Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Завдячуючи Кейтрін Шкроб  і її марафону я теж розбавила свій щільний графік дитячими забавками. Не скажу, що казка чи дитяча література для мене геть чужі – я мама. Тож казки вигадувати наловчилась давно. Але звісно ніде їх не пблікую,  атримаю виключно в своїй памяті. 

НЕПРАВИЛЬНА КАЗКА

Жили-були дід та баба. Баба була з тих, що геть не уміють готувати, але не цураються експерементів. Одного разу замісила баба тісто і спела колобок. Очікувано колобок у неї не вдався. Не підійшов та ще і пригорів. Поставила вона його на стіл і наказала діду їсти. Дід на той коржик подивився і їсти категорично відмовився. Баба образилась. 

– Нічого варити не буду, поки не зїсиш наготоване, – пригрозила вона діду. 

І опинився дід перед важким вибором. Їсти колобка і отримати гастрит, чи голодувати і заробити виразку. Дід вчинив мудро. Викинув колобок з вікна. 

Покотився Колобок по стежині. А на зустріч йому Заєць. Зрадів Колобок.

– Зайчику, Зайчику, зїж мене, – противним хрипким голосом попросив Колобок.

– Не буду я тебе їсти, – принюхуючись, злякався Заєць. 

– Ах раз так то я тобі пісню заспіваю, – почав погрожувати Колобок.  І заспівав. Та так, що Заєць в тернові кущі застрибнув від нервового потрясіння. А Клобок поктився далі. Тут на зустріч йому Вовк. Колобок зрадів: хто, хто, а Вовк завжди голодний. Він вже перекусити не відмовиться. Та і Вовк принюхався, поклацав зубами і їхсти горілий хліб не схотів. Йому Колобок ще гучніше пісню заспівав. Так горлянку драв, що всі птахи з дерев потікали, а хитра Лисичка і геть в нору забилась і на шляху Колобку не трапилась.

Вразився Колобок своїм талантом. І вирішив – а коли мене ніхто не їсть, то піду я в місто Бремен і стану там вуличним музикою. Буду спвати та на житя заробляти. 

Котився Колобок котився і зустрів Віслюка. Віслюк нікуди йти не хотів, лежав під деревом і бринькав на гітарі. Запримітив його Колобок, і почав вмовляти йти з ним.

– Ходімо в Бремен, зробимо з тобою гурт, ти будеш на гітарі грати, я солістом стану, будемо  в клубах виступати, фанаток у нас буде багато, стадіони збиратимемо…

Звабився Віслюк гучними обіцянками, і пішов разом з Колобком. От ідуть вони  удвох, на ходу репетицію справляють.

– Ду, ду хаст, – кричить Колобок, розучуючи німецьку мову. Осел струни рве, підігруючи.

Так дійшли вони до великого дуба, на якому сидів Кіт в золотому ланцюгу. Почув він пісню і обурився. 

– Та хто ж так співає, не по пацанячому це, – розставивши пальці віялом, зашипів Кіт. 

– Нічого ти в прогресивній музиці не тямиш, – непогодився Колобок. І справ з Котом вести не став, хоч той і набивався в подюсери.

Потім зустріли Колобок та Віслюк Пса. Той був вправним барабанщиком. Група була укомплектована. Добравшись до Бремена Колобок з компанією стали дуже популярі. Поїхали на Євробачення і зайняли там друге місце. 

А мораль в цій казці така – навіть якщо ти уродився підгорілим і негарним, це не вирок. Треба вірити в свої сили та підібрати правильне оточення, щоб досягти успіху. 

 

Оригінал статті на Букнет: Жанровий експеремент. Казка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві відкрили книгозбірню Миколи Мірошниченка

У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили книгозбірню, присвячену творчій спадщині видатного українського поета, перекладача та майстра паліндромів Миколи Мірошниче

Премія Читомо 2024 року оголосила короткий список

13 січня Премія Читомо, яка має на меті підсвічувати діяльність тих, хто змінює книговидання України і робить українську літературу дедалі видимішою у світі, оголосила короткі списки.

У 2024 через рф загинули 24 українські медійники

У 2024 році в Україні зафіксували 268 порушень свободи слова, з яких 155 злочинів скоїла росія. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) у своєму дослідженні «Барометр свобод

Андрій Курков став лавреатом французької премії Prix Transfuge

Книжка «Наша щоденна війна» українського письменника та журналіста Андрія Куркова отримала французьку премію Transfuge у номінації за найкращу європейську книжку. Про це він повідомив н

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження книжки «Маленький козак»

Видавництво «Каламар» припинить розповсюдження дитячої книжки «Маленький козак» Валерії Кисельової-Саврасової, через яке зіштовхнулося з критикою. Про це видавництво повідомило на своїй

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"