Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Український політв’язень часів СРСР Мирослав Маринович став лавреатом чеської премії «Пам’ять нації» у 2022 році. Про це повідомили на сайті премії.

Окрім нього, лавреатами стали: 

  • словацько-чеська дисидентка Анна Шестакова;
  • словацький в’язень Марі Гензлова, який пережив Голокост;
  • чеська ув’язнена Марі Суседкова, яка пережила Голокост;
  • словацький Павло Елі Ваго.

На сайті премії зазначають, що у 2022 році вона є «пам’яткою про тоталітаризм, який нині представляє путінська росія».

 

«Нинішня російська агресія в Україні надала нового значення тисячам годин оповідей, яке ми записали досі. Але ще до початку війни ми створили відділення “Пам’яті Нації” в Україні і завдяки набутому досвіду були однією з перших чеських організацій, яка почала ефективно допомагати відважним українцям. Однак ще до цього ми записали низку історій від місцевих свідків. Серед них — історія Мирослава Мариновича, який стає п’ятим лауреатом цьогорічної премії “Пам’ять нації”», — зазначають організатори премії.

 

Премія «Пам’ять нації» — чеська премія, яку з 2010 року присуджує некомерційна компанія Post Bellum. Нагорода спрямована на відзначення тих, хто своїм життям довів, що «честь, свобода і людська гідність — не порожні слова». 

 

Мета — відзначити «свідків, які за життя героїчно поводилися у важку хвилину життя чи вчинили не зраджувати своїх життєвих позицій». Це можуть бути ветерани війни, дисиденти, політв’язні, борці руху опору, переслідувані письменники, представники підпілля, скаути, ті, хто пережив Голокост та інші.

 

Мирослав Маринович — член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, колишній політвʼязень радянського режиму, засновник та голова амністійного руху в Україн, публіцист, проректор Українського Католицького Університету у Львові.

 

Нагадаємо, у 2021 році у Великій Британії вийшов друком переклад книжки «Всесвіт за колючим дротом. Спогади й роздуми дисидента» Мирослава Мариновича.

 

Як відомо, нещодавно Оксана Забужко отримала польську премію імені Станіслава Вінценза.

 

Чільне фото: Kostiantyn Golubchyk (VOA)

Оригінал статті на Suspilne: Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"