Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Міжнародна рада музеїв (ICOM) оголосила про завершення роботи над створенням Червоного списку загроженої культурної спадщини України. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

 

«Надзвичайні Червоні списки готують для регіонів, де поруч з наявністю нелегального трафіку культурної спадщини відбулися катаклізми, як-от збройні конфлікти. пояснює в ексклюзивному коментарі Читомо Анастасія Чередниченко, віцепрезидентка ІСОМ Україна. – Червоний список для України є першим, що був підготовлений не після завершення, а ще під час війни».

 

Червоні списки загроженої культурної спадщини ІСОМ публікує з 2000 року. Їх створюють як практичний інструмент для боротьби з незаконною торгівлею культурними об’єктами.

 

«До Червоного списку входять не лише викрадені речі, а й зразки предметів, що перебувають під такою загрозою з можливість подальшого нелегального переміщення, продажу тощо. – зауважує Анастасія Чередниченко. – У випадку України, звісно, найбільш загрожена культурна спадщина перебуває на тимчасово окупованих територіях».

 

До Червоного списку загроженої культурної спадщини України увійшли об’єкти з музейних колекцій і збірок одинадцятьох установ: Інституту археології НАН України, Львівського музею історії релігії, Музею книги і друкарства України, Національного художнього музею України, Музею Івана Гончара, Національного музею історії України, Національного музею українського народного та декоративного мистецтва, Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра», Національного заповідника «Давній Галич», Археологічного музею КНУ імені Тараса Шевченка,
Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

 

«Червоні списки – інструмент, який використовує фахова міжнародна спільнота, тому для нас так важливо було його створити, аби ще раз заявити, зрозумілим для неї способом, що відбувається в Україні зараз, аби ще раз привернути увагу до того, в якій небезпеці перебуває українська культурна спадщина», – каже Анастасія Чередниченко.

 

Міжнародна рада музеїв (ICOM) була заснована 1946 року, щоб представляти музеї та музейних фахівців у всьому світі. Її мета – захист матеріальної та нематеріальної культурної спадщини. Організація має представництва у понад 120 країнах світу.

 

Нагадаємо, восени 2022 року у Великій Британії вийшла книжка про культурну спадщину України.

 

Окупанти пошкодили чи зруйнували вже понад 300 об’єктів культурної спадщини.

 

Чільне фото: Марія Примаченко, «Чорний звір» (з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва)

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародна рада музеїв визначила список загроженої культурної спадщини України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За 11 місяців повномасштабної війни росія скоїла понад 470 злочинів проти ЗМІ

Протягом 11 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 477 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.
 
Протягом січн

Андрій Любка та Євген Лір отримали нагороду від Залужного «За сприяння війську»

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний нагородив письменників Андрія Любку і Євгена Ліра почесними нагрудними знаками «За сприяння війську». Про це вони повідомили у себе на стор

Виходить нова екранізація новели Генрі Джеймса

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудеться прем’єра стрічки The Beast In The Jungle, знятої за однойменною новелою американо-британського письменника Генрі Джеймса.
 
Над ст

Росія переслідує щонайменше 15 кримських журналістів

Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Про ц

У Польщі жінка обікрала бібліотеку на кілька тисяч злотих

У польському місті Жори одна з відвідувачок публічної бібліотеки вкрала книжок на 2000 злотих (понад 17 000 грн). Про це повідомляє портал Gazeta.pl.
 
До поліції міста Жори надійшло де

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"