В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури. Таку ініціативу запропонувало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 

У Мінреінтеграції також зауважили, що проєкт стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, який готує міністерство, передбачає понад 40 заходів, одним із яких є поява розкладки клавіатур мовою киримлилар на основі латинської графіки.

 

Міністерство веде перемовини з українським офісом Apple з метою додати кримськотатарську на основі латинської графіки до списку клавіатур IOS за замовчуванням.

 

«З метою розвитку та популяризації кримськотатарської мови, в тому числі використовуючи сучасні цифрові платформи, Мінреінтеграції у 2022 році розпочало комунікації з українським офісом транснаціональної корпорації Apple щодо додавання кримськотатарської клавіатури (на основі латинської графіки) до списку клавіатур IOS за замовчуванням», — повідомили в міністерстві та зазначили, що також розпочали комунікацію з українським офісом багатонаціональної корпорації Microsoft Corporation щодо актуалізації кримськотатарської клавіатури від корпорації Microsoft відповідно до алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки.

 

Серед інших заходів у проєкті стратегії розвитку кримськотатарської мови:

 

  • створення Національної комісії з питань кримськотатарської мови; 

 

  • удосконалення словникової бази, у тому числі шляхом створення актуального тлумачного, орфографічного, фразеологічного та інших словників; 

 

  • розширення присутності кримськотатарської мови на міжнародних технологічних, освітніх і комунікаційних платформах;

 

  • забезпечення підтримки ЗМІ, які здійснюють мовлення кримськотатарською мовою; 

 

  • підтримка виробництва та поширення контенту кримськотатарською мовою; 

 

  • забезпечення підтримки наукових, освітніх, мистецьких та інших проєктів, спрямованих на популяризацію кримськотатарської мови серед різних вікових груп тощо.

 

Нагадаємо, кримськотатарська мова офіційно перейшла на латинський алфавіт. Затверджена абетка складається з 31 літери. Вона базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

 

Крім того, нещодавно у Національному художньому музеї України з’явився авдіогід мовою киримлилар.

 

Джерело: Укрінформ

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть запровадити День кримськотатарської мови та літератури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Україна та Чехія запускають проєкт з оцифрування пам’яток культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України і Міністерство культури Чехії навесні 2025 року розпочинають дворічний проєкт, спрямований на збереження пам’яток культурної спадщини України шля

Директорка УІК: Через скорочення бюджету сертифікати на книжки отримають не всі 18-літні українці

Державну допомогу для 18-річних громадян України на придбання книжок зможуть отримати не всі українці, що досягли повноліття, через відсутність коштів у бюджеті. Про це в авторській кол

У Литві видали книжку Андрія Любки «Щось зі мною не так»

Книжка Андрія Любки «Щось зі мною не так» вийшла у Литві. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Це вже друга книжка Любки, перекладена литовською мовою: роману «Карбід»

Вибори директора Книжкової палати не відбулися

Державну наукову установу «Книжкова палата України імені Івана Федорова» продовжуватиме очолювати виконувач обов’язків директора Микола Сенченко, оскільки вибори на посаду директора не

Пропаганда чи підтримка? Нова книга Ендрю Петтіґрі про читання в час війни

Ендрю Петтіґрі — британський історик та експерт із європейської Реформації, доктор філософії, професор сучасної історії в Університеті Сент-Ендрюса.
Його «Книга на війні. Бібліотеки й ч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"