Видавництва і друкарні увійшли до переліку критичної інфраструктури

Видавництва і друкарні увійшли до переліку критичної інфраструктури

Міністерство культури та інформаційної політики оновило перелік установ, які мають статус критично важливих, підтвердивши його зокрема видавництву «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Відповідний наказ оприлюднили на сайті міністерства.

Із 1 квітня набули чинності зміни до порядку бронювання працівників, запроваджені Кабінетом Міністрів. Відтак установи, які раніше були визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, мають поновити цей статус. У зв’язку з цим Мінкульт провело пегляд та затвердження нового переліку організацій, які належать до критичної інфраструктури в сфері культури. Серед них:

  • Український інститут книги;
  • Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка;
  • Одеська національна наукова бібліотека;
  • Національна бібліотека України для дітей;
  • Національна історична бібліотека України, НБУ ім. Ярослава Мудрого;
  • Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр»;
  • Шевченківський національний заповідник (м. Канів);
  • Національний меморіальний музей Голодомору-геноциду.

 

Окремо статус критично важливого об’єкта підтвердили і для Національної суспільної телерадіокомпанії України (разом із її регіональними підрозділами).

 

У лютому Міністерство культури затвердило оновлені критерії, за якими визначає, чи має підприємство вагоме значення для економіки в культурній та інформаційній сферах. Згідно з цими положеннями, видавничі структури також можуть претендувати на цей статус. Зокрема, у наказі йдеться, що видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» реалізувало протягом року не менше двох проєктів, пов’язаних із створенням, просуванням або розповсюдженням українського культурного та креативного продукту — як на внутрішньому, так і на міжнародному рівнях.

 

До оновленого списку також увійшли кілька поліграфічних підприємств: ТОВ «ТРІАДА-ПАК», ТОВ «Західноукраїнська книжкова фабрика», ПП «ЮНІСОФТ», ТОВ «КОНВІ ПРІНТ», ТОВ «ПЕТ».

 

У Мінкульті додали, що серед установ зі статусом критично важливих є й інші українські видавництва, однак конкретні їхні назви не уточнили.

 

Як повідомлялося, у 2022 році видавці зверталися до прем’єр-міністра України із закликом внести українське книговидання до категорії об’єктів критичної інфраструктури.

Чільний колаж: Літцентр

Оригінал статті на Suspilne: Видавництва і друкарні увійшли до переліку критичної інфраструктури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Вийшла перша частина інтервʼю Ліни Костенко Сергію Жадану

У пʼятницю, 11 липня 2025 року вийшла перша частина великого інтервʼю, яке українська поетка-шістдесятниця, письменниця, дисидентка Ліна Костенко дала українському письменнику, переклад

У Бородянці встановили розстріляний окупантами памʼятник Шевченку

У селищі Бородянка Київської області встановили інсталяцію з розстріляним військами рф памʼятником Тарасові Шевченку. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Київської обласної держав

Книжка Куркова — у списку найкращих видань Бразилії-2025

Книжка «Щоденник вторгнення» українського письменника, журналіста, кіносценариста Андрія Куркова потрапила у список найкращих видань у Бразилії за перше півріччя 2025 року. Про це письм

Дві книжкові компанії увійшли до списку найамбітніших бізнесів України від Forbes

Мережа книгарень «КнигоЛенд» та видавництво дитячої літератури «Пегас» увійшли до списку Next 250 від Forbes — найамбітніших малих і середніх компаній України, які демонструють стійке з

Український письменник винайшов протимінне взуття

Український поет, прозаїк і перекладач Павло Матюша створив нову версію протимінних черевиків, які відповідають потребам підрозділів під час розмінування територій, густо засіяних проти

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"