В Карпатах відкривають книгарню «Коцюбинський»

У селі Верхній Ясенів (присілок Царина) відкриють книгарню-кав’ярню «Коцюбинський». По це повідомляється на фейсбук-сторінці книгарні.
Засновники стверджують, що це місце натхнення Михайла Коцюбинського, тож, книгарню присвятили його імені.
Відкриття відбудеться 16 серпня 2024 року під час Всеукраїнського літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем».
«Пів року тому я приїхала у Верховину і вирішила лишитись на все життя. Не лише гори мене зачарували, а й велика кількість творчої молоді. Я людина дуже активна, тому просто сидіти на місці й продовжувати писати свої книги було б замало», — розповіла засновниця й директорка книгарні Анна Павліченко у коментарі Читомо.
Засновниця також розповіла, що спочатку зародилася ідея створити місце відновлення від війни для військових і їхніх сімей.
«Я мала досвід зцілення через написання своїх книжок. Підтримала кількох колег-військових у виданні книг і помітила, що воно дійсно вертає до життя», — зазначила Анна Павліченко.
Письменниця шукала фінансову можливість створення такого простору. Вона виграла грант на реалізацію власного бізнесу від «Дія», проте не було такої локації, яка була б доступна для людей і одночасно була в гармонії з природою. Тоді разом з чоловіком Василем Томишинцем «Гуцулом», який наразі служить у ЗСУ, вирішили створити книгарню на ділянці, де мали будувати дім.
«Мій чоловік підтримує всі мої безумні й творчі ідеї. Ось так я почала ще й керувати будівництвом», — додала письменниця.
Пара зареєструвала громадську організацію «Дерево життя відродження», керівником якої став Василь Томишинець.
Для будівництва обрали Карпати, адже «тут тихо і безпечно, що суттєво допомагає відпочити від вибухів і втрат».
«Це неподалік від хати Івана Франка, де також творили Леся Українка, Ольга Кобилянська і Михайло Коцюбинський, який у своїх творах описував цю місцину», — зауважила Павліченко.
Книгарню-кав’ярню також позиціюють як артпростір, де відбуватимуться фестивалі й культурні заходи. Тут планують організовувати виставки картин, презентації книжок, виступи музичних виконавців, а також проводити лекції й майстер-клас. Простір можна використовувати безплатно або за добровільний внесок. Також Анна Павліченко безплатно веде театральну студію «Сонячна хата» для молоді.
Книгарня має читальний зал, терасу й вихід до річки у Карпатах «Чорний Черемош», де сиділи Іван і Марічка — герої роману Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Крім книжок, тут можна придбати каву, безалкогольні напої й десерти.
У книгарні також діятиме «живий» музей, засновник якого Василь Томишинець. Тут буде представлена приватна колекція книжок і речей, відбуватимуться постановки й театральні перформанси, а також аудіовізуальне відтворення творів Михайла Коцюбинського. Відкриття запланували на вересень 2024 року до 160-річчя від народження письменника.
У книгарні можна придбати переважно книжки видавництва «Ліра-К».
«Це мої колеги й друзі, які колись повірили в мене і видали мій перший роман», — розповіла засновниця книгарні.
Також є книжки від «Видавництва Старого Лева», «Фоліо» й інших видавництв. Продають сучасну і класичну літературу, світові бестселери й дитячу літературу. Також є кілька іноземних видань і полиця з книжками для безплатного читання.
У планах книгарні-кав’ярні організація культурно-мистецьких ретритів для ветеранів, військових і їхніх сімей: знайомство з різними видами творчості, створення і презентація продуктів творчої діяльності.
Підтримати ініціативи для молоді, ретрити для військових і музей творів Михайла Коцюбинського можна на рахунок ГО «Дерево життя — відродження»: МФО 300465; ІНП код 45598862; РР UA493004650000026003300016068.
Як повідомлялося, в Ужгороді відкрилася перша книгарня-кав’ярня «Паперова» за адресою вулиця Підгірна, 18.
Чільне фото: karpatium.com
Світлини надані засновницею книгарні Анною Павліченко
Оригінал статті на Suspilne: В Карпатах відкривають книгарню «Коцюбинський»
Блог
«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної КореїУ бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.