На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури” про першого забороненого письменника незалежної України. Прем’єра та обговорення відбудеться в межах Літературної програми 24 червня о 18:00.

Документальний фільм розповідає про лауреата Малої Шевченківської премії – Олеся Ульяненка. Це дослідженням життя і творчості унікальної постаті в сучасній українській культурі, родоначальника соціального українського нуару та першого забороненого письменника у часи Незалежної України.

Фільм спирається на документальні матеріали, що стосуються безпосередньо життя Олеся Ульяненка, а також кіно та фотоархівів, на яких зафіксовано соціальні та культурні події, що вплинули на творчий шлях письменника і становлення новітньої України.

Це поєднання виразно демонструє контекстуальні та світоглядні конфлікти, які лежать в основі творчості Олеся.

Кінопроєкт став одним з переможців десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер стрічки – Юлія Шашкова. Автор сценарію – Мирослав Слабошпицький. Продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Тихий та Мирослав Слабошпицький.

У зйомках картини взяли участь відомі діячі української культури, політики та родичі Ульяненка: Сергій Жадан, Михайло Бриних, Михайло Слабошпицький, Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий, Григорій Гусейнов, Андрій Кокотюха, Ірина Ваннікова, Євгенія Чуприна, Вікторія Стах, Олександр Красовицький, Юка Гаврилова, Сергій Проскурня, Анатолій Сухий, В’ячеслав Кириленко, Микола Княжицький, Дмитро Корчинський, Валентина Лісовська, Дмитро Лісовський, Павло Вольвач, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудько, Світлана Поваляєва, Андрій Курков та Олег Веремієнко.

Що відомо

  • Олесь Ульяненко (1962-2010) народився в місті Хорол. Писати почав ще дитиною, але перші публікації з’явилися лише в 90-х. У 35 років отримав Малу Шевченківську премію за роман “Сталінка” (1997). Автор понад двадцяти романів, які, за його словами, базувалися на дійсності сьогодення. Його твори входять у програму навчальних закладів України.
  • У 2009 році НацкоммораліНаціональна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі створена Постановою Кабінету міністрів України від 17 листопада 2004 року та ліквідована 5 березня 2015 року. визнала роман Олеся Ульяненка “Жінка його мрії” порнографічним: книгу вилучили з обігу. Рішення викликало незадоволення громадськості, а покликана комісія з відомих літературознавців не знайшла в романі ознак порнографії. Щоб повернути книгу на полиці, письменник оскаржував цей висновок у суді.

Оригінал статті на Читомо: На “Книжковому Арсеналі” покажуть фільм “Ульяненко: без цензури”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"