В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури. Таку ініціативу запропонувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 

У Мінреінтеграції також зауважили, що проєкт стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, який готує міністерство, передбачає понад 40 заходів, одним із яких є поява розкладки клавіатур мовою киримлилар на основі латинської графіки.

 

Міністерство веде перемовини з українським офісом Apple з метою додати кримськотатарську на основі латинської графіки до списку клавіатур IOS за замовчуванням.

 

«З метою розвитку та популяризації кримськотатарської мови, в тому числі використовуючи сучасні цифрові платформи, Мінреінтеграції у 2022 році розпочало комунікації з українським офісом транснаціональної корпорації Apple щодо додавання кримськотатарської клавіатури (на основі латинської графіки) до списку клавіатур IOS за замовчуванням», — повідомили в міністерстві та зазначили, що також розпочали комунікацію з українським офісом багатонаціональної корпорації Microsoft Corporation щодо актуалізації кримськотатарської клавіатури від корпорації Microsoft відповідно до алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.

 

Серед інших заходів у проєкті стратегії розвитку кримськотатарської мови:

 

  • створення Національної комісії з питань кримськотатарської мови; 

 

  • удосконалення словникової бази, у тому числі шляхом створення актуального тлумачного, орфографічного, фразеологічного та інших словників; 

 

  • розширення присутності кримськотатарської мови на міжнародних технологічних, освітніх і комунікаційних платформах;

 

  • забезпечення підтримки ЗМІ, які здійснюють мовлення кримськотатарською мовою; 

 

  • підтримка виробництва та поширення контенту кримськотатарською мовою; 

 

  • забезпечення підтримки наукових, освітніх, мистецьких та інших проєктів, спрямованих на популяризацію кримськотатарської мови серед різних вікових груп тощо.

 

Нагадаємо, кримськотатарська мова офіційно перейшла на латинський алфавіт. Затверджена абетка складається з 31 літери. Вона базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

 

Крім того, нещодавно у Національному художньому музеї України з’явився авдіогід мовою киримлилар.

 

Джерело: Укрінформ

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"