».
Команда волонтерів та експертів дослідила й відтворила на трьох листівках намальовані елементи:
- авторський малюнок скомпонований з елементів візерунків із писанок з Харківщини, які відтворила Оксана Білоус;
- малюнок за мотивами рушника з Харківщини. Джерело: Український Народний Одяг, Торонто-Філадельфія, 1992;
- малюнок за мотивами візерунка з наріжника з Харківщини, XIX ст. Джерело «Костюм в Україні від епохи Київської Русі до XXI століття» Харків 2004.
Авторка малюнків на листівках — етнофотографка Дарина Федосенко. Пошуком матеріалів займалась студентка-фольклористка Катерина Гонська.
«Київ з початком повномасштабного вторгнення притягнув до себе багато людей з різних областей і міст, які сумують за рідним краєм. Наші листівки — це ще один спосіб тримати зв’язок з домом та плекати культурну спадщину своєї області», — зазначила співзасновниця БФ «Культура дії» Олена Білоус.
Благодійні поштівки можна придбати в київських книгарнях «Місто», «Фундамент», «Збірка» та «Книжковий Лев», а також у квітковому корнері «Квіткарня Ю». Усі зібрані з продажу кошти підуть на гуманітарну допомогу дітям та літнім людям переселенцям.
Як зазначається у дописі «Культури дії», листівки — це естетика традиції. Також пропонують надсилати листівки рідним поштою, або використовувати, як закладинку для книжки.
«На листівках — стародавні орнаменти з Харківщини, які ми разом з дослідниками та експертами захотіли показати вам, зберегти й поширювати, як важливу частину нашої спільної культурної спадщини», — зазначають у БФ «Культура дії».
«Культура дії» планує й надалі розвивати цей проєкт, щоб дослідити кожен регіон України, та шукає партнерів, які б підтримали цю ініціативу, а також етнографів, зацікавлених у дослідженні цього напряму.
«Культура дії» — це українська благодійна організація, створена в перші дні повномасштабного вторгнення у 2022 році. Мета діяльності БО — надання гуманітарної допомоги та психологічної підтримки людям, які постраждали внаслідок війни, змушені були покинути свої домівки та/або перебувають поблизу зони ведення бойових дій.
Як повідомлялося, українські ілюстраторки намалювали листівки, кошти з продажу яких підуть на закупівлю FVP-дронів для Збройних сил України. Також команда українських волонтерів StopWarWithArt створила патріотичні листівки за благодійні внески на ЗСУ.
Чільне зображення: Культура дії
Оригінал статті на Suspilne: На підтримку переселенців випустили листівки з орнаментами Харківщини
Блог
«Видавництво Старого Лева» буде на замовлення додруковувати книжки, наклади яких закінчилися«Видавництво Старого Лева» додало на сайт нову функцію: тепер там можна замовити особистий додрук низки видань, наклад яких закінчився.
«Уявіть, що дуже хочете прочитати якусь книжку — можливо, давно вид
Мережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Збитки «Нашого формату» від удару рф сягають понад 4 мільйони гривеньУнаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня повністю знищений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат» — загальні збитки сягають близько $100
Виторг книгарень зріс на 19%: підсумки Тижня незалежних книгареньПротягом Тижня незалежних книгарень, що відбувся протягом 24-30 червня, виторг книгарень-учасниць зріс на 19% у порівнянні з тижнем до початку ініціативи. Про це Читомо повідомили орган
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.