Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Жанровий експеремент. Казка

Завдячуючи Кейтрін Шкроб  і її марафону я теж розбавила свій щільний графік дитячими забавками. Не скажу, що казка чи дитяча література для мене геть чужі – я мама. Тож казки вигадувати наловчилась давно. Але звісно ніде їх не пблікую,  атримаю виключно в своїй памяті. 

НЕПРАВИЛЬНА КАЗКА

Жили-були дід та баба. Баба була з тих, що геть не уміють готувати, але не цураються експерементів. Одного разу замісила баба тісто і спела колобок. Очікувано колобок у неї не вдався. Не підійшов та ще і пригорів. Поставила вона його на стіл і наказала діду їсти. Дід на той коржик подивився і їсти категорично відмовився. Баба образилась. 

– Нічого варити не буду, поки не зїсиш наготоване, – пригрозила вона діду. 

І опинився дід перед важким вибором. Їсти колобка і отримати гастрит, чи голодувати і заробити виразку. Дід вчинив мудро. Викинув колобок з вікна. 

Покотився Колобок по стежині. А на зустріч йому Заєць. Зрадів Колобок.

– Зайчику, Зайчику, зїж мене, – противним хрипким голосом попросив Колобок.

– Не буду я тебе їсти, – принюхуючись, злякався Заєць. 

– Ах раз так то я тобі пісню заспіваю, – почав погрожувати Колобок.  І заспівав. Та так, що Заєць в тернові кущі застрибнув від нервового потрясіння. А Клобок поктився далі. Тут на зустріч йому Вовк. Колобок зрадів: хто, хто, а Вовк завжди голодний. Він вже перекусити не відмовиться. Та і Вовк принюхався, поклацав зубами і їхсти горілий хліб не схотів. Йому Колобок ще гучніше пісню заспівав. Так горлянку драв, що всі птахи з дерев потікали, а хитра Лисичка і геть в нору забилась і на шляху Колобку не трапилась.

Вразився Колобок своїм талантом. І вирішив – а коли мене ніхто не їсть, то піду я в місто Бремен і стану там вуличним музикою. Буду спвати та на житя заробляти. 

Котився Колобок котився і зустрів Віслюка. Віслюк нікуди йти не хотів, лежав під деревом і бринькав на гітарі. Запримітив його Колобок, і почав вмовляти йти з ним.

– Ходімо в Бремен, зробимо з тобою гурт, ти будеш на гітарі грати, я солістом стану, будемо  в клубах виступати, фанаток у нас буде багато, стадіони збиратимемо…

Звабився Віслюк гучними обіцянками, і пішов разом з Колобком. От ідуть вони  удвох, на ходу репетицію справляють.

– Ду, ду хаст, – кричить Колобок, розучуючи німецьку мову. Осел струни рве, підігруючи.

Так дійшли вони до великого дуба, на якому сидів Кіт в золотому ланцюгу. Почув він пісню і обурився. 

– Та хто ж так співає, не по пацанячому це, – розставивши пальці віялом, зашипів Кіт. 

– Нічого ти в прогресивній музиці не тямиш, – непогодився Колобок. І справ з Котом вести не став, хоч той і набивався в подюсери.

Потім зустріли Колобок та Віслюк Пса. Той був вправним барабанщиком. Група була укомплектована. Добравшись до Бремена Колобок з компанією стали дуже популярі. Поїхали на Євробачення і зайняли там друге місце. 

А мораль в цій казці така – навіть якщо ти уродився підгорілим і негарним, це не вирок. Треба вірити в свої сили та підібрати правильне оточення, щоб досягти успіху. 

 

Оригінал статті на Букнет: Жанровий експеремент. Казка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"