В Україні створили фонд для відновлення Музею Сковороди

В Україні створили фонд для відновлення Музею Сковороди

Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Харківською ОДА створили фонд для відновлення літературно-меморіального музею Григорія Сковороди в Сковородинівці, який знищили російські війська. Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Ми будемо збирати кошти не тільки від держави, а й від благодійників, міжнародних донорів. Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею», – зазначає Ткаченко.

 

Він також наголосив, що фонд – це єдиний варіант швидкого відновлення музею, бо затягування часу може негативно вплинути на ситуацію з відбудовою. Це також стосується і зміни погодних умов.

 

Ткаченко запевняє, що збір коштів контролюватиме держава, а процес наповнення фонду буде публічним. Інспекція вже визначила перелік робіт, які потрібні для відновлення музею.

 

«Постать Сковороди посідає вагоме місце в нашій літературі, філософії, історії. Сьогодні ми показали і собі і всьому світу, що згуртувавшись ми здатні зробити неможливе. Вірю, що ми зможемо зберегти внесок філософа не тільки в нашій памʼяті та на сторінках книжок, а й фізично», – додав міністр.

 

Нагадаємо, що Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди розташований у селі Сковородинівка у Харківській області. Це був маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого був похований Григорій Сковорода.

 

В ніч проти 7 травня внаслідок ракетного удару російських військ музей був знищений.

 

Як відомо, у 2022 році виповнюється 300 років від дня народження українського поета та філософа Григорія Сковороди. З нагоди цього Суспільний канал UA: КУЛЬТУРА оголосив мистецький конкурс на створення фільму про українського філософа.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили фонд для відновлення Музею Сковороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"