За підтримки Читомо в США видадуть антологію української поезії

За підтримки Читомо в США видадуть антологію української поезії

Американське видавництво River Paw Press надрукує антологію «Соняшники: українські вірші про війну, спротив, надію та мир». Про це Читомо повідомила упорядниця антології Кальпна Сінгх-Чітніс.

Вірші українських поетів та поеток подають як в оригіналі, так і в англійському перекладі. До антології увійшла поезія Ольги Брагіної, Олафа Клеменсана, Дмитра Довбуша, Валентини Давиденко, Вікторії Фещук, Дарини Гладун, Лесика Панасюка, Миколи Горбаля, Ольги Калініної, Олександра Мимрука, Ії Ківи, Андрія Куранова, Галини Кирпи, Юлії Мусаковської та багатьох інших.

 

Також збірка має блок поезії англомовних поетів і поеток про Україну та війну. Це вірші Олени Дженнінґс, Лорі Кунц, Ольги Лівшин, Ґаятрі Лакхіані Чавла, Кім Маліновські, Олександра Федієнка, Ґлорії Міндок, Філліпа Перімана та інших.

 

Усього до збірки увійшла робота сімдесяти восьми поетів і перекладачів.

 

«Найбільше мене зворушила можливість працювати з поетами на полях битви в Україні, які захищають свою країну, водночас пишуть вірші та знаходять час, щоб відповісти щоразу, коли мені потрібна була їхня згода на редагування та публікацію їхніх творів. Найкращі слова вдячності я отримала з лінії фронту України. Таку винагороду не можна оцінити в жодну ціну. Колись я хочу побувати в Україні, щоб зустрітися з усіма письменниками, які вилили свої серця в цю антологію. Я сподіваюся, що мир скоро запанує в Країні Соняхів і поезія житиме, як нескінченне світло сонця», — наголосила Сінгх-Чітніс у передмові до видання.

 

Вона додала, що під час роботи над збіркою їй було важливо дійти до суті віршів мовою оригіналу разом із читанням їхніх англійських перекладів, щоб обрати ту чи ту поезію. Це був її перший досвід подібної роботи над літературним проєктом. 

 

 

Антологію можна придбати за $20 за посиланням. Усі передзамовлення, зроблені в період з 18 вересня до 13 жовтня 2022 року, підуть на підтримку благодійного фонду Ukraine TrustChain, який надає допомогу та евакуацію українцям у зоні активних бойових дій, та Читомо.

 

Кальпна Сінгх-Чітніс — індійсько-американська поетка, головна редакторка журналу “Life and Legends”, літературна редакторка видавництва “IHRAF Literary”, членкиня Асоціації ООН у США.

 

Як повідомлялося, у Франції вийшла друком двомовна антологія української поезії «Україна. 24 поети для однієї країни», а в Австрії — збірка українських есеїв про війну у хронологічному порядку за 2014-2022 роки «Україно, моя любове. Голоси вільної нації».

 

Зображення: riverpawpress.com

Оригінал статті на Suspilne: За підтримки Читомо в США видадуть антологію української поезії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Трохи пояснень до нової глави Стихійного лиха

У новій главі Стихійного лиха я намагалась хоч коротенько, та пояснювати: хто є хто, але, здається, ясніше не стало) Тому, вирішила у блозі розповісти більш розширено.

Почну з самої назви Льйосальвхейм. Його ще називають

Його шаленство!!! Знижка!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка на мою історію: 

Його шаленство

– Скасуй своє весілля. Коли твій наречений звалить з країни обговоримо, як саме я розв’яжу твоє питання.
Зведений брат криво посміхається і наближається

Українські письменники-воїни долучаться до BookForum 2022 у Львові

Українські культурні діячі, які з перших днів повномасштабного вторгнення рф боронять Україну, долучаться до 29-го Львівського BookForum.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає Ук

Привітики :)

Всім привіт! 

Я зовсім новенька авторка і рада доєднатися до чудового ком’юніті авторів! Довго хвилювалася, думала над тим, чи варто публікувати щось своє, проте все ж таки наважилася, тому запрошую всіх до свого

Повернення)

Всім привіт) Мабуть, ні для кого не секрет, що зараз складно видобути трішки часу та на будь-що. От і я не виняток та як завжди, зникаю з платформи на кілька місяців. Збиралася повернутися у листопаді з величеньким романом,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"