Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж
15-19 вересня у Львові відбувся 28 BookForum — головний культурний фестиваль країни. Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.
Цього року BookForum вперше за всю історію відбувся у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Всього понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.
Фокусна тема 28 BookForum – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми фестивалю – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик Юрко Прохасько.
“Україна впевнено повертає собі своє законне місце в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз”, – зазначив на церемонії відкриття голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та зачитав привітання учасникам та гостям BookForum від президента України Володимира Зеленського.
Почесною гостею 28 BookForum стала Ольга Токарчук – провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших письменниць Польщі. За перший роман, “Мандрівку людей книги” (1993), здобула нагороду “Польського товариства книговидавців”.
Особливе визнання приніс їй роман “Бігуни” (2007): у 2007-му — премія “Ніке”, у 2018-му — Міжнародна Букерівська та Нобелівська з літератури. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка взяла участь в українському літературному фестивалі.
Спеціальною гостею 28 BookForum стала Едіт Іва Еґер — видатна психотерапевтка, авторка світового бестселера “Вибір”, яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц.
Едіт Іва Еґер у 40 років вступила на факультет психології, у 50 – отримала ліцензію клінічного психолога, а у 90 написала мемуари “Вибір”. Через два роки, на прохання читачів, презентувала книжку “Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя”, яка детальніше пояснює, як подбати про своє ментальне здоров’я.
Зараз Едіт 93 роки і вона продовжує приймати пацієнтів, виступає з лекціями по всьому світові, а 17 вересня виступила на 28 BookForum. Українська письменниця Вікторія Амеліна розпитала гостю про людську особистість, її цілісність та унікальність, про те, як бути чесними з собою.
“Головне — це не дозволяти подіям визначати тебе. Я відмовляюсь бути жертвою. Я не жертва. Це не я, це те, що сталося зі мною”, — наголошує Едіт Іва Еґер.
Український інститут книги у межах 28 BookForum презентував проєкт “30 знакових книжок нашої незалежності”. Це один з наймасштабніших в Україні онлайн-проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ у 1991-2021 роках.
З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту “30 знакових книжок Нашої Незалежності“ серед списку зі 100 видань можна проголосувати за книжку, що, на вашу думку, викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності та становленню Незалежності нашої держави.
“Форум видавців має у кожного свою емоцію. Це та атмосфера, яку не можуть дати книгарні чи онлайн-магазини, бо тут є відчуття причетності, співтворення, що можна пережити лише раз у році. Є багато гостей, які через Форум видавців відкривають Львів та Україну, приїжджають сюди. Форум видавців – це про людей, які це створили, які це розвивають. Подяка всім вам, що ви створюєте цю неймовірну атмосферу. Ця атмосфера з року в рік обростає новими традиціями. Це неймовірно, це те, чим пишається Львів та Україна”, – підкреслив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Що відомо
- BookForum – фестиваль в Україні. Популяризує читання, книжки і літературу, одна з найважливіших літературних і книжкових подій в Україні та в Центрально-Східній Європі, яка творить тенденції на рік.
- BookForum є помітним на міжнародному ринку, на цей проєкт орієнтуються іноземні видавці та інституції, які підтримують літературу. Щороку у програму заходу включено головних іноземних інфлюенсерів, що дискутують і обмінюються думками та досвідом з українськими авторами.
- Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
- 28 BookForum відбувся за підтримки Українського культурного фонду.
- Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.
Оригінал статті на Читомо: Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж
Блог
Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітикиКабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн
У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.