В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки

В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки

У Черкасах в приміщенні Обласної бібліотеки для юнацтва ім. Василя Симоненка відбулися загальні звітно-виборні збори Черкаської обласної організації НСПУ. Спершу пошанували пам’ять тих письменників, хто відійшов у вічність.

Також на заході прозвучав звіт голови Черкаської ОО НСПУ Володимира Поліщука про роботу у 2022 році та за 2018-2022 роки. Це перша каденція Володимира Трохимовича на посаді.

Як повідомив Володимир Поліщук, 47 письменників входять до обласного осередку. Середній вік 60 років. До 30 років нікого немає. Всього у черкаській Cпілці перебували за всі роки 81 особа.

Виходили часописи ЧОО НСПУ «Холодний Яр», проводилися засідання правління спілки. За підтримки районних об’єднань були неодноразові виїзди в райони, активно діє обласне літоб’єднання імені Василя Симоненка, була започаткована програма зустрічей із письменниками з інших областей, але програма не була в повному обсязі через пандемію. Також програма підтримки творчих спілок облрадою продовжена ще на декілька років, тож це йде і на оплату приміщення. Орендних боргів на сьогодні спілка не має.

272537819_2929409514035916_137892168977234069_n

Відомо, що за керування обласною спілкою Поліщука, в районах засновувалися ряд літературних премій, які через децентралізацію і зміну територіального устрою перезасновувалися. Це і премії імені Олекси Влизька, Івана Дробного, Олекси Кобця, Михайла Масла тощо.

Була співпраця з телекомпанією «Ільдана», у рамках якої реалізувався проект «Крок до читача», де глядачів знайомили з новими творами черкаських письменників.

До 2022 року письменники могли отримувати стипендії, але лише пенсіонери. Відтепер обмежувального фактору немає, його зняли. Тепер стипендія буде присвоюватися не як соціальна допомога, а як за особливо активну працю. У 2022 році отримуватимуть стипендію Вербівська, Горішня, Клименко-Синьоок, Чупак тощо. Це близько 750 грн в місяць.

Також за звітний період було видрукувано ряд книг, але сьогодні редакційний портфель майже порожній. І тому Володимир Трохимович закликає подаватися на друк.

Також він повідомив, що цьогоріч спілці 50 років і тому є ряд амбітних проектів. Ювілей передбачає комплекс різних заходів, підготовка ряд друкованих видань, зокрема, бібліографічний довідник з біографіями авторів. Планується великий мистецький вечір у листопаді. Плануються виїзні літературно мистецькі дійства (Смілі, Кам’янці, Чигирині).

Врешті відбулося голосування за нового голову Черкаської обласної організації НСПУ на період з 2022 по 2026 роки. Переобрали Володимира Поліщука одноголосно.

Розглянули також документи на вступ до НСПУ нових членів.

procherk.info.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"