Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах

17 лютого, Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт Закону України № 2655 «Про хмарні послуги». Проєкт опублікований на офіційному вебпорталі Верховної Ради України.
Закон спрямований на розвиток платформ інформаційно-комунікаційних технологій, що базуються на хмарних обчисленнях та реалізації політики переваги хмарного середовища у сфері державного управління, освіти, науки та інших сферах суспільного життя.
«За даними журналу The Economist, обсяги цифрової інформації зростають удесятеро кожні п’ять років. Ми пропонуємо запровадити принцип Cloud First: перенести основні процеси виробництва на “хмари”. Це дозволить знизити корупційні ризики на закупівлях обладнання, суттєво зменшити витрати з бюджету, а найголовніше — пришвидшити впровадження інновацій в органах влади», — заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Для оброблення інформації самотужки органам влади та місцевого самоврядування необхідно періодично збільшувати кількість обчислювальних ресурсів. Ухвалення закону збільшить ефективність використання держбюджету та врегулює застосування хмарних технологій. Це дозволить зменшити навантаження на державні органи.
«“Хмарні” сервіси — успішний міжнародний досвід. Такі технології запроваджені в органах влади у США, Німеччині, Сінгапурі, Індії, Республіці Корея, Австралії, Канаді та Саудівській Аравії. Зокрема, впровадження «хмар» державними органами Великої Британії зменшило витрати на цифрові трансформації та інформаційні технології більше ніж на 3 млрд фунтів стерлінгів», — зазначають у пресслужбі Мінцифри.
Запровадження системи хмарних послуг дозволить:
- зменшити навантаження на державні органи, відповідальні за забезпечення захисту інформації;
- знизити ризики корупції на закупівлях обладнання;
- суттєво зменшити витрати з бюджету;
- пришвидшити впровадження інновацій в органах державної влади.
Законопроєкт підтримали 297 народних депутатів.
Як повідомлялося раніше, в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом і забороняється розповсюдження російської пропаганди. Крім того, призупиняється видача та зупиняється дія дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.
Джерела: Міністерство цифрової трансформації України, Комітет з питань цифрової трансформації
Оригінал статті на Suspilne: Державні органи зможуть зберігати дані у хмарних сервісах
Блог
«Видавництво Старого Лева» буде на замовлення додруковувати книжки, наклади яких закінчилися«Видавництво Старого Лева» додало на сайт нову функцію: тепер там можна замовити особистий додрук низки видань, наклад яких закінчився.
«Уявіть, що дуже хочете прочитати якусь книжку — можливо, давно вид
Мережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з
Український письменник винайшов протимінне взуттяУкраїнський поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти
Збитки «Нашого формату» від удару рф сягають понад 4 мільйони гривеньУнаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня повністю знищений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат» — загальні збитки сягають близько $100
Виторг книгарень зріс на 19%: підсумки Тижня незалежних книгареньПротягом Тижня незалежних книгарень, що відбувся протягом 24-30 червня, виторг книгарень-учасниць зріс на 19% у порівнянні з тижнем до початку ініціативи. Про це Читомо повідомили орган
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.