Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

У книгарні «Сенс» на Хрещатику виник конфлікт між відвідувачами через прохання розмовляти українською. Про це повідомила відвідувачка книгарні Катерина Косецька.

Гостя книгарні Косецька почула розмову чоловіків, що сиділи за сусіднім столиком та спілкувалися російською. Дівчина зробила їм зауваження та попросила спілкуватись українською, оскільки на дверях книгарні розміщено прохання — не послуговуватись російською мовою.

 

«Розумієте, я завжди намагаюсь підібрати тактику розмови з людьми, які ще досі спілкуються російською і донести їм важливість української мови. І тут люб’язно попрохала, адже вважала, що в Сенс” ходять достойні люди, які інколи можуть забутись, де вони є», — написала дівчина на своїй фейсбук-сторінці.

 

За словами Косецької, на її прохання чоловіки відреагували агресивно, почали насміхатися, висловлювати зневагу до української мови та погрожувати хлопцю дівчини. Окрім того, дівчина намагалась зафіксувати конфлікт на камеру, але один з  чоловіків забрав телефон з рук.

 

«Мені дуже боляче дивитись на те, що на 11 році війни є цивільні люди, які ще досі не дерусифікувались, які несуть у світ мову, якою вбивають наших громадян, мову, за допомогою якої катують наших військових і цивільних у полоні», — додала Косецька.

 

Адміністрація книгарні «Сенс» відреагувала на конфлікт та надала дівчині відеозапис конфлікту.

 

«Сенс — простір затишку і безпеки, а звуки навколо і мова — це про безпеку. На жаль, закон не дає нам можливості забезпечити відсутність російської в просторі. Та ми завжди наголошуємо — українці мають говорити українською, а всього російського слід позбутися», — зазначили у книгарні.

 

Косецька написала заяву та передала її поліції. На чоловіка склали адміністративний протокол за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення — дрібне хуліганство. Крім того, у поліції Києва зазначили, що зібрані матеріали будуть направлені Уповноваженому із захисту державної мови для розгляду та притягнення порушника до відповідальності.

 

Згідно зі статтею 30 «Державна мова у сфері обслуговування споживачів» закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної підприємства», установи та організації всіх форм власності, фізичні особи тощо здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Однак закон не стосується відвідувачів чи клієнтів закладів чи підприємств.

 

Як повідомлялось, упродовж 6 місяців 2024 року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав 1062 звернень щодо порушення мовного закону. У 2023 році за той же період українці надіслали 2020 звернень.

 

 

Чільне зображення: фейсбук-сторінка книгарні

Оригінал статті на Suspilne: Зауваження про російську у книгарні Києва: що відбулося?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока Білобока» у Старокостянтинові

Яскрава літня подія для маленьких книголюбів 5–6 липня 2025 року відбулася у Старокостянтинові — ІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої книги «Сорока‑Білобока». Це справжнє літературне свято пройшло в атмо

Перша знижка на завершену історію!

Вітаю, любі читачки і читачі!

Сьогодні діє перше знижка на мій нещодавно завершений любовний роман — «Під серцем і в серці». Скористайтеся вигідною нагодою, щоб купити!

Уривок з книги:

З протилежного боку дороги

Товщина…

Авторам і читачам. А яку ви любите товщину надрукованої книги?

Великої – на сімсот сторінок, щоб покласти на стіл (чи на себе), тримати обома руками, намагаючись кінчиком язика перевернути сторінку. Щоб ти відчував

Книга скоро змінить свою ціну + знижка + новинка

Вітаю, любі поціновувачі прекрасного!

У мене багато новин)

Як ви помітили, я не вмію сидіти без діла))))

Новий розділ вже на сайті:

“Оголена для боса

“Коли сніданок був готовий, ми винесли його на веранду. Наша

Вбивча Відданість автор Марина Мелтон

Для початку хочу залишити посилання на книгу

https://booknet.ua/marina-melton-u10720322

“Вбивча Відданість”

Цей роман — не просто історія. Це дотик до темних шарів людської душі, де бажання переплітається з болем, а слабкість стає

Перейти до блогу

Нові автори

Лариса Вагилевич

Лариса Вагилевич, 35 років. Поетка, журналістка, організатор літературно-мистецьких заходів, керівник гуртка літературної майстерності та журналістики Надвірнянського РЦДТНПВМ, раніше – учасниця літературного об’єднання “Натхнення” (м. Івано-Франківськ). За фахом менеджер зі стратегічного розвитку регіону у сфері культури, автор книги відчуттів “Лакмус” (2009р.)

Владимир Слободян Кількість робіт: 3 Оля Радіонова

Молода авторка з містечка солі і поетів – Дрогобича. Філолог за освітою, ведуча за родом занять, письменниця за покликанням. Зараз, надихаючись новим статусом мами, готує до друку другу книгу – про материнство.

Панас Христя Кількість робіт: 2 Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Таня Друзь Кількість робіт: 5 Олександр Козинець

Олександр Козинець Український письменник, логопед, викладач, хорист. Народився 24 серпня 1988 року в м. Лубнах на Полтавщині. Живе та працює в м. Києві. Кандидат педагогічних наук, викладач кафедри логопедії та логопсихології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, логопед. Автор поетичної тетралогії «Сезони днів» (2019) (чотири збірки, в яких разом 366 віршів на кожну пору року); літературних проектів […]

Соломія Мардарович Кількість робіт: 5 Кропивницька Наталя

Мене звати Наталя Кропивницька. Проживаю у маленькому, але історичному, містечку на Вінниччині. Маю вищу інженерно-технічну освіту. Вірші завжди були частинкою моєї творчої сторони, якою хочу поділитися з іншими і почути конструктивну критику.

Іванна Стеф’юк

Іванна Стеф`юк (Олещук) (нар. 3 серпня 1989, с. Кобаки, Косівського району Івано-Франківської області) – українська письменниця, літературознавиця, етнографиня, методистка. Членкиня НСПУ. Лауреатка літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини та літературної премії імені Пауля Целана. Кандидатка філологічних наук (PhD), докторка філософії у галузі філології. Художні твори Іванна видає під іменем Іванна Стеф'юк, наукові та інші фахові публікації […]

Галина Британ

Галина Британ (Вітів) народилася 12.11.1982 року в селі Стрілки Старо-Самбірського району Львівської області. В 1999 році закінчила Стрілківську серед-ню школу. В цьому ж році вступила в самбірський педагогічний коледж імені Івана Филипчака, закінчила коледж в 2003 році, отримавши спеціальність – вчитель молодших класів та іноземної мови. Навчалася в тернопільському педагогічному університеті імені В. Гнатюка. Працювала […]

Віктор Крупка Кількість робіт: 7 Вікторія Давиденко

Вікторія Давиденко (Буренко Вікторія Олександрівна) народилася 23 вересня 1984 року на Луганщині (м.Привілля Лисичанського району) у родині шахтарів. Закінчила факультет української філології ЛНПУ імені Т.Шевченка за спеціальністю «Літературна творчість». Шість років пропрацювала кореспондентом районної газети у Станиці Луганській. Сьогодні – бібліотекар школи №29 у рідному місті. Перші поетичні спроби відкривала на засіданнях дитячого поетичного клубу […]

Іван Бережний

Хочу почути критику на свої вірші.

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Перейти до "Нові автори"