Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Українська спільнота перекладачів Translators in Action анонсували настільну гру #ПереклаДійсність про особливості та труднощі перекладацького життя.  Про це повідомляють автори проєкту.

#ПереклаДійсність  настільна гра, що дає можливість спробувати побути перекладач_кою.

 

Уявіть собі (чи пригадайте), що ви — перекладач_ка художньої літератури на українському книжковому ринку. Із якою мовою ви не працювали б, як не оминали б недобросовісних замовників, на кожному кроці вас підстерігають несподіванки. Іноді вони приємні — запрошення на майстер-клас чи премія; але на вас також чигають проблеми й дедлайни,

 йдеться у передмові до гри.

 

Над грою працювали: Неля Ваховська, Поліна Городиська, Саша Григоренко, Марина Дубина, Ольга Любарська, Дзвінка Пінчук, Олександра Хмарна. Дизайн і верстка: студія Seri/graph

Гра апелює до таких тем:

 

  • Прекарність самозайнятої інтелектуальної праці: розцінки, невидимість, правова незахищеність, відсутність соціальних гарантій, профпідготовка лише за гроші, лохотрони, витрати на робоче місце, техніку, словники тощо.
  • Особливості перекладацької роботи/діяльності/життя: умови і оплата праці, трудові відносини, договори, видимість, освіта, здоров’я, преміальний процес, авторське право, критика перекладу, стереотипи про професію, можливості, програми підтримки, резиденції, низова самоорганізація, взаємодопомога і взаємодія, складнощі самого перекладу і т.д.
  • Способи взаємопідтримки і потенційні стратегії гуртування для покращення становища.

 

«Як ініціативна група ми активно працюємо з перекладацькою фаховою спільнотою України, щороку провадимо дослідження, виявляємо найгарячіші виклики сектору та шукаємо шляхи роботи із ними. Створювали калькулятор роялті, зразки договорів, українську базу перекладачів, словом, активно працюємо зі спільнотою та підвищенням її професійної захищеності.

 

Гра це ще один інструмент, що допоможе познайомити із перекладацьким життям, позитивними і негативними ситуаціями у професії, її прекарністю, аби будь-хто охочий міг познайомитись із перекладацькими реаліями. Важливим моментом також, що його закладали у гру, є підсвічення різних способів взаємопідтримки, а також потенційних стратегій гуртування, спільнодії для покращення становища.

 

«ПереклаДійсність» також допомагає поінформувати про права, розцінки, авторське право, договірні відносини, низку можливостей і нюансів професії. Для самих перекладач_ок гра також може стати приводом для обговорень і розмов про наболіле, або ж і про власні досвіди виходу з проблемних ситуацій, »  повідомила членкиня ініціативної групи Translations in Action та ініціаторка проєкту #ПереклаДійсність Поліна Городиська ексклюзивно для Читомо.

Поширення гри можливе у двох варіантах: файли PDF (які можна видрукувати та склеїти самостійно) і комплекти (виготовлені професійною друкарнею). Файли будуть доступні для скачування невдовзі на сайті Litcentr, а подати заявку на комплект можна, заповнивши форму https://forms.gle/5ucsmCn22cLAKVqc8. 

 

Безплатні примірники гри будуть розповсюджувати для тих, хто працює з перекладацтвом на програмному рівні, є профільною організацією, інституцією, фестивалем, самоорганізованою перекладацькою, студентською та ін. групою, бібліотекою, навчальним центром. Платне поширення гри автор_ки проєкту поки що не планують.

 

Як повідомляють організатори, проєкт здійснено за підтримки Фонду Рози Люксембург в Україні.

 

Translators in action ініціативна група, що об’єднує професійних перекладачівок художньої й нехудожньої літератури, дослідників і культурних менеджерів.

 

Нагадаймо, що шість українських видань відзначили за майстерність перекладу у Канаді.

 

Оригінал статті на Suspilne: Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"