В Україні готують 30 радіоверсій найкращих українських оповідань

В Україні готують 30 радіоверсій найкращих українських оповідань

Тридцять оповідань українських письменників адаптовують для прослуховування на радіо та в інтернеті. Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

В межах проєкту «30 найкращих українських оповідань» 2 серпня на «Радіо НВ» стартував цикл програм Сергія Жадана «Вони написали історію» з відомими діячами літератури України. Перший випуск доступний на ютуб-каналі радіостанції. Мета проєкту – привернути увагу до сучасної української літератури. Його реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

 

«Твори, що увійшли до списку, озвучать відомими голосами, та вже у вересні з’являться на платформі «НВ Подкасти». На нашу думку, це дозволить широкій аудиторії познайомитися чи наново відкрити для себе роботи наших найцікавіших письменників», – заявив головний редактор«Радіо НВ» Олексій Тарасов.

 

30 визначних оповідань незалежної України обирало професійне журі, до якого увійшли: перекладачка і літературознавиця Ярослава Стріха, викладач літературознавства НаУКМА, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, літературна критикиня, редакторка Богдана Романцова, перекладач, поет Остап Сливинський, літературний критик, літературознавець, куратор проєкту Євгеній Стасіневич.

 

«Ми реально вибирали саме «найкращі» тексти, хоча цю сумнівну категорію розібрали на кілька твердіших складових, між якими балансували: художня якість, знаковість, читабельність цих оповідань нині. Не вчора, а конкретно сьогодні. Адже й вибирали ми сьогодні, це також зліпок нас нинішніх», − прокоментував вибір журі Євгеній Стасіневич.

 

До списку увійшли такі твори:

 

Юрій Андрухович — Самійло Немирич прекрасний розбишака;
Володимир Арєнєв — Рапунцель;
Катерина Бабкіна — Коробка з ґудзиками;
Андрій Бондар — Ахмад;
Микола Вінграновський — Манюня;
Євген Гуцало — Скажений чорнобильский собака;
Володимир Діброва — Пісні Бітлз;
Сергій Жадан — Берлін, який ми втратили;
Сергій Жадан — Лука;
Оксана Забужко — Дівчатка;
Оксана Забужко — Сестро, сестро;
Юрій Іздрик — Острів КРК;
Олександр Ірванець — Наш вожатий Фреді Крюгер;
Катерина Калитко — Вода;
Маріанна Кіяновська — Все що треба;
Олег Лишега — Людина в просторі;
Оксана Луцишина — Любий таточко;
Василь Махно — Дім у Бейтінґ Голлов;
Олександр Михед — 18, 17, 6, 3, 2, 2, 1;
Костянтин Москалець — Споглядання черешні;
Сергій Осока — Балада про квашені помідори;
Галина Пагутяк — Тебе спалить сонце;
Лесь Подерв’янський — Гамлєт, або Феномен датського кацапізму;
Тарас Прохасько — Від чуття при сутності;
Тарас Прохасько — Некрополь;
Наталка Сняданко — Дідова історія;
Олесь Ульяненко — Біля самого синього моря;
Сашко Ушкалов — Жесть;
Ірина Цілик — Гайтавер;
Артем Чех — У нашу річницю десь на Донбасі.

 

«Важливість проєкту мені видається в тому, що оповідання, мала форма у нас вона завжди на периферії, десь там за романами і навіть за поезією. У нас це трішки запущено, але мені здається, тут набагато цікавіша інша річ − те, що ми все ж таки пробуємо робити аналіз історичного зрізу, ми говоримо 30 років, себто певні підсумки. Підбивати підсумки завжди цікаво, цікаво аналізувати і цікаво вибудовувати різні ієрархії попри всю їхню умовність, суб’єктивність і можливу варіантність. Комусь вона сподобається, комусь вона, можливо, не сподобається і хтось буде заперечувати», − розповів у ексклюзивному коментарі Читомо Сергій Жадан.

 

Письменник сподівається, що для багатьох людей це буде відкриттям імен, яких вони не знають і хоче, щоб українська література виходила за межі своєї «бульбашки», в якій вона перебуває, і ставала доступною для людей, які до цього не читали.

 

Додамо, у 2018 році радіо «Культура» та український ПЕН-клуб запустили дискусійний радіопроєкт «Спільний простір». А 120-річчя від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері відзначили радіовиставою за мотивами його роману «Нічний політ».

Оригінал статті на Suspilne: В Україні готують 30 радіоверсій найкращих українських оповідань

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізують

Компанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школу

У Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"