Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

15-19 вересня у Львові відбувся 28 BookForum — головний культурний фестиваль країни. Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Цього року BookForum вперше за всю історію відбувся у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Всього понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Фокусна тема 28 BookForum – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми фестивалю – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик Юрко Прохасько.

“Україна впевнено повертає собі своє законне місце в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз”, – зазначив на церемонії відкриття голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та зачитав привітання учасникам та гостям BookForum від президента України Володимира Зеленського.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Почесною гостею 28 BookForum стала Ольга Токарчук провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших письменниць Польщі. За перший роман, “Мандрівку людей книги” (1993), здобула нагороду “Польського товариства книговидавців”.

Особливе визнання приніс їй роман “Бігуни” (2007): у 2007-му — премія “Ніке”, у 2018-му — Міжнародна Букерівська та Нобелівська з літератури. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка взяла участь в українському літературному фестивалі.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Спеціальною гостею 28 BookForum стала Едіт Іва Еґер — видатна психотерапевтка, авторка світового бестселера “Вибір”, яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц.

Едіт Іва Еґер у 40 років вступила на факультет психології, у 50 – отримала ліцензію клінічного психолога, а у 90 написала мемуари “Вибір”. Через два роки, на прохання читачів, презентувала книжку “Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя”, яка детальніше пояснює, як подбати про своє ментальне здоров’я.

Зараз Едіт 93 роки і вона продовжує приймати пацієнтів, виступає з лекціями по всьому світові, а 17 вересня виступила на 28 BookForum. Українська письменниця Вікторія Амеліна розпитала гостю про людську особистість, її цілісність та унікальність, про те, як бути чесними з собою.

“Головне — це не дозволяти подіям визначати тебе. Я відмовляюсь бути жертвою. Я не жертва. Це не я, це те, що сталося зі мною”, — наголошує Едіт Іва Еґер.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Український інститут книги у межах 28 BookForum презентував проєкт “30 знакових книжок нашої незалежності”. Це один з наймасштабніших в Україні онлайн-проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ у 1991-2021 роках.

З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту “30 знакових книжок Нашої Незалежності серед списку зі 100 видань можна проголосувати за книжку, що, на вашу думку, викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності та становленню Незалежності нашої держави.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

“Форум видавців має у кожного свою емоцію. Це та атмосфера, яку не можуть дати книгарні чи онлайн-магазини, бо тут є відчуття причетності, співтворення, що можна пережити лише раз у році. Є багато гостей, які через Форум видавців відкривають Львів та Україну, приїжджають сюди. Форум видавців – це про людей, які це створили, які це розвивають. Подяка всім вам, що ви створюєте цю неймовірну атмосферу. Ця атмосфера з року в рік обростає новими традиціями. Це неймовірно, це те, чим пишається Львів та Україна”, – підкреслив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Що відомо

  • BookForum – фестиваль в Україні. Популяризує читання, книжки і літературу, одна з найважливіших літературних і книжкових подій в Україні та в Центрально-Східній Європі, яка творить тенденції на рік.
  • BookForum є помітним на міжнародному ринку, на цей проєкт орієнтуються іноземні видавці та інституції, які підтримують літературу. Щороку у програму заходу включено головних іноземних інфлюенсерів, що дискутують і обмінюються думками та досвідом з українськими авторами.
  • Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
  • 28 BookForum відбувся за підтримки Українського культурного фонду.
  • Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.

Оригінал статті на Читомо: Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка 20% – тільки до 24:00

Тільки 22.10.2021 діє знижка на бестселер, що захоплює увагу з першої до останньої сторінки й підтверджує, що кохання непереможне. ВСТИГНІТЬ ПРИДБАТИ ДЕШЕВШЕ!

https://booknet.com/uk/book/tretm-budesh-b355426

Анотація до книги “Третім будеш?”

Від

Низька ціна / Що почитати у прохолодні вечори

Вітаю, красуні))

Сьогодні діє знижка на еротичну книгу Іграшка

Ціна
45 33.75 UAH

Анотація до книги “Іграшка”

Іноді здається, що бути зачиненою у золотій клітці це найкраще, що може з тобою статись. Особливо тоді,

Знижка на емоційно-пристрасний цикл!

Вітаю мої любі!

Цей блог присвячений моїм історіям про двох братів: Ніколаса та Томаса. Їхні історія кохання дуже різні та водночас схожі: емоціями, переживаннями та боротьбою за своє щастя.

 І для запалу вашого інтересу,

Не вір мені більше

Привіт, мої любі читачі!

Пропоную звернути увагу на книгу

НЕ ВІР МЕНІ БІЛЬШЕ

від

Уляни Пас

Одного разу переді мною постав вибір: красивий, харизматичний музикант, котрий не знає слова “ні”, та одногрупник

Невеличкі зміни в викладці

Привітики мої любі!

Радію, що ви зі мною й сподіваюсь на ваше розуміння. Пробачте, але завтра не буде викладки продовження роману “Смак пристрасті”.  нова главу буде  в неділю,як завжди, о 9.00.

Пробачте за незручності,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"