В Італії видали книжку про етнографію України

В Італії видали книжку про етнографію України

Наукове дослідження про етнографію і антропологію України видали італійською мовою. Про це повідомило Посольство України в Італії на своїй фейсбук-сторінці.

Книжку «Українська етнографія та антропологія. Студії та дослідження з кінця XVIII століття до початку 90-х років XX століття» Тамара Михайляк. Її продають у італійських онлайн-магазинах за ціною близько 18 євро. Вона вийшла у італійському видавництві «CISU», що спеціалізується на науковій літературі.

«Інтерес до усних джерел, до святково-обрядових звичаїв йшов паралельно з колекціонуванням різноманітних творів традиційного народного декоративного мистецтва, отже між етнографією та музеєзнавством виник тісний зв’язок. Починаючи з другої половини XIX століття, етнографічний артефакт поступово здобував важливе місце у вітринах музеїв. Значну роль у розвитку етнографічного музейництва відігравали приватні колекціонери, які також брали участь у пропаганді численних виставкових заходів організованих як в Україні, так і за її межами на рубежі ХІХ-XX століть. Ці заходи зазвичай передбачали експонування українських народних традицій, вони дали значний поштовх для розвитку місцевого краєзнавства», − йдеться у анотації.

 

У праці йдеться також про інституціоналізацію етнографії в академічній галузі, яку радянська влада в Україні на початку ХХ століття піддала ідеологічно-політичним обмеженням, у зв’язку з цим «дослідження радянського періоду мали переважно описовий характер».

 

Тамара Михайляк − докторка філософії за спеціальністю Соціологія та соціальні дослідження, приват-доцентка Кафедри культурної антропології Неаполітанського університету імені Федеріко II, керівниця секції Східна антропологія Мультимедійного антропологічного музею (МАМ). Сфера наукових зацікавлень: історія української та російської етнології, візуальна антропологія, урбаністичні та міграційні студії. Це друга книжка Тамари Михайляк, що вийшла італійською. У 2017 році видали її працю «Імперія у дзеркалі. Антропологія, етнографія та фольклор у побудові національної культурної ідентичності за часів царської Росії 1700-1900 роках».

 

«Праця є однією з перших та найбільш ґрунтовних наукових робіт з етнічної історії України, традиційно-побутової культури та українського народного мистецтва виданих в Італії, італійською мовою. Авторка зробила спробу простежити історичну, культурну і методологічну основу етнографії на тлі впливу політичних та соціальних чинників», − прокоментували в посольстві.

 

Додамо, торік в Італії видали роман про Голодомор в Україні та словник сучасної української мови.Також у 2018 році вийшла історія України у перекладі сербською мовою.

Оригінал статті на Suspilne: В Італії видали книжку про етнографію України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Долучився до “Фонду Фантастики”

Треба зауважити, що мої оповідання у жанрах “наукова фантастика” та “фентезі” тепер належить до Фонду Фантастики, позначка якого на обкладинці книги є певним знаком якості (як мінімум гарантує добре оформлену

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми пре

Невеличкий гостинчик)

Доброго часу доби! 

Що краще, поставити суперницю на місце чи продовжувати робити вигляд, що нічого не відбувається? 

Сьогодні оновила книгу “Стриптизерша для ректора” і зовсім скоро ми дізнаємось,

Купка банальностей

Слава Україні!

Почну не з банального, хоча сам допис буде пройнятий ним.

Мушу поділитися ушкваром від моєї бабці. Учора, коли зайшла мова про дітей, зятів та навчання, вона сказонула таке, що я уже другий день регочу: «Я

Нова обкладинка

Додала нову обкладинку на “Відьмину службу підтримки”. Казали, що надписи погано читались, та й так, думаю, що можна поекспериментувати трохи. Як вам? 

 

Стара.

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"