Заснували премію для темношкірих письменниць-авторок нонфікшн

Заснували премію для темношкірих письменниць-авторок нонфікшн

Видавництво Cassava Republic Press, засноване нігерійською письменницею Бібі Бакаре-Юсуф, засновує премію для темношкірих письменниць за нонфікшн-рукописи. Про це повідомили на сайті видавництва.

«Ми дуже пишаємося тим, що започатковуємо премію для чорношкірих жінок у галузі нехудожньої літератури, оскільки ми робимо кроки, спрямовані на подолання довготривалої прогалини в літературному світі», — зазначили у видавництві.

Премія має на меті створити платформу для низки письменниць з Африки та африканської діаспори. Бібі Бакаре-Юсуф каже, що ця премія є частиною концепції Cassava Republic Press, яке прагне стати міжнародним видавництвом, що публікує книжки письменників африканського походження з усього світу.

«Премія спирається на давню традицію чорношкірих жінок-письменниць як теоретикинь та інтелектуалок і надає платформу для цілої низки письменників з Африки та африканської діаспори», — зазначає Бібі Бакаре-Юсуф.

 

На премію можуть подаватися нові й визнані темношкірі письменниці незалежно від того, де вони живуть і працюють. На премію можна подавати тільки неопубліковані рукописи нехудожньої літератури.

 

Старт премії заплановано на 26 жовтня, а її місія полягає у «нагородженні та публікації нових і вже відомих чорношкірих письменниць і мислительок з усієї Африки та африканської діаспори, які зосереджуються на критичних ідеях у часі та просторі». Склад журі невдовзі оголосять.

Переможниця премії отримає видавничий контракт з видавництвом Cassava Republic Press та аванс у розмірі 20 000 доларів США. Дві письменниці, що увійдуть до короткого списку, отримають аванс у розмірі $5,000 та видавничу угоду з Cassava Republic Press.

 

Премію фінансують Alitheia Capital та Фонд «Відкрите суспільство» в Африці.

 

Бібі Бакаре-Юсуф — нігерійська науковиця, письменниця та редакторка з Лагосу, Нігерія. Разом із Джеремі Вітом вона заснувала видавничу компанію Cassava Republic Press у 2006 році в Абуджі. У 2019 році Бакаре-Юсуф була обрана почесною членкинею Королівського літературного товариства, а також стипендіаткою Єльського університету, стипендіаткою Десмонда Туту та стипендіаткою Франкфуртського книжкового ярмарку.

 

Нагадаємо, 2021 року у США заснували премію для школярів імені Аманди Ґорман.

 

 

Джерело: Publishing Perspectives

Чільне фото: Cassava Republic

Оригінал статті на Suspilne: Заснували премію для темношкірих письменниць-авторок нонфікшн

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"