Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту
![Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2021/10/deresh.jpg)
Письменник Любко Дереш оголосив флешмоб-дослідження «Моя Українська Мрія». Про це Читомо повідомили співорганізатори флешмобу.
Його присвятили до 30-річчя Незалежності України, щоб дослідити феномен Української мрії і те, як вона змінювалася протягом 30 років.
«30 років тому Україна відновила свою Незалежність. Покажімо те, що робить нас незалежними українцями. Що робить нас сильною, дружньою нацією з унікальною історією, котра має чим здивувати світ. Мріймо сміливо. Мріймо нестримно і щедро. Мріймо про своє, особисте, але й мріймо про загальне, спільне: спільну державу, спільну Європу, спільний світ», − закликав письменник.
Любко Дереш проводить дослідження у межах мультимедійного проєкту «Мрійники ХХІ». Кінцевим результатом стане документальний фільм-портрет про людей, які у 1980-90-их роках, під тиском заборон та під наглядом КДБ, творили українську культуру. У фільмі уже знялися: співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька, співачка Марія Бурмака, письменниці Ірен Роздобудько і Катерина Бабкіна, рок-гурт «Брати Гадюкіни», акторка Анна Кошмал. Режисери фільму: Руслан Арітович та Альона Алимова. Наразі зйомки тривають. Побачити стрічку можна буде наприкінці жовтня.
Першу частину дослідження письменник провів у форматі публічного форуму «Мрійники: Листи до Всесвіту» за участю правозахисників, екоактивістів, філософів, культурологів. Під час форуму відомий митець Влодко Кауфман провів перфоменс на тему сучасної російсько-української війни та окупації Криму. Усі три частини обговорень та перфоманс можна переглянути за посиланням.
«Моя українська мрія – це мрія про країну освічених, мислячих людей. Щоб було, як у фантастичних книжках про щасливе майбутнє, де скрізь літають екологічні і безшумні екіпажі, здіймаються висячі сади, височіють півпрозорі вежі і сфери – мрію про країну, в якій кожна людина стає справжнім творцем, мудрим, знаючим, люблячим…», − поділився мрією Дереш.
Нещодавно Любко Дереш запустив у соціальних мережах флешмоб, під час якого опублікував родинне фото, на якому він у дев’ятому класі з дідусем Євгеном. Світлину зробили 1 вересня 1998-го року біля Львівського фізико-математичного ліцею.
«У цей день для мене відкрився інший світ, світ за межами мого рідного міста Пустомити. Я наважився поступати у ліцей саме з подачі дідуся Євгена і зміг це зробити за його підтримки…», − пояснив Дереш.
Долучитися до флешмобу-дослідження можна, показавши у соціальних мережах знакові речі, які асоціюються із Українською мрією, і розповівши їхні історії: фото першої вишиванки, фото з «Червоної Рути», альбом улюбленої української музики, синьо-жовтий прапорець, який ви бережете з часів Дня злуки і «живого ланцюга» у 1990-му, чи навіть шматочок поваленого під час Євромайдану пам’ятника Леніну. Будь-що, з чим асоціюється Українська мрія. У дописі до фото розповісти, що зображено на ньому і відповісти на такі питання:
- Якою є Українська мрія для вас?
- Які у вас сподівання на майбутнє?
До тексту варто додати слова «Долучаюся до флешмобу «Моя #УкраїнськаМрія». Також у дописі слід позначити трьох друзів, щоб передати естафету далі.
Нагадаємо, нещодавно перший роман Дереша «Культ» увійшов у сотню знакових українських повістей і романів.
Оригінал статті на Suspilne: Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.