На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури” про першого забороненого письменника незалежної України. Прем’єра та обговорення відбудеться в межах Літературної програми 24 червня о 18:00.

Документальний фільм розповідає про лауреата Малої Шевченківської премії – Олеся Ульяненка. Це дослідженням життя і творчості унікальної постаті в сучасній українській культурі, родоначальника соціального українського нуару та першого забороненого письменника у часи Незалежної України.

Фільм спирається на документальні матеріали, що стосуються безпосередньо життя Олеся Ульяненка, а також кіно та фотоархівів, на яких зафіксовано соціальні та культурні події, що вплинули на творчий шлях письменника і становлення новітньої України.

Це поєднання виразно демонструє контекстуальні та світоглядні конфлікти, які лежать в основі творчості Олеся.

Кінопроєкт став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер стрічки – Юлія Шашкова. Автор сценарію – Мирослав Слабошпицький. Продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Тихий та Мирослав Слабошпицький.

У зйомках картини взяли участь відомі діячі української культури, політики та родичі Ульяненка: Сергій Жадан, Михайло Бриних, Михайло Слабошпицький, Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Григорій Гусейнов, Андрій Кокотюха, Ірина Ваннікова, Євгенія Чуприна, Вікторія Стах, Олександр Красовицький, Юка Гаврилова, Сергій Проскурня, Анатолій Сухий, В’ячеслав Кириленко, Микола Княжицький, Дмитро Корчинський, Валентина Лісовська, Дмитро Лісовський, Павло Вольвач, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Світлана Поваляєва, Андрій Курков та Олег Веремієнко.

Що відомо

  • Олесь Ульяненко (1962-2010) народився в місті Хорол. Писати почав ще дитиною, але перші публікації з’явилися лише в 90-х. У 35 років отримав Малу Шевченківську премію за роман “Сталінка” (1997). Автор понад двадцяти романів, які, за його словами, базувалися на дійсності сьогодення. Його твори входять у програму навчальних закладів України.
  • У 2009 році НацкоммораліНаціональна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі створена Постановою Кабінету міністрів України від 17 листопада 2004 року та ліквідована 5 березня 2015 року. визнала роман Олеся Ульяненка “Жінка його мрії” порнографічним: книгу вилучили з обігу. Рішення викликало незадоволення громадськості, а покликана комісія з відомих літературознавців не знайшла в романі ознак порнографії. Щоб повернути книгу на полиці, письменник оскаржував цей висновок у суді.

Оригінал статті на Читомо: На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Письменники такі самі люди, як інші?

Письменники такі самі люди, як інші?

Та ні разу!

Це дивні створіння, природа котрих ще не вивчена достоту.

Ніжні і вразливі вони, у той же час, схильні до самопожертви й радикальних дій.

Інстинкт самозбереження слабо

Як щодо невеличкого конкурсу?

Учора ми дізнались результати обох конкурсів. Щиро вітаю переможців!!!

Тепер є час перепочити, і писати щось для душі.

Але я вирішила трохи потурбувати авторів — у мене є невеличка пропозиція.

Пропоную провести

Дар чи прокляття

Доброго вечора)))

Запрошую вас (якщо Ви не проти ) до читання своєї книги “Дар чи прокляття”. Буду радий кожному. Наперед дякую всім хто заглянув до мене на сторінку. Усім гарного вечора!)))

З полону до пастки! Читаємо разом! Новинка!

Доброго вечора мої любі

Не встигли ми намилуватися просто феєричним фіналом ПОЛОНЯНКИ, як наша невтомна  КРИСТИНА АСЕЦЬКА презентувала нову, неймовірну історію!

Отож знайомтеся !

ПАСТКА ДЛЯ ВОРОГА

 

Анотація

Новинка від Адалін Черно!

Друзі, вітаю вас!

Я тут натрапила на цікаву новинку від автора Адалін Черно! Хочу порадити її вам. 

“На межі бажання”

Дуже гаряче, та емоційно. Не проходьте. Я впевнена що вам сподобається))

Анотація:

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"