Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

У 2021 році у межах Програми поповнення фондів публічних бібліотек закупили 330 тис. книжкових видань на суму понад 48,3 млн грн. Про це повідомили на сайті Українського інституту книги.

 

Усього для бібліотек дібрали 684 назви видань. Ці книжки отримали 616 бібліотек, і більша частина видань уже надійшла до книгозбірень. Перелік бібліотек був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Кожна з бібліотек, відібраних до участі в програмі, отримала відповідно до своєї читацької авдиторії 439 видань для дитячих книгозбірень, 245 — для дорослих, 684 — для комбінованих.

 

 

«Програма поповнення фондів публічних бібліотек — це проєкт,  що реалізується УІК четвертий рік поспіль. Завдяки йому українці в усіх куточках нашої держави мають безплатний доступ до якісної, сучасної та актуальної літератури в бібліотеках України. За всі роки існування Програми бібліотеки України отримали 2 368 107 книжок. Усі книжкові видання, які придбаваються УІК за державний кошт у межах проєкту, проходять багатоетапний, складний та прозорий відбір», — розповіла про Програму начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Тетяна Попова.

64% відібраних для книгозбірень видань (439 назв) — література для дітей та юнацтва, решту 36% склали нонфікшн (19%, 130 назв) та художня література для дорослих (17%, 120 назв). До бібліотек потрапили книжки від 86 видавництв. 

 

Відбір відбувався в кілька етапів. На розгляд експертів подали 2384 книжкові видання, з яких 1004 — художня література для дорослих, 690 — література для дітей та юнацтва, 690 — нехудожня література для дорослих.

 

Повний список отриманих бібліотеками книжок можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки. Крім того, Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

Оригінал статті на Suspilne: Минулого року до українських бібліотек закупили книжок на 48 млн грн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"