BookChef подало до суду на Yakaboo через невиплату коштів

BookChef подало до суду на Yakaboo через невиплату коштів

У Господарському суді міста Києва розглянули позов видавництва BookChef щодо банкрутства ТОВ «Якабу Трейд». Про це повідомляється на сайті Господарського суду міста Києва від 17.01.2024, справа № 910/17146/23.

«Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Букшеф” звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Якабу Трейд” у зв’язку із наявною та непогашеною заборгованістю», — йдеться у тексті рішення 114791768 судової справи № 910/17146/23.

 

Це не перший позов на компанію «Якабу Трейд», а справу № 910/17146/23 розглядають з 09.11.2023. У Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні такі ухвали у цій справі:

 

 

За рішенням № 115817620 17 січня мало відбутися судове засідання у Господарському суді міста Києва щодо позову видавництва BookChef щодо банкрутства ТОВ «Якабу Трейд».

 

 

Саме 17 січня обидві компанії вийшли із заявами.

 

Yakaboo повідомили у телеграм-каналі, що ця судова справа не впливає на фінансовий стан та роботу книгарні Yakaboo, адже ТОВ «Якабу Трейд» це один із підрозділів холдингу, який відповідав лише за роботу з постачальниками та видавництвами. 

 

Yakaboo стверджує, що суперечка щодо розрахунків між BookChef і Yakaboo виникла у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України у 2022 році.

 

«ТОВ “Якабу Трейд” розірвало договірні відносини з компанією, що подала позов, у 2022 році. У грудні 2023 року також вийшло журналістське розслідування, у якому встановлюється зв’язок позивача з росією», — зазначили в Yakaboo.

 

«Bookchef працює у легальному полі, не має зв’язків з росією та не має претензій з боку правоохоронних органів, що підтверджено відповідними перевірками», — стверджують у Bookchef.

 

Також видавництво BookChef зазначило, що ТОВ «Якабу Трейд» заборгувало гроші й іншим видавництвам та постачальникам, окрім BookChef.

 

У Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні усі справи за позовом до ТОВ «Якабу Трейд». Крім ТОВ «Видавництво “Букшеф”», позивалися також ТОВ «Сервіс Клієнт», ТОВ «Перо» і ТОВ «Хаскі менеджмент».

 

 

Видавництво Bookchef повідомило, що припинило відвантаження продукції та подало позов до суду у вересні-жовтні 2022 року, коли компанія «Якабу Трейд» зупинила оплату.

 

У Yakaboo зазначили, що ТОВ «Якабу Трейд» намагалося розв’язати питання до суду, щоб остаточно поставити крапку у будь-яких відносинах з BookChef. 

 

«Контрагент зайняв неконструктивну позицію. Тож Yakaboo захищає права та інтереси свого підрозділу в судовому порядку та переконана в обґрунтованості своєї юридичної позиції», — наголосили в Yakaboo.

 

«”Якабу” зареєструвало ще дві юридичні особи: ТОВ “Якабу Бізнес” і “Якабу Рітейл”, щоб уникнути сплати боргів, одночасно перевівши активи та борги більшості ринку, з ким вдалось домовитися», — стверджують в Bookchef.

 

Стало відомо, що за цією ж справою на ТОВ «Якабу Трейд» також позивається ТОВ «Сервіс Клієнт» від 25.12.2023.

 

 

Як повідомлялося, Yakaboo та інші книжкові мережі заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef через журналістське розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією («Деокупація книжкового ринку. Як російські видавці досі заробляють гроші в Україні»). Крім того, СБУ оголосила підозру у фінансуванні збройної агресії рф автору бестселерів BookChef і власнику одного з найбільших алкогольних холдингів Євгенію Черняку. Після цього видавництво BookChef повідомило, що змінить власника, ним стане генеральний директор BookChef Олександр Кірпічов.

 

Чільне фото: by Tingey Injury Law Firm on Unsplash

Оригінал статті на Suspilne: BookChef подало до суду на Yakaboo через невиплату коштів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"