Відомий французький художник створив комікс, присвячений війні в Україні

Відомий французький художник створив комікс, присвячений війні в Україні

Художник-коміксист Фаб’єн Тульме створив чотири графічні історії про людей з України, які постраждали від війни. Про це повідомляє організація «Доріжка» на своєму сайті.

Автор зазначає, що ідея коміксу – дати людям за межами України уявлення про руйнівний вплив обстрілів та ескалації війни на повсякденне життя цивільного населення.

 

Комікс вийшов французькою мовою 24 лютого 2024 року, у другу річницю вторгнення в Україну. Після успіху у таких французьких виданнях, як Le Monde, Libération, Courrier International та Society, автор створив українську та англійську версії коміксу.

 

Натисніть на зображення, щоб збільшити

Ця робота стала можливою за сприяння організації-партнера консорціуму «Доріжка» – «Міжнародна солідарність».

 

Консорціум «Доріжка» об’єднує п’ять неприбуткових, неполітичних та нерелігійних міжнародних неурядових організацій: «Прем’єр Уржанс Інтернасьональ», Action contre la Faim, Humanity & Inclusion, «Тріангль Женерасьон Юманітер» та «Міжнародна солідарність». Завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), ці п’ять організацій працюють в Україні, щоб задовольнити найнагальніші потреби потерпілих від війни цивільних осіб.

 

Фаб’єн Тульме – французький автор коміксів. Читач класичних франко-бельгійських коміксів (таких як «Тінтін», «Щасливчик Люк» та «Астерікс») з раннього дитинства, він почав малювати у віці 7-8 років. Тульме здобув великий успіх завдяки своєму першому коміксу «Це не тебе я чекав», в якому він розповідає про народження своєї доньки, яка має синдром Дауна.  З 2018 по 2020 рік Тульме публікував «Одіссею Хакіма» – трилогію про подорож молодого сирійця, якого війна вигнала з рідного дому, та який перетнув кілька регіонів, перш ніж потрапити до Франції. Цей твір здобув численні нагороди, зокрема Prix France Info за третій том «З Македонії до Франції», і є його найбільшим бестселером на сьогодні.

 

Раніше повідомлялося, що видавництво «UA Comix» випустить мальопис про 3-тю окрему штурмову бригаду.

 

Як відомо, у видавництві Yakaboo Publishing вийшов документальний комікс «Блекаут. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України».

Оригінал статті на Suspilne: Відомий французький художник створив комікс, присвячений війні в Україні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"