Відбулася літературно- мистецька зустріч «Я Українець і маю розум Переможця» письменника…

Відбулася літературно- мистецька зустріч «Я Українець і маю розум Переможця» письменника…

Нащадок родоводу незламного богатиря Івана Піддубного зустрівся з курсантами в Київському ліцеї імені Івана Богуна, прензентувавши книгу «Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України».

Захід пройшов під егідою літературно-мистецьких зустрічей » Я українець і маю розум переможця», започаткованих викладачем ліцею, письменником Сергієм Мартинюком, який брав участь в битві за Ірпінь із 24 лютого 2022 року. На захист рідної землі Сергій Мартинюк із позивним «Письменник» став із власною мисливською зброєю. Саме тому зустріч була знаковою, бо відбувалась напередодні річниці новітньої війни. Рік ми б’ємо московитів.

Ця зустріч була акцентованою на історії та сьогоденні, в ній узяли
участь нащадок родоводу Піддубних Сергій Смаглюк та письменник Валентин Собчук,
який був співавтором книги.

Сергій Смаглюк народився на малій батьківщині богатиря поблизу села Красенівки на Черкащині. Тож він із дитинства чув багато розповідей про світову легенду, якими поділився з курсантами, наголошуючи, чому сьогодні важлива постать Піддубного, бо це частина нашої вкраденої історії, а його життєвий шлях є прикладом відстоювання свого національного коріння, адже богатир не побоявся кинути виклик тодішньому режимові, який боровся з усім, що нагадувало про Україну, виправивши в своєму паспорті, закресливши в графі національність «русский» на українець. За це Піддубний потрапив до катівні НКВС, де зазнав тортур, але не зломився.

Життя Піддубного сповнене боротьби не тільки на спортивній
арені, він був незламним перед сталінським режимом, не пристосовувався до
нього, хоча змушений був продати всі свої нагороди, щоб купувати хліб. Ми зараз
боремося на всіх фронтах не за хліб насущний, а за нашу свободу, за яку поклали
життя багато поколінь, імена цих героїв викреслювали з нашої пам`яті. Сьогодні
ми повертаємо нашу історію з усіма нашими героями. Ця битва нагадує легенду про
поєдинок слабко озброєного Давида з велетнем Голіафом, але хоч у того було
більше сили і зброї, але з Давидом був Господь, тому він переміг велетня його ж
мечем! Бо неспроста наші предки казали, хто до нас із мечем прийде, від нього й
загине.

Дякую Сергію Мартинюку за прекрасну виховну роботу і зустріч із ліцеїстами.

Валентин Собчук

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Відбулася літературно- мистецька зустріч «Я Українець і маю розум Переможця» письменника…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії на знак протесту проти уряду Сакартвело

Британський науковець Дональд Рейфілд відмовився від премії «Подяка» від Дому письменників Сакартвело, висловивши своє невдоволення політичною ситуацією в країні та діями правлячої парт

Фольклорист, журналіст і літератор Михайло Буджак із Тлумаччини видав перше трикнижжя…

Таких подвижників і жниварів літературної ниви землі Покутської, як Михайло БУДЖАК, я образно і з пошанівком величаю водночас рабами й панами слова. Недавно автор завершив свій чи не найпотужніший видавн

У Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону російської мови у школах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №13072, який передбачає повну заборону використання російської мови у школах – включно з перервами та позаурочним часом.
У законопроєкті про

Трамп скорочує агенства, що займаються бібліотеками, музеями і низкою вільних медіа

Президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення функцій та персоналу семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «

Президентка IPA Ґванца Джобава засудила організаторів нацстенду Сакартвело

Під час Лондонського книжкового ярмарку президентка Міжнародної асоціації видавців і картвельська видавчиня Ґванца Джобава розкритикувала Дім письменників Сакартвело та міністерство кул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"