Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

У 2021 році у межах Програми поповнення фондів публічних бібліотек закупили 330 тис. книжкових видань на суму понад 48,3 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

 

Усього для бібліотек дібрали 684 назви видань. Ці книжки отримали 616 бібліотек, і більша частина видань уже надійшла до книгозбірень. Перелік бібліотек був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Кожна з бібліотек, відібраних до участі в програмі, отримала відповідно до своєї читацької авдиторії 439 видань для дитячих книгозбірень, 245 — для дорослих, 684 — для комбінованих.

 

 

«Програма поповнення фондів публічних бібліотек — це проєкт,  що реалізується УІК четвертий рік поспіль. Завдяки йому українці в усіх куточках нашої держави мають безплатний доступ до якісної, сучасної та актуальної літератури в бібліотеках України. За всі роки існування Програми бібліотеки України отримали 2 368 107 книжок. Усі книжкові видання, які придбаваються УІК за державний кошт у межах проєкту, проходять багатоетапний, складний та прозорий відбір», — розповіла про Програму начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Тетяна Попова.

64% відібраних для книгозбірень видань (439 назв) — література для дітей та юнацтва, решту 36% склали нонфікшн (19%, 130 назв) та художня література для дорослих (17%, 120 назв). До бібліотек потрапили книжки від 86 видавництв. 

 

Відбір відбувався в кілька етапів. На розгляд експертів подали 2384 книжкові видання, з яких 1004 — художня література для дорослих, 690 — література для дітей та юнацтва, 690 — нехудожня література для дорослих.

 

Повний список отриманих бібліотеками книжок можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки. Крім того, Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

Оригінал статті на Suspilne: Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"