Видавці вибачилися за книжку, в якій ішлося про ймовірного зрадника родини Анни Франк

Нідерландське видавництво Ambo Anthos попросило вибачення за книжку, яка ідентифікувала єврейського нотаріуса Арнольда ван ден Берга як зрадника Анни Франк та її родини. Про це повідомляє The Guardian.
У Ambo Anthos заявили, що припинять розповсюдження та друк книжки, допоки не проведуть додаткову роботу із перевірки тверджень у ній. У своїй заяві видавництво зазначило, що тепер вважає, що воно було захоплено «імпульсивністю» навколо публікації, і що воно повинно було зайняти більш «критичну» позицію.
За словами нідерландського громадського мовника NOS, Пітер ван Твіск, учасник розслідування-підґрунтя книжки, сказав, що твердження, зроблені в ній, були належним чином застережені, і що він здивований заявою видавництва. Він додав, що слідча група ніколи не стверджувала, що розкрила повну правду, та зазначив, що їхня теорія мала «відсоток ймовірності щонайменше 85%», і дослідники сподівалися, що їхні висновки допоможуть заповнити прогалини в існуючих дослідженнях.
У книжці «Зрада Анни Франк» канадської письменниці Розмарі Салліван ідеться про шестирічне розслідування команди з істориків, експертів та колишнього агента ФБР, у ході якого встановили, що Арнольд ван ден Берг, єврейський діяч в Амстердамі, міг зрадити родину Франків, викривши їх схованку, щоб врятувати власну сім’ю.
Підставами для такого висновку стала копія анонімного листа до Отто Франку, в якій Арнольда ван ден Берга ідентифікували як зрадника, та те, що попри вивезення євреїв нацистами до концтаборів, ван ден Берг та його родина залишилися в Амстердамі. За твердженням авторів розслідування, це докази того, що ван ден Берг, член Єврейської ради Амстердама, органу, змушеного проводити нацистську політику в єврейських районах, міг мати доступ до інформації про місцеперебування Франків та інших євреїв.
Після виходу книжки історики та дослідники поставили під сумнів цю версію.
Анна Франк (1929-1945) — єврейська дівчинка-підліток. Її сім’я втекла від нацистського режиму в 1933 році з Німеччини до Амстердама. Під час Другої світової війни протягом 25 місяців сім’я переховувалася, після виявлення їх відправили до концтаборів, де Анна загинула. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вийшов трейлер анімаційного фільму за мотивами щоденника Анни Франк, а у видавництві «Видавництво» надрукували графічну адаптацію всесвітньовідомих спогадів.
Джерела: The Guardian, BBC
Оригінал статті на Suspilne: Видавці вибачилися за книжку, в якій ішлося про ймовірного зрадника родини Анни Франк
Блог
У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ».
Ч
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформаціїУ США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар
Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана ПоповаПішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.