Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Український політв’язень часів СРСР Мирослав Маринович став лавреатом чеської премії «Пам’ять нації» у 2022 році. Про це повідомили на сайті премії.

Окрім нього, лавреатами стали: 

  • словацько-чеська дисидентка Анна Шестакова;
  • словацький в’язень Марі Гензлова, який пережив Голокост;
  • чеська ув’язнена Марі Суседкова, яка пережила Голокост;
  • словацький Павло Елі Ваго.

На сайті премії зазначають, що у 2022 році вона є «пам’яткою про тоталітаризм, який нині представляє путінська росія».

 

«Нинішня російська агресія в Україні надала нового значення тисячам годин оповідей, яке ми записали досі. Але ще до початку війни ми створили відділення “Пам’яті Нації” в Україні і завдяки набутому досвіду були однією з перших чеських організацій, яка почала ефективно допомагати відважним українцям. Однак ще до цього ми записали низку історій від місцевих свідків. Серед них — історія Мирослава Мариновича, який стає п’ятим лауреатом цьогорічної премії “Пам’ять нації”», — зазначають організатори премії.

 

Премія «Пам’ять нації» — чеська премія, яку з 2010 року присуджує некомерційна компанія Post Bellum. Нагорода спрямована на відзначення тих, хто своїм життям довів, що «честь, свобода і людська гідність — не порожні слова». 

 

Мета — відзначити «свідків, які за життя героїчно поводилися у важку хвилину життя чи вчинили не зраджувати своїх життєвих позицій». Це можуть бути ветерани війни, дисиденти, політв’язні, борці руху опору, переслідувані письменники, представники підпілля, скаути, ті, хто пережив Голокост та інші.

 

Мирослав Маринович — член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, колишній політвʼязень радянського режиму, засновник та голова амністійного руху в Україн, публіцист, проректор Українського Католицького Університету у Львові.

 

Нагадаємо, у 2021 році у Великій Британії вийшов друком переклад книжки «Всесвіт за колючим дротом. Спогади й роздуми дисидента» Мирослава Мариновича.

 

Як відомо, нещодавно Оксана Забужко отримала польську премію імені Станіслава Вінценза.

 

Чільне фото: Kostiantyn Golubchyk (VOA)

Оригінал статті на Suspilne: Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"