Джоан Ролінґ: найкращі книжки британки, окрім Гаррі Поттера

Джоан Ролінґ: найкращі книжки британки, окрім Гаррі Поттера

Джоан Ролінґ написала й книжки в книжках про Гаррі Поттера, які є самостійними творами, а також детективні романи для дорослої авдиторії.

«Закувала зозуля» Ролінґ опублікувала під псевдонімом. Коли було розкрито авторство, продаж книжки зріс на 156 866 % за день.

Уродженка Єйта (Глостершир, Велика Британія) Джоан Ролінґ, котрій 31 липня виповниться 58 років, головно прославилася серією книжок про Гаррі Поттера. Літераторка, котра творить під псевдонімом Дж. К. Ролінґ, не лише казкарка. Вона вельми активно працює на детективній письменницькій ниві, а також як сценаристка. Нижче ми пропонуємо зосередитися на книжках Ролінґ поза всесвітом чарівника з Гоґвортса. Деякі з них, щоправда, опосередковано пов’язані з Гаррі.   


Фантастичні звірі й де їх шукати/Fantastic Beasts and Where to Find Them (2001)


Книжка в книжці. Її читав Гаррі Поттер, тому хоч вона безпосередньо й не пов’язана з історіями про цього чарівника, але викликає зацікавлення читачів, котрі бажають заглибитися у світ поттеріани.

Автором «Фантастичних звірів…» став – за задумом Ролінґ – магічний зоолог Ньют Скамандер. Тому це ім’я уважають одним із псевдонімів письменниці. У книжці йдеться про різноманітних магічних істот.

2016-го року вийшов однойменний із виданням фільм-приквел до серії книжок про Гаррі Поттера.


Казки барда Бідла/The Tales of Beedle the Bard (2007)


Книга-прощання з Гаррі Поттером, й іще одна книжка в книжці. Вона згадується в сьомому романі про нього — «Смертельні реліквії».

Ролінґ видала всього 7 примірників, оздоблених шкірою й напівдорогоцінними каменями. Шість книжок вона подарувала Денієлу Редкліффу, першому літературному агенту Крістоферу Літтлу, своїй сестрі Ді Ролінґ й іншим особам. Сьомий примірник пішов із молотка на «Сотбіс» за близько 4 мільйони доларів. Цю суму продавці переказали на рахунки доброчинної організації, котра допомагає знедоленим дітям Європи.

Згодом 128-сторінкове видання стало доступним для ширшої авдиторії. У ньому прихистилися 5 різношерстих казок, котрі викликають у читачів захоплення, сміх і тривожні відчуття.


Несподівана вакансія/The Casual Vacancy (2012)


Перший роман Ролінґ після поттеріани, орієнтований на дорослу авдиторію. У ньому змальовано події в затишному на перший погляд англійському містечку, у котрому вирують інтриги. Став бестселером в перші дні продажу.


Кувала зозуля/The Cuckoo’s Calling (2013)


Детективний роман, яким Джоан Ролінґ улаштувала літературну містифікацію. Річ у тім, що в продаж він потрапив під псевдонімом письменниці Роберт Ґалбрейт. Через три місяці стало відомо, хто книжку написав насправді.

До того, як ЗМІ оприлюднили звістку про авторство, було продано 1500 паперових і 7000 електронних й  авдіопримірників. Продажі зросли на 156 866 % за день після розкриття авторства.

У романі приватний детектив розслідує загадкову смерть моделі. Він порівнює різні свідчення й переконується, що це було вбивство, а не суїцид.


Шовкопряд/The Silkworm (2014)


Cиквел вищезгаданого роману. Цього разу детектив розшукує зниклого безвісти письменника, який у своєму сатиричному романі висміяв чи не всіх знайомих. Тому підозрюваними в зникненні літератора стає низка осіб.

«Кувала зозуля» й «Шовкопряд» належать до серії детективних романів під назвою «Корморан Страйк». Іще в цій серії такі видання:

  • Кар’єра лиходія (2015)
  • Убивчий білий (2018)
  • Бентежна кров (2020)
  • Чорнильне серце (2022)

За словами Ролінґ, усього серія включатиме близько 10 книжок.

Про головну дійову особу цих романів знімають серіал «Страйк». Ролінґ виступає одним з авторів сценарію до нього. Усього показано 4 сезони, перший із котрих дістався глядачам 2017 року.


Раніше ми писали про найкращі книжки для читання в дорозі. Серед них – «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт.

afisha.bigmir.net

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Джоан Ролінґ: найкращі книжки британки, окрім Гаррі Поттера

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Куратор Словенії — країни-почесної гості Франкфуртського книжкового ярмарку про те, якою буде програма

Словенія, почесна гостя Франкфуртського книжкового ярмарку 2023 року, кілька років готувалася представити свою програму «Стільники слів». Про хід підготовки, політичний тиск на організа

Мінкульт ініціює демонтаж пам’ятників Пушкіну

Міністерство культури та інформаційної політики України ініціює урядове рішення, яке дозволить вилучити пам’ятники Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухом

На Міжнародному гірському кінофестивалі в Ужгороді покажуть 36 фільмів

На Закарпатті відбудеться міжнародний гірський кінофестиваль CMIFF, глядачам представлять 36 стрічок про гори та гірських жителів.

Про це повідомила у Фейсбуку Закарпатська

Книжки українською можна знайти і в південнокорейських бібліотеках

У Південній Кореї посол України Дмитро та його дружина Олена Пономаренко, а також директорка бібліотеки «Бедарі» в місті Пхьонтек Ю Хьон Мі урочисто відкрили українську книжкову поличку

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"