Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Завдячуючи Кейтрін Шкроб  і її марафону я теж розбавила свій щільний графік дитячими забавками. Не скажу, що казка чи дитяча література для мене геть чужі – я мама. Тож казки вигадувати наловчилась давно. Але звісно ніде їх не пблікую,  атримаю виключно в своїй памяті. 

НЕПРАВИЛЬНА КАЗКА

Жили-були дід та баба. Баба була з тих, що геть не уміють готувати, але не цураються експерементів. Одного разу замісила баба тісто і спела колобок. Очікувано колобок у неї не вдався. Не підійшов та ще і пригорів. Поставила вона його на стіл і наказала діду їсти. Дід на той коржик подивився і їсти категорично відмовився. Баба образилась. 

– Нічого варити не буду, поки не зїсиш наготоване, – пригрозила вона діду. 

І опинився дід перед важким вибором. Їсти колобка і отримати гастрит, чи голодувати і заробити виразку. Дід вчинив мудро. Викинув колобок з вікна. 

Покотився Колобок по стежині. А на зустріч йому Заєць. Зрадів Колобок.

– Зайчику, Зайчику, зїж мене, – противним хрипким голосом попросив Колобок.

– Не буду я тебе їсти, – принюхуючись, злякався Заєць. 

– Ах раз так то я тобі пісню заспіваю, – почав погрожувати Колобок.  І заспівав. Та так, що Заєць в тернові кущі застрибнув від нервового потрясіння. А Клобок поктився далі. Тут на зустріч йому Вовк. Колобок зрадів: хто, хто, а Вовк завжди голодний. Він вже перекусити не відмовиться. Та і Вовк принюхався, поклацав зубами і їхсти горілий хліб не схотів. Йому Колобок ще гучніше пісню заспівав. Так горлянку драв, що всі птахи з дерев потікали, а хитра Лисичка і геть в нору забилась і на шляху Колобку не трапилась.

Вразився Колобок своїм талантом. І вирішив – а коли мене ніхто не їсть, то піду я в місто Бремен і стану там вуличним музикою. Буду спвати та на житя заробляти. 

Котився Колобок котився і зустрів Віслюка. Віслюк нікуди йти не хотів, лежав під деревом і бринькав на гітарі. Запримітив його Колобок, і почав вмовляти йти з ним.

– Ходімо в Бремен, зробимо з тобою гурт, ти будеш на гітарі грати, я солістом стану, будемо  в клубах виступати, фанаток у нас буде багато, стадіони збиратимемо…

Звабився Віслюк гучними обіцянками, і пішов разом з Колобком. От ідуть вони  удвох, на ходу репетицію справляють.

– Ду, ду хаст, – кричить Колобок, розучуючи німецьку мову. Осел струни рве, підігруючи.

Так дійшли вони до великого дуба, на якому сидів Кіт в золотому ланцюгу. Почув він пісню і обурився. 

– Та хто ж так співає, не по пацанячому це, – розставивши пальці віялом, зашипів Кіт. 

– Нічого ти в прогресивній музиці не тямиш, – непогодився Колобок. І справ з Котом вести не став, хоч той і набивався в подюсери.

Потім зустріли Колобок та Віслюк Пса. Той був вправним барабанщиком. Група була укомплектована. Добравшись до Бремена Колобок з компанією стали дуже популярі. Поїхали на Євробачення і зайняли там друге місце. 

А мораль в цій казці така – навіть якщо ти уродився підгорілим і негарним, це не вирок. Треба вірити в свої сили та підібрати правильне оточення, щоб досягти успіху. 

 

Оригінал статті на Букнет: Жанровий експеремент. Казка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"