95-ту річницю публікації “Вінні-Пуха” відзначать виходом книги з передісторією

У Великобританії до 95-річчя з моменту публікації першої збірки оповідань Алана Александра Мілна про Вінні-Пуха, Крістофера Робіна, П’ятачка, Іа-Іа та інших мешканців Стоакрового (або Чудового – в переказі Заходера) лісу вийде передісторія їхніх пригод під назвою “Вінні-Пух: жив-був ведмідь”. Про це повідомляє The Bookseller.
Перший офіційний приквел до історії Мілна написала дитяча письменниця Джейн Ріордан. Книгу випустить видавництво Farshore 30 вересня. Ріордан та ілюстратор Марк Берджесс підкреслюють зв’язок свого творіння з оригіналом: письменниця писала мовою, близькою до мови Мілна, а ілюстрації намальовані в стилі Ернеста Хауерда Шепарда, чиї зображення жителів Стоакрового лісу є класичними для прихильників. Фонди Мілна і Шепарда схвалили публікацію приквела – повідомляє The Guardian.

Класична ілюстрація Ернеста Хауерда Шепарда.
До книги “Вінні-Пух: жив-був ведмідь” (Winnie-the-Pooh: Once There Was a Bear) увійдуть десять оповідань. Розповідь починається в лондонському універмазі Harrods, де на продаж виставлений іграшковий ведмідь Вінні. Саме тут у 1921 році Алан Мілн придбав для свого однорічного сина Крістофера Робіна Мілна ведмедя, який згодом став прототипом Вінні-Пуха. Син також послужив батькові прототипом для створення однойменного персонажа.
“В оригінальних історіях Вінні-Пух живе на дереві в Стоакровому лісі, але історія свідчить, що він був куплений в Harrods на перший день народження Крістофера Робіна. Я не змогла втриматися від повернення до цього часу в передісторії. Мені сподобалася ідея побачити Вінні-Пуха, віслючка Іа і П’ятачка в Лондоні і в дитячій, про яку так багато написано у віршах Мілна. Я сподіваюся, що читачам сподобається знову зустрітися зі знайомими друзями, коли вони вирушать назустріч новим пригодам”, – розповіла Джейн Ріордан.
“Вінні Пух: жив-був ведмідь”
У передісторії Вінні-Пух та інші відомі читачам персонажі, перш ніж потрапити у Стоакровий ліс, втраплять у чимало пригод в Лондоні. Зокрема здійснять екскурсію в Музей природознавства і відвідають столичний зоопарк, де Вінні зустріне канадську чорну ведмедицю Вінні Пег. У 1920-х роках Мілн разом з сином неодноразово бували в Лондонському зоопарку, де жила ця ведмедиця. Вона так сподобалася Крістоферу Робіну, що хлопчик перейменував на честь неї свого іграшкового ведмедя.
Алан Мілн написав дві прозові книги про пригоди Вінні-Пуха та його друзів: “Вінні-Пух” у 1926 році та “Будинок на Пуховому узліссі” у 1928 році. Ведмедик згадується і в деяких поетичних збірках Мілна, але ще не під ім’ям Вінні. Книги про Вінні-Пуха стали світовою класикою дитячої літератури XX ст. і послужили основою для безлічі адаптацій в кіно, художній анімації тощо.
Оригінал статті на Читомо: 95-ту річницю публікації “Вінні-Пуха” відзначать виходом книги з передісторією
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.