Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

15-19 вересня у Львові відбувся 28 BookForum — головний культурний фестиваль країни. Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Цього року BookForum вперше за всю історію відбувся у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Всього понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Фокусна тема 28 BookForum – “Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними”. Куратор фокусної теми фестивалю – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик Юрко Прохасько.

“Україна впевнено повертає собі своє законне місце в європейському культурному просторі. Ми маємо можливість вибору. І якщо на зорі незалежності з українською книгою було важко, то сьогодні ми подорослішали як держава. Бажаю всім учасникам успіхів у пошуках своєї книги. Тієї, якої ще не вистачає у вашому житті саме тепер, саме цього року, коли вам саме стільки, як є зараз”, – зазначив на церемонії відкриття голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та зачитав привітання учасникам та гостям BookForum від президента України Володимира Зеленського.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Почесною гостею 28 BookForum стала Ольга Токарчук провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших письменниць Польщі. За перший роман, “Мандрівку людей книги” (1993), здобула нагороду “Польського товариства книговидавців”.

Особливе визнання приніс їй роман “Бігуни” (2007): у 2007-му — премія “Ніке”, у 2018-му — Міжнародна Букерівська та Нобелівська з літератури. Це вперше в історії незалежної України Нобелівська лауреатка взяла участь в українському літературному фестивалі.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Спеціальною гостею 28 BookForum стала Едіт Іва Еґер — видатна психотерапевтка, авторка світового бестселера “Вибір”, яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц.

Едіт Іва Еґер у 40 років вступила на факультет психології, у 50 – отримала ліцензію клінічного психолога, а у 90 написала мемуари “Вибір”. Через два роки, на прохання читачів, презентувала книжку “Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя”, яка детальніше пояснює, як подбати про своє ментальне здоров’я.

Зараз Едіт 93 роки і вона продовжує приймати пацієнтів, виступає з лекціями по всьому світові, а 17 вересня виступила на 28 BookForum. Українська письменниця Вікторія Амеліна розпитала гостю про людську особистість, її цілісність та унікальність, про те, як бути чесними з собою.

“Головне — це не дозволяти подіям визначати тебе. Я відмовляюсь бути жертвою. Я не жертва. Це не я, це те, що сталося зі мною”, — наголошує Едіт Іва Еґер.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Український інститут книги у межах 28 BookForum презентував проєкт “30 знакових книжок нашої незалежності”. Це один з наймасштабніших в Україні онлайн-проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ у 1991-2021 роках.

З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту “30 знакових книжок Нашої Незалежності серед списку зі 100 видань можна проголосувати за книжку, що, на вашу думку, викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності та становленню Незалежності нашої держави.

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

“Форум видавців має у кожного свою емоцію. Це та атмосфера, яку не можуть дати книгарні чи онлайн-магазини, бо тут є відчуття причетності, співтворення, що можна пережити лише раз у році. Є багато гостей, які через Форум видавців відкривають Львів та Україну, приїжджають сюди. Форум видавців – це про людей, які це створили, які це розвивають. Подяка всім вам, що ви створюєте цю неймовірну атмосферу. Ця атмосфера з року в рік обростає новими традиціями. Це неймовірно, це те, чим пишається Львів та Україна”, – підкреслив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Що відомо

  • BookForum – фестиваль в Україні. Популяризує читання, книжки і літературу, одна з найважливіших літературних і книжкових подій в Україні та в Центрально-Східній Європі, яка творить тенденції на рік.
  • BookForum є помітним на міжнародному ринку, на цей проєкт орієнтуються іноземні видавці та інституції, які підтримують літературу. Щороку у програму заходу включено головних іноземних інфлюенсерів, що дискутують і обмінюються думками та досвідом з українськими авторами.
  • Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн.
  • 28 BookForum відбувся за підтримки Українського культурного фонду.
  • Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum.

Оригінал статті на Читомо: Моменти BookForum: підсумки і фоторепортаж

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"