Катерина Калитко у Франкфурті: Наше говоріння є великим актом любові одне до одного
![Катерина Калитко у Франкфурті: Наше говоріння є великим актом любові одне до одного Катерина Калитко у Франкфурті: Наше говоріння є великим актом любові одне до одного](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2023/10/272130496_10159880054661449_3548804199478220753_n-1-e1697959955231-1024x467.jpg)
Поетка Катерина Калитко переконана, що українські голоси долають втому від українського порядку денного у світі. Про це вона сказала під час спільної з Остапом Сливинським події «Слова у війні», що відбулася на українському національному стенді в межах Франкфуртського книжкового ярмарку.
«Мене страшенно зворушує, як попри нашу величезну втому, невротизованість, роздратованість і всі ці розламини, у нас дуже багато любові одне до одного. Якоїсь такої дуже крихкої, обережної. Мені дуже імпонує, що в нас крихкість існування винесена як мотто українського стенда, тому що, власне, це про це: коли ти боїшся надто сильно обійняти людину, бо у неї можуть бути поранення, ПТСР чи інші порушення особистих кордонів, в яких це може бути боляче, але тобі дуже важливо її обійняти, хоча б подумки, і бути з нею поряд», — вважає Калитко.
Вона зазначила, що дуже цінує почуття єднання між українцями: «Оце відчуття, що ти повертаєшся додому до дуже різних людей, з якими у тебе буває насправді не аж так багато спільного, але у вас є оце колективне проживання, яке немає з чим порівняти, — оце майже 2 роки скоро, — і яке і не поясниш нікому до кінця — всю цю метафізику, прожиту нами упродовж останніх двох років. Але там вона зрозуміла поза словами і оце відчуття своїх — воно безцінне насправді».
За словами Калитко, в українському суспільстві на рівні суспільного договору є неословлюване, непроговорене, але прийняте правило: все, що ми робимо, може бути востаннє для кожного з нас, і тому його треба зробити найкраще. «Це потрібно і для перемоги, і для того, щоби просто не було соромно за той слід, який по тобі залишиться. Тому що ми, власне, дуже крихкі, і наше існування дуже крихке. І українські голоси, що звучать зараз у світі, власне, які долають ті мовчання і ту втому від українського порядку денного, яка закономірно, вочевидь, почала наростати, і це наше говоріння є теж великим актом любові одне до одного», — додала поетка.
Нагадаємо, Катерина Калитко стала лавреаткою американської премії Pushcart Prize.
Чільне фото: фейсбук-сторінка Катерини Калитко
Оригінал статті на Suspilne: Катерина Калитко у Франкфурті: Наше говоріння є великим актом любові одне до одного
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.