Виробників аудіокнижок хочуть звільнити від ПДВ

Виробників аудіокнижок хочуть звільнити від ПДВ

У Верховній Раді хочуть звільнити від податку на додану вартість виробників українських аудіокнижок. Текст відповідного законопроєкту опублікували на сайті Верховної Ради України.  

Автори законопроєкту пропонують внести зміни до статті 197 Податкового кодексу України, яка регулює звільнення від оподаткування. Вони пропонують долучити до переліку операцій, що не обкладаються ПДВ, постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення та розповсюдження аудіокниг, озвучених українською мовою. Виняток становлять лише видання еротичного характеру.

 

Також звільнити від ПДВ пропонують й постачання електронних примірників та надання доступу до аудіокнижок.

 

Законопроєкт створили депутати від різних політичних фракцій, зокрема від «Голосу», «Батьківщини», «Європейської солідарності» та «Слуги народу». Вони стверджують, що закон стимулюватиме розвиток сфери україномовних аудіокниг та підтримає поширення української мови.

 

Нагадаємо, що раніше Читомо проводили опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни», у якому видавці визначили, що в Україні необхідне запровадження податкових пільг для видавництв, а також заповнення пробілів в українському законодавстві, які стосуються електронної й аудіокниги.

 

Як відомо, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, яким передбачається видача сертифіката на купівлю книжок українською мовою при отриманні свідоцтва про народження та паспорта громадянина України.

Оригінал статті на Suspilne: Виробників аудіокнижок хочуть звільнити від ПДВ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"