9 українських книжкових інтернет-магазинів порушують закон про державну мову

9 українських книжкових інтернет-магазинів порушують закон про державну мову

9 українських книжкових інтернет-магазинів “Grenka”, “LiderBooks”, «Лавка Бабуин», “Bookovka”, «Книжкова Лавка», “GoodBooks”,”Bizlit”, «Книгосклад» та «Книжковий дім» порушують закон про державну мову. Про це Читомо повідомили у Держкомтелерадіо.

Відповідно до чинного законодавства книгорозповсюджувачі мають забезпечити, щоб в їхньому асортименті не менше ніж 50 відсотків книжок було державною мовою, а вебсайти за замовчуванням мають бути українською.

 

Сайти магазинів «Книгарня Є», «Наш формат», «Фоліо», “Yakaboo”, “Book24”, «КМ-Букс», “Zlatka”, «СЕНС» не мають порушень, водночас вебсайти “Grenka”, “LiderBooks”, «Лавка Бабуин», “Bookovka”, «Книжкова Лавка», “GoodBooks”,”Bizlit”, «Книгосклад» та «Книжковий дім» мають менш як 50% видань українською мовою.

 

Особливо показовою є ситуація в інтернет-магазині «Grenka», в якому частка книжок українською мовою за різними тематичними розділами складає від 5 до 18%.

 

Версії вебсайтів книгарень «Книгосклад», “Booklya”, «Лавка Бабуин», “Balka-Book”, “MyBook” російськомовні, що порушує закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Українськомовні версії вебсайтів інтернет-магазинів «Книгоград», “LiderBooks”, «Кращі книги», “Grenka”, «Лавка Бабуин», «Одіссей», “GoodBooks”, “Balka-Book”, «Книжечка» містять менше інформації, ніж іншомовні версії, насамперед через наявність анотацій книжок мовою держави-агресора і відсутність їх українськомовних перекладів.

 

Моніторинг провели серед 35 інтернет-магазинів.

 

Нагадаємо, у 2021 році в Україні видавали понад 300 газет і журналів російською мовою.

 

Оригінал статті на Suspilne: 9 українських книжкових інтернет-магазинів порушують закон про державну мову

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Українців закликають бойкотувати роздачу пропагандистських газет в окупації

На тимчасово окупованих територіях самопроголошена російська «влада» посилює поширення дезінформації серед місцевого населення. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
За інформ

Пригоди із Зеленим Вовком: нова книжка для дітей Анастасії Шульги

Компанія уявних друзів в українському дитліті поповнюється новими персонажами, що не може не тішити. Адже уявний друг — це на 100% ідеальний компаньйон для будь-яких пригод, веселощів і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"