Вінниччина: дипломат написав книжку про маму

Вінниччина: дипломат написав книжку про маму

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Кіпр (2003-2007, 2012-2019 рр.), перший ректор Дипломатичної академії при МЗС України Борис Гуменюк презентував книжку «Роде мій красний, роде мій дужий».

Про це повідомляє golos.com.ua.

Мати дипломата Лідія Гуменюк багато літ працювала директором Могилів-Подільської загальноосвітньої школи № 2. Залишила щоденникові записи. Більшість із них присвячена їхньому роду по материнській лінії. На основі цих записів син підготував видання, його надрукували у серії «Моя Вінниччина», що фінансується за кошти обласного бюджету. Про все це Борис Гуменюк розповів «Голосу України», подарувавши кореспонденту газети примірник книжки.

Майбутній дипломат навчався у «маминій» школі. Тож і презентував видання колективу вчителів та учнів цієї школи. Розмова вийшла щирою, автор згадував свої шкільні роки, наставників, які дали добрі знання, за що він отримав золоту медаль. При вступі в Київський університет імені Шевченка його запитували: «Звідки у вас, юначе, така досконала англійська?». Він гордо відповів: «Це заслуга моєї шкільної вчительки Густи Миронівни Клецельман із Могилів-Подільської школи № 2». Пані Густу, а також інших своїх учителів, Борис Іванович згадував на презентації книжки. Вчителі розповідали йому, які спогади зберігають у школі про його матір Лідію Олександрівну.

Головна героїня твору — Лідія Гуменюк — родом із села Підлісний Ялтушків, колишнього Барського, а нині Жмеринського району Вінниччини. У це село майбутній дипломат не раз приїздив у дитинстві до бабусі й дідуся. Завітав і тепер до маминих земляків. Мешканці невеликого села зібралися на зустріч із «сином Ліди», так дехто з них казав. Із Вінниці приїхали письменники: голова місцевого осередку Спілки письменників Вадим Вітковський, він же керівник видавничого дому «Моя Вінниччина», редактор згаданого комунального закладу Михайло Каменюк, поет Андрій Стебелєв, фотохудожник Олександр Гордієвич.

Автор книжки поділився враженнями про те, з яким хвилюванням читав мамині спогади про одну з гілок свого роду, в долі якої відображена доля невеликого села Підлісний Ялтушків. Це згадка про життя селян у 1920-1930-х рр., а також роки гітлерівської окупації села. Записи маминого щоденника син доповнює особистими враженнями від відвідання населеного пункту, що розташований неподалік історичного міста Бар. Ці місця відомі ще й тим, що їх описав Михайло Грушевський у праці «Барське староство».

— Видання нашого шанованого земляка Бориса Гуменюка є свідченням того, як сімейні архіви можуть стати основою для написання майбутніх книжок, адже це безцінний матеріал очевидців тих подій і фактів, які залишилися у минулому, але про них мають знати нащадки, — каже Михайло Каменюк.

За його словами, у серії «Моя Вінниччина», яку він редагує, уже надруковано книжки про історію понад 60 населених пунктів краю. Фінансує такі видання обласний бюджет. Кошти виділяють на підставі рішення обласної ради «Про створення літопису історії міст і сіл Вінниччини».

Віктор СКРИПНИК
Вінницька область

На знімку: Бориса Гуменюка зустріли хлібом-сіллю мамині земляки у селі Підлісний Ялтушків (поруч — дружина Алла)

Фото Олександра ГОРДІЄВИЧА

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Вінниччина: дипломат написав книжку про маму

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"