Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту

Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту

Письменник Любко Дереш оголосив флешмоб-дослідження «Моя Українська Мрія». Про це Читомо повідомили співорганізатори флешмобу.

Його присвятили до 30-річчя Незалежності України, щоб дослідити феномен Української мрії і те, як вона змінювалася протягом 30 років.

 

«30 років тому Україна відновила свою Незалежність. Покажімо те, що робить нас незалежними українцями. Що робить нас сильною, дружньою нацією з унікальною історією, котра має чим здивувати світ. Мріймо сміливо. Мріймо нестримно і щедро. Мріймо про своє, особисте, але й мріймо про загальне, спільне: спільну державу, спільну Європу, спільний світ», − закликав письменник.

Любко Дереш проводить дослідження у межах мультимедійного проєкту «Мрійники ХХІ». Кінцевим результатом стане документальний фільм-портрет про людей, які у 1980-90-их роках, під тиском заборон та під наглядом КДБ, творили українську культуру. У фільмі уже знялися: співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька, співачка Марія Бурмака, письменниці Ірен Роздобудько і Катерина Бабкіна, рок-гурт «Брати Гадюкіни», акторка Анна Кошмал. Режисери фільму: Руслан Арітович та Альона Алимова. Наразі зйомки тривають. Побачити стрічку можна буде наприкінці жовтня.

 

Першу частину дослідження письменник провів у форматі публічного форуму «Мрійники: Листи до Всесвіту» за участю правозахисників, екоактивістів, філософів, культурологів. Під час форуму відомий митець Влодко Кауфман провів перфоменс на тему сучасної російсько-української війни та окупації Криму. Усі три частини обговорень та перфоманс можна переглянути за посиланням.

«Моя українська мрія – це мрія про країну освічених, мислячих людей. Щоб було, як у фантастичних книжках про щасливе майбутнє, де скрізь літають екологічні і безшумні екіпажі, здіймаються висячі сади, височіють півпрозорі вежі і сфери – мрію про країну, в якій кожна людина стає справжнім творцем, мудрим, знаючим, люблячим…», − поділився мрією Дереш.

 

Нещодавно Любко Дереш запустив у соціальних мережах флешмоб, під час якого опублікував родинне фото, на якому він у дев’ятому класі з дідусем Євгеном. Світлину зробили 1 вересня 1998-го року біля Львівського фізико-математичного ліцею.

«У цей день для мене відкрився інший світ, світ за межами мого рідного міста Пустомити. Я наважився поступати у ліцей саме з подачі дідуся Євгена і зміг це зробити за його підтримки…», − пояснив Дереш.

 

Долучитися до флешмобу-дослідження можна, показавши у соціальних мережах знакові речі, які асоціюються із Українською мрією, і розповівши їхні історії: фото першої вишиванки, фото з «Червоної Рути», альбом улюбленої української музики, синьо-жовтий прапорець, який ви бережете з часів Дня злуки і «живого ланцюга» у 1990-му, чи навіть шматочок поваленого під час Євромайдану пам’ятника Леніну. Будь-що, з чим асоціюється Українська мрія. У дописі до фото розповісти, що зображено на ньому і відповісти на такі питання:

 

  • Якою є Українська мрія для вас?
  • Які у вас сподівання на майбутнє?

 

До тексту варто додати слова «Долучаюся до флешмобу «Моя #УкраїнськаМрія». Також у дописі слід позначити трьох друзів, щоб передати естафету далі.

 

Нагадаємо, нещодавно перший роман Дереша «Культ» увійшов у сотню знакових українських повістей і романів.

 

Оригінал статті на Suspilne: Любко Дереш досліджує феномен Української мрії у межах нового проєкту

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську

Віктор Разживін, директор книгарні «Є» у Слов’янську, викладач зарубіжної літератури Донбаського державного педагогічного університету, евакуював 25 тисячі книжок зі Слов’янська.

Наразі книжки переб

Старт публікації нових буднів Маріки

Мої вітання. Гарного вам часу доби. Приємних емоцій. Мирного неба! 

Стартувала публікація третьої книги городніх буднів МаріКи. 

Запрошую до прочитання “Пригоди на городі, або заготовити їжу. Липень 2022” 

Публікація

Василь Клічак: «Хай не стогнуть від бомб поля…»

* * * Він сох на сіні. Пам’ятаєш той запах давніх юних літ? Тепер його ти обриваєш, цей липовий духмяний цвіт. Бджола летить над головою. Так тихо. П’янко тій бджолі. І враження, що із тобою найзатишн

Експедиція до Антарктиди львівського письменника й журналіста Маркіяна Прохаська

Маркія Прохасько — сучасний український  молодий письменник і журналіст, син відомого українського письменника Тараса Прохаська. Народився Маркіян в Іван-Франківську, проте в дитинстві переїхав до Львов

Нова книга, та деякі запитання)

Вітаю вас дорогі друзі) нова книга яка називається “Світло старого маяка” вже на сайті, попереду процес написання) буду радий вашим коментарям та підтримці, щоб  надихатись на нові ідеї і втілювати їх для вас)

Хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"