9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

Пресради дев’яти країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи  (AIPCE) на підтримку України через не виключення з альянсу росії. Про це повідомляє Комісія з журналістської етики. 

Це країни Вірменія, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Ірландія, Молдова, Норвегія та Швеція. Вони підтримали позицію Комісії з журналістської етики.

 

«З глибоким жалем ми вирішили негайно припинити наше членство в AIPCE. Хоча для тих із нас, хто був присутній на Кіпрі, було дивно зустрітися з нашими колегами й поділитися думками та ідеями, ми вважаємо, що Координаційний комітет вів несправедливий і недемократичний спосіб обговорення росія/Україна», написали країни у заяві. 

 

У заяві пишуть, «що коли ми зрозуміли, що Україна не прийме запропоноване росією «пониження» до асоційованого члена, ми спробували знайти терміновий компроміс із більш м’яким «тимчасовим призупиненням» для росії, що, як ми сподівалися, могло б врятувати ситуацію».

 

Проте ця пропозиція була відхилена.

 

«Той факт, що Україна поза, а росія входить, унеможливлює для нас бути частиною AIPCE. Ми не в змозі судити співробітників російської колегії, але фактично сьогодні немає свободи преси і, зокрема, можливості нормального функціонування саморегулювання в росії. Весь медіасектор використовується в огидній пропагандистській машині путіна», додали країни. 

 

Нагадаємо, що у квітні цього року, Комісія з журналістської етики запропонувала виключити рф зі складу Альянсу «через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа стосовно України». Проте у жовтні Альянс не зібрав необхідних голосів для виключення росії. 

 

Згодом Комісія з журналістської етики заявила про вихід зі складу Альянсу незалежних пресрад Європи через те, що з нього не виключили російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу».

Оригінал статті на Suspilne: 9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"