Волонтерський рух. Більше, ніж вірші: «Вишийте, мамо, бронежилет» зібрала понад 400…
![Волонтерський рух. Більше, ніж вірші: «Вишийте, мамо, бронежилет» зібрала понад 400… Волонтерський рух. Більше, ніж вірші: «Вишийте, мамо, бронежилет» зібрала понад 400…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/25-696x943.jpg)
Поетична збірка поета й освітянина Богдана ТОМЕНЧУКА «Вишийте, мамо, бронежилет», яка побачила світ наприкінці 2023 року у видавництві «Discursus», уже зібрала на потреби армії понад 400 тисяч гривень. Це яскравий приклад того, коли поезія не лише дарує читачам емоційну й інтелектуальну насолоду, а й збирає кошти для оборони країни.
Після презентації видання в Івано-Франківську її автор вирушив у благодійний тур малими й великими населеними пунктами України, де кожна продана книжка перетворилася на донат для потреб ЗСУ. Творчі вечори відбулися вже у більш як 20 містах: Коломиї, Городку (Львівщина), Тернополі, Чорткові, Заліщиках (Тернопілля), Чернівцях, Богородчанах, Рівному, Галичі, Тисмениці, Снятині, Рогатині, Отинії, Городенці, Рожнятові, Верховині, Надвірні, Долині, Калуші, Косові й інших. Усі зустрічі з поетичним словом Б. Томенчука проходили з аншлагами. Попереду – презентація книжки в Києві, тож збір коштів триває.
– Кошти, зібрані раніше на презентації книжки, вже передали на фронт, – коментує пан Богдан. – Розпочали збір п’ятої сотні тисяч гривень. І це не якась самоціль. Це мова не про мене й мої вірші. Йдеться про те, що людям страшно залишатися наодинці зі своїми роздумами й проблемами, й вони бодай на якихось годинку-півтори раді бути при купі, відчувати, що їхні серця б’ються у тім самім темпоритмі, що й серця інших. На самоті колективна віра не народиться. А без неї перемоги не буде…
Б. Томенчук наголошує, що всі презентації, звісно, відрізняються одна від одної, проте атмосфери цих зустрічей схожі.
«З першим вдихом засльозилися очі, і з останнім видихом, з останнім словом людина не повертається до звичного стану, душі залишаються відкритими одна до одної й до світу, – каже поет. – Випадки бувають дуже різні. На одній презентації сиділа жінка за пультом звукооператора й було зрозуміло, що їй надзвичайно важко боротися зі своїми сльозами. З’ясувалося, що півтора року тому загинув її чоловік, але й досі його тіло з фронту так і не привезли… В іншій залі підходять до мене сестри-близнючки й кажуть: «Наш тато загинув, ми вам дякуємо, бо нам здалося, що ті вірші про нього». Це багато варте. Або в іншому місті підходить священник. У мене є такий «йоржистий» вірш «Отче наш». Я кажу йому: «Отче, будемо дискутувати навколо «Отче наш»? Він відповідає: «Ні. Я хотів би, щоб його послухав кожен священник з нашої території, тому що Бог – це не дідусь, який сидить на хмаринці і тріпає ногами. То набагато глибше й вище». Це дуже складні презентації. Завжди собі кажу, що нікому тут не важко так, як їм там, на фронті».
Поет наголошує, що основна місія українського письменника під час війни – насамперед бути українцем. Зауважує, що повномасштабне вторгнення росії, звичайно, мало вагомий вплив на його творчість. «Інколи відчувалося, що душа не хоче бачити жодних інших азимутів, окрім азимута війни. З тих віршів жоден не роблений, не писаний спеціально. Умовно кажучи, кожен із них приснився. І навіть якщо хтось десь хотів би побачити пафос, – там його немає. Це так говорила моя душа в дуже конкретний час тоді. Можна нескінченно шліфувати тексти, але все-таки те, що було спочатку, найправдивіше. Бували ночі, коли писалося і по два вірші. Не чути болю свого сусіда, не чути болю свого народу – це гріх, якщо тобі Бог дав можливість про це розказати. Може, тому багато з цих поезій ставали піснями буквально на другий день після опублікування».
«Вишийте, мамо, бронежилет» – це 13-та поетична збірка Богдана Томенчука. Автор каже, що вже працює над наступною книжкою віршів, адже в його шухлядах лежить чимало рукописів, та й переповнені зали свідчать про те, що люди потребують слова.
Ольга МОНЧУК, редактор відділу газети “Галичина”
galychyna.if.ua
Оригінал статті на НСПУ: Волонтерський рух. Більше, ніж вірші: «Вишийте, мамо, бронежилет» зібрала понад 400…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.