В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки
![В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/02/5555555555-14-696x394.jpg)
У Черкасах в приміщенні Обласної бібліотеки для юнацтва ім. Василя Симоненка відбулися загальні звітно-виборні збори Черкаської обласної організації НСПУ. Спершу пошанували пам’ять тих письменників, хто відійшов у вічність.
Також на заході прозвучав звіт голови Черкаської ОО НСПУ Володимира Поліщука про роботу у 2022 році та за 2018-2022 роки. Це перша каденція Володимира Трохимовича на посаді.
Як повідомив Володимир Поліщук, 47 письменників входять до обласного осередку. Середній вік 60 років. До 30 років нікого немає. Всього у черкаській Cпілці перебували за всі роки 81 особа.
Виходили часописи ЧОО НСПУ «Холодний Яр», проводилися засідання правління спілки. За підтримки районних об’єднань були неодноразові виїзди в райони, активно діє обласне літоб’єднання імені Василя Симоненка, була започаткована програма зустрічей із письменниками з інших областей, але програма не була в повному обсязі через пандемію. Також програма підтримки творчих спілок облрадою продовжена ще на декілька років, тож це йде і на оплату приміщення. Орендних боргів на сьогодні спілка не має.
![272537819_2929409514035916_137892168977234069_n](https://procherk.info/images/news/012022/a7a69a6022021936d4f932d65aa09e95.jpg)
Відомо, що за керування обласною спілкою Поліщука, в районах засновувалися ряд літературних премій, які через децентралізацію і зміну територіального устрою перезасновувалися. Це і премії імені Олекси Влизька, Івана Дробного, Олекси Кобця, Михайла Масла тощо.
Була співпраця з телекомпанією «Ільдана», у рамках якої реалізувався проект «Крок до читача», де глядачів знайомили з новими творами черкаських письменників.
До 2022 року письменники могли отримувати стипендії, але лише пенсіонери. Відтепер обмежувального фактору немає, його зняли. Тепер стипендія буде присвоюватися не як соціальна допомога, а як за особливо активну працю. У 2022 році отримуватимуть стипендію Вербівська, Горішня, Клименко-Синьоок, Чупак тощо. Це близько 750 грн в місяць.
Також за звітний період було видрукувано ряд книг, але сьогодні редакційний портфель майже порожній. І тому Володимир Трохимович закликає подаватися на друк.
Також він повідомив, що цьогоріч спілці 50 років і тому є ряд амбітних проектів. Ювілей передбачає комплекс різних заходів, підготовка ряд друкованих видань, зокрема, бібліографічний довідник з біографіями авторів. Планується великий мистецький вечір у листопаді. Плануються виїзні літературно мистецькі дійства (Смілі, Кам’янці, Чигирині).
Врешті відбулося голосування за нового голову Черкаської обласної організації НСПУ на період з 2022 по 2026 роки. Переобрали Володимира Поліщука одноголосно.
Розглянули також документи на вступ до НСПУ нових членів.
procherk.info.
Оригінал статті на НСПУ: В обласному осередку НСПУ обрали керівника на 2022-2026 роки
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.