Держбюджет-2022: скільки планують витратити на книжки, мову й бібліотеки

Держбюджет-2022: скільки планують витратити на книжки, мову й бібліотеки

Кабінет міністрів України передбачив у проєкті держбюджеті на 2022 рік на статті, пов’язані з книговиданням, 180,5 мільйонів гривень. Проєкт бюджету оприлюднили на сайті Верховної Ради.

 

У додатку до законопроєкту про державний бюджет на наступний рік йдеться, що на роботу Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі планують виділити 152 мільйони 511 тисяч гривень. Це на 1 мільйон 446 тисяч більше, ніж у цьому році.

 

На наукову і науково-технічну діяльність у сфері засобів масової інформації, книговидавничої справи та інформаційно-бібліографічної діяльності планують витратити 28 мільйонів 58 тисяч гривень. Це на 7 мільйонів 800 тисяч більше, ніж у цьому році.

 

Сукупно на ці дві статті бюджету передбачають 180 мільйонів 569 тисяч гривень.

 

На роботу національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів планують виділити 1 мільярд 102 мільйони 668 тисяч гривень. Це на 115 мільйонів 128 тисяч більше, ніж цього року.

 

На роботу Українського культурного фонду, у тому числі підтримку проєктів –  703 мільйони 39 тисяч гривень, що на 7 мільйонів 742 тисяч більше, ніж цього року.

 

На загальнодержавні заходи у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин – 68 мільйонів 924 тисячі. Це на 173 мільйони 464 тисячі менше, ніж цього року.

 

На підтримку міжнародного позитивного іміджу України і зв’язків з українцями, які проживають за кордоном, діяльність Українського інституту – 74 мільйони 95 тисяч, що на 147 мільйонів більше, ніж цього року.

 

На роботу Національної комісії з питань державної мови – 49 мільйонів 258 тисяч, що на 15,6 мільйона більше, ніж цьогоріч.

 

На роботу Державної архівної служби – 303 мільйони 963 тисячі, − у порівнянні з цим роком збільшили на 7,5 мільйонів.

 

На фінансування культурно-мистецьких заходів національних творчих спілок та Всеукраїнським товариством «Просвіта» – 12 мільйонів 342 тисячі, – зменшили вдвічі.

 

На Міністерство культури та інформаційної політики – 1 мільярд гривень.

 

Додамо, Верховна Рада має ухвалити державний бюджет у першому читанні до 20 жовтня.

 

Нагадаємо, у цілому на книжкову сферу в державному бюджеті на 2021 рік передбачали понад 150 мільйонів гривень.

Оригінал статті на Suspilne: Держбюджет-2022: скільки планують витратити на книжки, мову й бібліотеки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"