Відеопоезію української авторки відібрали на міжнародний кінофестиваль у Мексиці

Відеопоезію української авторки відібрали на міжнародний кінофестиваль у Мексиці

Відеопоезія письменниці Софії Ленартович увійшла до офіційної програми міжнародного кінофестивалю «Fotogenia», що відбувається у Мексиці. Про це в ексклюзивному коментарі Читомо повідомила Софія Ленартович.

Організатори фестивалю розглядали роботи у чотирьох категоріях: відеопоезія, авангардний фільм, відеоарт, експериментальне кіно. У зв’язку з пандемією, фестиваль транслюватимуть онлайн з 24 по 27 листопада. Взяти участь закликали митців, які «досліджують аудіовізуальні образи та не бояться виходити за межі форматів і жанрів». Свої роботи подали 199 творців з 33 країн світу. Софія Ленартович стала єдиною учасницею з України, на фестивалі вона представить відеопоезію «Після/After». У відео письменниця рефлексує про досвід втрати близьких і життя та мистецтво в умовах карантину.

 «Відеопоезію «Після/After» разом я з друзями знімала на айфон, а монтувала − у додатку для смартфонів. Я зауважила загальну тенденцію: організатори фестивалів цінують насамперед актуальність теми, змістовність роботи й автентичне звучання», − розповіла авторка.

 

Раніше поетичні фільми Софії Лернатович демонстрували на міжнародних фестивалях. З роботою «Після/After» письменниця цього року брала участь у фестивалі «REELpoetry/HoustonTX»(США) та «9th International Video Poetry Festival» (Греція).

 

Зараз авторка працює разом із командою над проєктом «Голоси» − серією поетичних фільмів про дорослішання, жіночу силу і чутливість.

 

«Це також спроба переосмислити смерть не тільки як фізичне явище, а і як відмирання застарілих уявлень, надуманих страждань та усвідомлення і формування власної ідентичності. Першою роботою із циклу став фільм «Гріхи/Sins», що дебютував за кордоном у межах 9-го Міжнародного фестивалю відеопоезії в Афінах. Також відео переглянули учасники фестивалю-воркшопу для молодих авторів «Прописи» під час вечора мультимедійних поетичних проєктів «Перетікання», − пригадала вона.Наразі доступний тизер відеороботи, онлайн-прем’єра відбудеться 20 жовтня на ютуб-каналі Софії Ленартович, і на ютуб-каналі журналу «Артефакт».

 

Софія Ленартович − письменниця, архітекторка, художниця, перформерка. Навчається у Національному університеті «Львівська політехніка» за спеціальністю «Архітектура та містобудування». Цікавиться архаїчною піснею, культурою Бойківщини. Досліджує сферу відеоарту та знімає поетичні фільми.

 

Fotogenia − кінофестиваль, що відбувається у Мехіко, вперше провели у 2019 році. У ньому беруть участь фільми різних жанрів та форматів. Його учасниками можуть стати режисери-аматори.

 

Нагадаємо, цього року в Україні відбувся конкурс відеопоезій «До слова: Витіснене покоління».

 

Оригінал статті на Suspilne: Відеопоезію української авторки відібрали на міжнародний кінофестиваль у Мексиці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Павло Коробчук. Дихання та інші зміни 

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"