Записки недосвідченого автора (ч.3)

Записки недосвідченого автора (ч.3)
Хей) Я знову вирішила відновити цю рубрику, яку закинула ще на початку січня. Причина — мені не вистачає корисності в блогах букнету. Розіграші промокодів, тизери, спойлери і т.д. трішки заполонили весь можливий простір і я хочу розбавити його. Буду і ділитись інформацією, і з нотатничком слухати поради більш досвідчених авторів.
Записки недосвідченого автора (ч.1)
Записки недосвідченого автора (ч.2)
Ну що ж, летс старт!
Сьогодні мова піде про можливості для розвитку письменництва або ж де брати інформацію. Уявімо ситуацію (добре, не уявімо, а просто пригадаємо), коли ми тільки починали наш творчий шлях. Ми почуваємось, наче в безкрайньому степу чи пустелі. А що робити?
Іти, куди душа забажає? Здатись? Чи просто чекати поки поряд пройде такий самий автор і скаже: “о, давай разом шукати шлях”? Чи найкраще знайти свого ментора серед бувалих “мандрівників світом творчості”?
Усі варіанти чудові, проте гарантувати, що це вам щось дасть не буду, адже секрет успіху (ця формула працює з будь-якою справою) наполегливість. Я свого часу обрала і досі обираю слухати моє власне серце та постійно розширювати кругозір. По-перше, ми не загубимо своє власне творче “я”, рівняючись на більш досвідченого автора, по-друге, на власних помилках уроки засвоюються набагато краще.
Які ж нам потрібні навики для цього?
Від усієї душі раджу розвивати уважність. Кожна ситуація нашого життя може стати основою для майбутнього бестселера. Навіть не ситуація! Буквально фраза, погода, колір, посмішка, випадково почута історія, рядок пісні… усеееее! Тому відкрийтесь світу та приймайте його допомогу.
Читайте і ще раз читайте. Банально, правда? Але немає в цьому світі жодного успішного письменника, який би не читав. І нехай це будуть короткі цитати в телеграмі, романи чи хоч фанфіки, але це читання, яке розвиває відчуття мови… та, як-не-як додає слова до вашого творчого запасу. Особисто для мене чудовим паливом для творчості є звичайні емоції після прочитання книги. У такому стані я можу творити декілька діб. І при цьому між моїм твором та прочитаним спільного не буде нічого.
Шукайте в інтернеті. Не все там можна знайти, але для чого в цьому світі існує стільки мов? Шукайте інформацію декількома мовами. Наприклад, я часто користуюсь російською та англійською, а потім адаптую отриману інформацію під себе та твір. Це все стосується, як збору інформації для книги, так і письменницьких різних лайфхаків. Корисно, зручно, а головне — розвиває не лише нашу письменницьку майстерність.
Можна брати участь в різних марафонах та спілкуватись з колегами! Тобто, не просто можна, а необхідно. По-перше, здорова конкуренція рухає нас вперед, по-друге, це чарівний досвід.
Подружіться зі словником та заведіть не дуже гарний блокнот. Словник синонімів — моя любов. Хороша штука для урізноманітнення вашої мови та розвитку відчуття слова. А не дуже гарний блокнот, щоб записувати туди всю можливу інформацію і не жаліти, якщо потрібно буде щось закреслити чи вирвати сторінку. У мене є такий. Звичайний з білими листками на пружинці.
Ось така от підбірочка лайфхаків. Звісно, чекаю ваших реакцій та особистих порад, бо я кайфую читаючи їх. І окремий привіт “равликовому клану”, думаю, у вас мають бути цікаві способи боротьби з повільністю…
Оригінал статті на Букнет: Записки недосвідченого автора (ч.3)
Блог
«Видавництво Старого Лева» буде на замовлення додруковувати книжки, наклади яких закінчилися«Видавництво Старого Лева» додало на сайт нову функцію: тепер там можна замовити особистий додрук низки видань, наклад яких закінчився.
«Уявіть, що дуже хочете прочитати якусь книжку — можливо, давно вид
Мережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Збитки «Нашого формату» від удару рф сягають понад 4 мільйони гривеньУнаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня повністю знищений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат» — загальні збитки сягають близько $100
Виторг книгарень зріс на 19%: підсумки Тижня незалежних книгареньПротягом Тижня незалежних книгарень, що відбувся протягом 24-30 червня, виторг книгарень-учасниць зріс на 19% у порівнянні з тижнем до початку ініціативи. Про це Читомо повідомили орган
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.