Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Джоан Гарріс відмовилася від угоди з одним із американських видавництв після того, як від неї вимагали вилучити з роману нецензурну лексику. Про це вона повідомила у своєму твіттері.

 

«Сьогодні я відмовилася від угоди з видавництвом із США, тому що там хотіли відредагувати моє використання «ф-бомби» [евфемізм, що позначає слово fuck]. Я відмовилася з двох причин: по-перше, тому що я не випадково вживаю слова. Вони мають значення. А по-друге, тому  що я не вірю, що моє fuck комусь шкодить», — написала Джоан Гарріс у твіті. Вона також зазначила, що не почувається ображеною чи «скасованою».

 

Гарріс запевнила, що якби редактор вказав на випадкову помилку чи на щось, що може бути образливим, вона, найімовірніше, змінила б ту частину тексту. «Відстоювати слова, які я хотіла використати, не означає відмовлятися змінювати ті, яких я не хотіла [навмисне мати в тексті]», — додала вона.

 

Авторка розповіла, що видавнича угода, яку їй запропонували, була для спеціального видання книжки «Вузькі двері», призначеного для розповсюдження поштою, угоду щодо масового ринку США вже уклали.

 

Гарріс повідомила, що вирішила оприлюднити це рішення через дискусію в соцмережах, започатковану Джоном Бойном, автором книжки «Хлопчик у смугастій піжамі». Він критикував дедалі поширеніше використання авторами та видавцями «делікатних читачів» для того, щоб переконатися, що вони правильно представляють певні групи або щоб уникнути ображання.

 

У своєму блозі Джоан Гарріс написала: «Я думаю, що багато людей (деякі з них автори, більшість ні) неправильно розуміють роль чутливого читача. Це, мабуть, пов’язано з тим, що вони ніколи не використовували його, і їх вводить в оману слово «чутливість», яке у світі токсичної маскулінності часто приймають за слабкість. Для цих людей найняти когось для перевірки чиєїсь роботи з метою чутливості означає передачу контролю, зміну балансу сил».

 

Її відмова від видавничої угоди в США була, за її словами, прикладом того, «як ці професійні рішення є особистими для нас і як ми робимо їх щодня».

 

Джоан Гарріс — англійська письменниця, авторка бестселеру «Шоколад».

 

Як повідомлялося, останнім часом у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Там спостерігається сплеск звернень батьків, активістів і законодавців, які вимагають вилучити певні книжки зі шкіл, проблеми, які традиційно обмежувалися засіданнями шкільної ради, переносять в політичну сферу. У Флориді створили законопроєкт, що обмежує книжки на такі теми, як сексуальна орієнтація чи гендерна ідентичність, а губернатори Техасу та Південної Кароліни доручили освітянам викорінити те, що вони називають порнографічним матеріалом у шкільних бібліотеках. Зокрема, на початку 2022-го року в низці шкіл виключили комікс про Голокост зі шкільної програми. У зв’язку з цим PEN America та генеральний директор видавництва Penguin Random House Маркус Доле створюють фонд для боротьби з цензурою.

 

Джерело та чільне фото: The Guardian

Оригінал статті на Suspilne: Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"