«Майя і її мами» Лариси Денисенко отримала премію Пітера Пена

«Майя і її мами» Лариси Денисенко отримала премію Пітера Пена

Шведське видання книжки Лариси Денисенко «Майя і її мами» отримало престижну премію Пітера Пена і здобуло срібну зірку.  Про це повідомили на сайті премії.

Срібною зіркою книжку відзначили у 2023 році. Лариса Денисенко повідомила, що вона і видавництво отримали нагороду зараз. Вона також зазначила, що кошти з продажу шведського видання ідуть на підтримку українських дітей.

 

«Майя та її мами» — це книжка-картинка, створена правозахисницею Ларисою Денисенко у співпраці з ілюстраторкою Марією Фоєю. Її видали навесні 2017 року у видавництві «Видавництво». У 2022 році книжка вийшла у Великій Британії і стала бестселером в Ірландії.

 

У Швеції книжка вийшла у видавництві “Bonnier Carlsen” в перекладі Давида Шибека. Придбати її можна за посиланням.

 

 

«Знайомтеся, це — Майя. У Майї цілих дві мами, які її люблять, але ця книжка не тільки про неї! Ця книжка про цілий клас Майї, з яким вона буде рада вас познайомити. Наприклад, із Соломією та Софійкою, які з’явилися у батьків завдяки науці, Раїсом, чиїй сім’ї довелося переїхати з Криму, або Кирилом, який живе з опікуном. Просто та з любов’ю дівчинка розповідає про кожну особливу сім’ю у своєму класі. І нехай всі вони різні, дещо їх все-таки об’єднує — любов та повага, з якими вони відносяться один до одного», — ідеться в анотації до книжки.

 

Премія Пітера Пена — шведська дитяча літературна премія, яка щорічно присуджується іноземному автору за перекладену дитячу чи юнацьку книгу. Премію у 2000 році заснували IBBY Sweden та книжковий ярмарок у Гетеборзі. Зазначимо, у 2017 році премією нагородили книжку російської авторки Даші Толстікової «Мій рік туги», а у 2024 до довгого списку включили книжку російських авторів Сергєя Козлова й Юрія Норштейна «Їжачок в тумані».

 

Як повідомлялося, у 2024 році срібну зірку премії отримало шведське видання книжки Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули».

 

 

Зображення: фейсбук-сторінка Лариси Денисенко/видавництво «Видавництво»

Оригінал статті на Suspilne: «Майя і її мами» Лариси Денисенко отримала премію Пітера Пена

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"