Букнет і я ( частина друга)

Букнет і я ( частина друга)
Ось і настав час продовжити мій блог “Букнет і я”. Сьогодні хочу поділитися спогадами про перші кроки публікації на сайті. У червневий суботній день 2019 року я виклала першу частину свого фентезі-роману “Земля дощу”, і відразу ж почала очікувати, коли до мене прийдуть читачі, почнуть коментувати, підписуватися на мене, ставити зірочки…
Але нічого цього не сталося. Я цілісінький день тільки те й робила, що оновлювала сторінку, та переглядів було всього два, і одна людина написала коментар: “Люблю фентезі, додаю в бібліотеку, як закінчите книгу — прочитаю”. І все, більше нічого. “Як це — коли закінчите?” — мені хотілося закричати вголос. Адже я тільки почала, а хто буде зараз читати?))
Звичайно, усе це мене засмутило, але я подумала: “Ну, можливо, сьогодні такий день, що мало читачів, а назавтра ситуація зміниться”.
Та нічого не відбулося ні завтра, ні післязавтра. Я викладала розділ за розділом, але читачів не бачила. Тут уже до мене закрилася підозра — щось не так! Чого всіх читають, а мене ні? І тоді я написала блог, такий справдешній крик душі з запитанням: “Що саме потрібно робити автору, аби його книзі поставили “зірочку”?
Ось цей давній-предавній блог, я його знайшла, кому цікаво, можете почитати, які відповіді мені дали інші автори))
Наразі зі свого власного досвіду я можу сказати, що моєю головною помилкою було те, що я просто писала книгу, але на жодним чином не почала її рекламувати, ніде: ні в соцмережах, ні в самому блозі я не розповіла потенційним своїм читачам, що я, така от авторка, почала викладати книгу, не розповіла, про що ця історія, не запропонувала ніякої цитати, жодного уривку. Я просто очікувала, що читачі самі набіжать, і десь з неба попадають на мене)) Але, на жаль, такого не відбулося, не відбувається такого дива з початківцями і зараз, особливо зважаючи на те, що нині на Букнеті набагато більше авторів, набагато більше книг, аніж три роки тому.
Тож я усім вам раджу не допускати такої помилки і не соромитися себе рекламувати, розповідати про себе, просто необхідно бути більш активними в соцмережах, приходити в різні літературні групи, де читачі спілкуються, діляться враженнями про прочитане, оголошуйте про себе у профільних групах ( для любителів фантастики, фентезі, детективів тощо), а також запрошуйте людей на свою творчу сторінку у ФБ чи Інстаграмі, якщо у вас вона є. А це дуже потрібно, щоб вона була, і щоб там були цікаві і різнобічні дописи ( не лише реклама)!
І, звичайно ж, діліться посиланням на свою сторінку на Букнеті чи конкретну книгу — тільки таким чином ви зможете швидко зібрати свою аудиторію, і тоді вже для вас не буде складно кожну нову книгу просувати, щоб вона була популярною.
Я на той час ще не знала жодних правил, смм-теорії, того, як потрібно просувати книги, як знаходити читачів, тобто я все робила шляхом спроб і помилок. Але хочу запевнити вас, що кожний автор може знайти свій спосіб, своє ноу-хау, як привабити читачів.
У мене був такий спосіб, який я винайшла випадково, не планувала наперед, але він подіяв, і потім завдяки йому я знову стала більш впевненою у власних силах і знайшла перших постійних читачів!
Про цей спосіб я розповім вам у наступному блозі. А зараз хочу, користуючись нагодою, запросити до прочитання свого роману “Чорна королева” на який сьогодні діє знижка 35 відсотків. Це легка романтична книга з нотками гумору, яка свого часу на конкурсі “Кохання не купити” увійшла до списку фіналістів і користувалася великою популярністю у читачів. Зараз її також продовжують активно читати люди, дякують мені, розповідають, що ця книга допомогла відволіктися від тяжких думок, наповнитися оптимізмом і вірою в те, що будь-які життєві історії неодмінно матимуть щасливий фінал, кохання не закінчиться, і добро переможе.
Отож запрошую вас до читання, знижка діятиме сьогодні до опівночі.Мирного неба над головою, хай усе в вас буде добре, і хороші книги та вірні друзі завжди будуть поруч!
До нових зустрічей у моєму блозі!
Ваша Мар’яна.
Оригінал статті на Букнет: Букнет і я ( частина друга)
Блог
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформаціїУ США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар
Розпочато реєстрацію на Форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025–2030: ключові…28 квітня у Києві відбудеться Форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025–2030: ключові кроки реалізації», під час якого обговорять ключові підходи до реалізації Стратегії розвитку культури на пері
Оголосили довгі списки премії імені вбитої мисткині Ніки КожушкоПремія «Генерація Ніка», заснована у 2024 році в памʼять про художницю, поетку Вероніку Кожушко, оголосила довгі списки номінантів. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Харківського лі
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.