Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Українська спільнота перекладачів Translators in Action анонсували настільну гру #ПереклаДійсність про особливості та труднощі перекладацького життя.  Про це повідомляють автори проєкту.

#ПереклаДійсність  настільна гра, що дає можливість спробувати побути перекладач_кою.

 

Уявіть собі (чи пригадайте), що ви — перекладач_ка художньої літератури на українському книжковому ринку. Із якою мовою ви не працювали б, як не оминали б недобросовісних замовників, на кожному кроці вас підстерігають несподіванки. Іноді вони приємні — запрошення на майстер-клас чи премія; але на вас також чигають проблеми й дедлайни,

 йдеться у передмові до гри.

 

Над грою працювали: Неля Ваховська, Поліна Городиська, Саша Григоренко, Марина Дубина, Ольга Любарська, Дзвінка Пінчук, Олександра Хмарна. Дизайн і верстка: студія Seri/graph

Гра апелює до таких тем:

 

  • Прекарність самозайнятої інтелектуальної праці: розцінки, невидимість, правова незахищеність, відсутність соціальних гарантій, профпідготовка лише за гроші, лохотрони, витрати на робоче місце, техніку, словники тощо.
  • Особливості перекладацької роботи/діяльності/життя: умови і оплата праці, трудові відносини, договори, видимість, освіта, здоров’я, преміальний процес, авторське право, критика перекладу, стереотипи про професію, можливості, програми підтримки, резиденції, низова самоорганізація, взаємодопомога і взаємодія, складнощі самого перекладу і т.д.
  • Способи взаємопідтримки і потенційні стратегії гуртування для покращення становища.

 

«Як ініціативна група ми активно працюємо з перекладацькою фаховою спільнотою України, щороку провадимо дослідження, виявляємо найгарячіші виклики сектору та шукаємо шляхи роботи із ними. Створювали калькулятор роялті, зразки договорів, українську базу перекладачів, словом, активно працюємо зі спільнотою та підвищенням її професійної захищеності.

 

Гра це ще один інструмент, що допоможе познайомити із перекладацьким життям, позитивними і негативними ситуаціями у професії, її прекарністю, аби будь-хто охочий міг познайомитись із перекладацькими реаліями. Важливим моментом також, що його закладали у гру, є підсвічення різних способів взаємопідтримки, а також потенційних стратегій гуртування, спільнодії для покращення становища.

 

«ПереклаДійсність» також допомагає поінформувати про права, розцінки, авторське право, договірні відносини, низку можливостей і нюансів професії. Для самих перекладач_ок гра також може стати приводом для обговорень і розмов про наболіле, або ж і про власні досвіди виходу з проблемних ситуацій, »  повідомила членкиня ініціативної групи Translations in Action та ініціаторка проєкту #ПереклаДійсність Поліна Городиська ексклюзивно для Читомо.

Поширення гри можливе у двох варіантах: файли PDF (які можна видрукувати та склеїти самостійно) і комплекти (виготовлені професійною друкарнею). Файли будуть доступні для скачування невдовзі на сайті Litcentr, а подати заявку на комплект можна, заповнивши форму https://forms.gle/5ucsmCn22cLAKVqc8. 

 

Безплатні примірники гри будуть розповсюджувати для тих, хто працює з перекладацтвом на програмному рівні, є профільною організацією, інституцією, фестивалем, самоорганізованою перекладацькою, студентською та ін. групою, бібліотекою, навчальним центром. Платне поширення гри автор_ки проєкту поки що не планують.

 

Як повідомляють організатори, проєкт здійснено за підтримки Фонду Рози Люксембург в Україні.

 

Translators in action ініціативна група, що об’єднує професійних перекладачівок художньої й нехудожньої літератури, дослідників і культурних менеджерів.

 

Нагадаймо, що шість українських видань відзначили за майстерність перекладу у Канаді.

 

Оригінал статті на Suspilne: Translators in Action анонсували настільну гру про перекладацьке життя

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Поетична збірка Галини Крук — у фіналі премії американського ПЕН

У фінал номінації «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшли 5 книжок, серед них збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американськ

Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

Засновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Давно хотів мати місце

Внаслідок ракетного удару рф по Сумах постраждали університет і медіа «Цукр»

Російська армія завдала удару по центру Сум двома балістичними ракетами. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
У Сумській міській раді зазначили, що ворог атакував циві

Запровадили санкції проти проросійських медіа і проєкту Медведчука «Другая Украина»

Президент України Володимир Зеленський підписав укази, що запроваджують санкції проти низки фізичних та юридичних осіб, причетних до поширення російської пропаганди.
Серед них — медіапл

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"