Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки

Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки

Міністерство культури та інформаційної політики створює міжвідомчу робочу групу для удосконалення порядку відбору книжок, що поповнять бібліотечні фонди. Про це повідомила пресслужба міністерства.

До неї увійдуть представники МКІПу, Українського інституту книги, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експерти з протидії дискримінації, представники громадських організацій, народні депутати.

 

«Міністерство культури та інформаційної політики отримує на затвердження вже фінальний перелік книжок. Та не має важелів впливу на його формування. Як показала практика, іноді до закупівель рекомендують книжки, що не враховують норми антидискримінаційного законодавства, тому правовий механізм самого відбору, самі критерії потребують перегляду», − зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

 

Робоча група перегляне критерії для відбору книжок, що подають видавці, а також методику їх оцінки, доповнивши вимогами відповідності антидискримінаційному законодавству. Крім того, удосконалять систему відбору.

 

Посадовці розглянуть можливість запровадження механізму подвійної фільтрації видань встановленим вимогам, розроблять перелік випадків та правових підстав для відкликання книжок під час закупівель. Це стосуватиметься, в першу чергу, науково-популярної літератури.

 

«Ми, в Українському інституті книги, переконані: в українському суспільстві, як і в кожному демократичному суспільстві, має бути місце різним поглядам та думкам. Український інститут книги виступає проти цензури у будь-якому її прояві, так само як Міністерство культури та інформаційної політики. Робота УІК націлена на формування демократичного, всебічно розвиненого, наділеного критичним мисленням суспільства. Одночасно ми погоджуємося з тим, що будь-яким проявам дискримінації не місце в сучасному дискурсі», − розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

 

УІК запрошуємо усіх охочих до роботи в експертних радах з відбору книжок для поповнення бібліотечних фондів. Установа заявила про готовність змінювати чинні нормативно-правові акти, що регулюють закупівлю книжок для бібліотек. Також переглянуть критерії формування експертних рад, розширивши перелік обов’язкових фахівців та створивши умови для якісного відбору.

 

«Ми будемо ініціювати зміни до законодавства, щоб роботу експертів оплачували. Це дасть нам змогу вимагати певних стандартів роботи. Крім того, плануємо проводити для них навчання з виявлення ознак дискримінації», − пообіцяла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

 

Зауважимо, у червні минулого року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив Порядок відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів.

 

Нагадаємо, під час цьогорічної закупівлі книжок для поповнення бібліотечних фондів виник скандал через присутність у ньому книжки Марини Ланге про виховання дітей «Щоб у 16 не було запізно». У ній виявили гендерно стереотипні твердження.

 

Крім того, цього року чотири місцевих ради виступили проти розповсюдження дитячої книжки Кейті О’Нілл «Принцеса+принцеса: довго і щасливо», яку закупили у межах державної кампанії поповнення бібліотечних фондів.

 

Оригінал статті на Suspilne: Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"