Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Міжнародна рада музеїв (ICOM) оголосила про завершення роботи над створенням Червоного списку загроженої культурної спадщини України. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

 

«Надзвичайні Червоні списки готують для регіонів, де поруч з наявністю нелегального трафіку культурної спадщини відбулися катаклізми, як-от збройні конфлікти. пояснює в ексклюзивному коментарі Читомо Анастасія Чередниченко, віцепрезидентка ІСОМ Україна. – Червоний список для України є першим, що був підготовлений не після завершення, а ще під час війни».

 

Червоні списки загроженої культурної спадщини ІСОМ публікує з 2000 року. Їх створюють як практичний інструмент для боротьби з незаконною торгівлею культурними об’єктами.

 

«До Червоного списку входять не лише викрадені речі, а й зразки предметів, що перебувають під такою загрозою з можливість подальшого нелегального переміщення, продажу тощо. – зауважує Анастасія Чередниченко. – У випадку України, звісно, найбільш загрожена культурна спадщина перебуває на тимчасово окупованих територіях».

 

До Червоного списку загроженої культурної спадщини України увійшли об’єкти з музейних колекцій і збірок одинадцятьох установ: Інституту археології НАН України, Львівського музею історії релігії, Музею книги і друкарства України, Національного художнього музею України, Музею Івана Гончара, Національного музею історії України, Національного музею українського народного та декоративного мистецтва, Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра», Національного заповідника «Давній Галич», Археологічного музею КНУ імені Тараса Шевченка,
Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

 

«Червоні списки – інструмент, який використовує фахова міжнародна спільнота, тому для нас так важливо було його створити, аби ще раз заявити, зрозумілим для неї способом, що відбувається в Україні зараз, аби ще раз привернути увагу до того, в якій небезпеці перебуває українська культурна спадщина», – каже Анастасія Чередниченко.

 

Міжнародна рада музеїв (ICOM) була заснована 1946 року, щоб представляти музеї та музейних фахівців у всьому світі. Її мета – захист матеріальної та нематеріальної культурної спадщини. Організація має представництва у понад 120 країнах світу.

 

Нагадаємо, восени 2022 року у Великій Британії вийшла книжка про культурну спадщину України.

 

Окупанти пошкодили чи зруйнували вже понад 300 об’єктів культурної спадщини.

 

Чільне фото: Марія Примаченко, «Чорний звір» (з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва)

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"