Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах

Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах

17 лютого, Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт Закону України № 2655 «Про хмарні послуги». Проєкт опублікований на офіційному вебпорталі Верховної Ради України. 

Закон спрямований на розвиток платформ інформаційно-комунікаційних технологій, що базуються на хмарних обчисленнях та реалізації політики переваги хмарного середовища у сфері державного управління, освіти, науки та інших сферах суспільного життя. 

 

«За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають удесятеро кожні п’ять років. Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First: перенести основні процеси виробництва на “хмари”. Це дозволить знизити корупційні ризики на закупівлях обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а найголовніше — пришвидшити впровадження інновацій в органах влади», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Для оброблення інформації самотужки органам влади та місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних ресурсів. Ухвалення закону збільшить ефективність використання держбюджету та врегулює застосування хмарних технологій. Це дозволить зменшити навантаження на державні органи.

 

«“Хмарні” сервіси — успішний міжнародний досвід. Такі технології запроваджені в органах влади у США, Німеччині, Сінгапурі, Індії, Республіці Корея, Австралії, Канаді та Саудівській Аравії. Зокрема, впровадження «хмар» державними органами Великої Британії зменшило витрати на цифрові трансформації та інформаційні технології більше ніж на 3 млрд фунтів стерлінгів», — зазначають у пресслужбі Мінцифри. 

 

Запровадження системи хмарних послуг дозволить:

  • зменшити навантаження на державні органи, відповідальні за забезпечення захисту інформації;
  • знизити ризики корупції на закупівлях обладнання;
  • суттєво зменшити витрати з бюджету;
  • пришвидшити впровадження інновацій в органах державної влади.

 

Законопроєкт підтримали 297 народних депутатів.

 

Як повідомлялося раніше, в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом і забороняється розповсюдження російської пропаганди. Крім того, призупиняється видача та зупиняється дія дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.

 

Джерела: Міністерство цифрової трансформації України, Комітет з питань цифрової трансформації

Оригінал статті на Suspilne: Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

УІК: У 2025 році інститут потребуватиме понад 1,4 млрд грн

Потреба Українського інституту книги у фінансуванні на 2025 рік становить 1 442 мільйони гривень. Про це повідомили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 202

У серпні рф продовжила вбивати журналістів при виконанні редакційних завдань

У серпні Інститут масової інформації зафіксував в Україні 28 випадків порушення свободи слова, серед них 19 російських злочинів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Бароме

Люба-Параскевія СТРИНАДЮК. Роди неоднакі

Єв падати з сил, голодніти, облизував губи, солоні, впрілі, шукав очима коритця на полонині з водицею свіжою, холодною, головички, б’ючої з-під землі, дзюркотливої. Розстелив кожух єрований, приліг обік

Боротьба за свободу, маркери нації і поліські болота: новий український нон-фікшн

З нагоди Національного тижня читання нон-фікшну, ініційованого Українським інститутом книги, зібрали дуже різні новинки від українських авторів. Літературознавство, осмислення війни, пі

Більшість читачів книжок у Megogo — чоловіки

33,93% власників акаунтів медіасервісу Megogo читають книжки щодня. Про це йдеться в дослідженні читацьких звичок користувачів Megogo «Книжки в епоху стрімінгів».
Megogo опитало майже 6

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"