На Дніпропетровщині вшанували Кобзаря

На Дніпропетровщині вшанували Кобзаря

Уже багато років верхньодніпровські поети й просвітяни відзначають день народження великого пророка й поета. Ось і нині, 9 березня цього року, на 14 день вторгнення путінських загарбників-рашистів на територію суверенної і незалежної України, ми зібралися біля пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку.

Поклали квіти, заспівали Гімн України. З промовистим словом до присутніх звернувся Володимир Семисал, заступник голови Верхньодніпровської просвітянської організації.

Він звернув увагу учасників мітингу на нинішню складну ситуацію. Адже ворожі війська упиря Путіна не тільки намагаються загарбати нашу землю, а ще й бомбами та ракетами вбивають як дорослих мирних жителів, так і малят. Український же народ став стіною на захист Вітчизни.

Поети й просвітяни намагаються внести посильну лепту в справу оборони нашої держави.

Одні записалися до тероборони, інші плетуть маскувальні сітки. Поети ж намагаються словом підтримати захисників України.

Володимир Фоміч, місцевий поет, учасник бойових дій на сході України в 2017-18 рр., у складі 43 окремого мотопіхотного батальйону, декламував свої патріотичні твори.

Іван Демченко, поет, член НСЖУ, декламував спочатку полум’яні поезії Тараса Григоровича, а затим ознайомив присутніх із своїми новими віршами.

Автор цих рядків наголосив на тому, що Тарас Шевченко не тільки Великий Українець і Світоч Нації, а ще і її об’єднувач. Адже його пристрасні вірші гукають українців до бою з віковічним ворогом-московитом і об’єднують націю. І в тім, що майже весь народ зі зброєю в руках піднявся на захист України, а дехто ледь не голіруч дає відсіч так званим «асвабадітелям» і прихильникам «русскаво мира», є велика доля Кобзаря.

Євген Безус

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: На Дніпропетровщині вшанували Кобзаря

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"