9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

Пресради дев’яти країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи  (AIPCE) на підтримку України через не виключення з альянсу росії. Про це повідомляє Комісія з журналістської етики. 

Це країни Вірменія, Данія, Естонія, Фінляндія, Грузія, Ірландія, Молдова, Норвегія та Швеція. Вони підтримали позицію Комісії з журналістської етики.

 

«З глибоким жалем ми вирішили негайно припинити наше членство в AIPCE. Хоча для тих із нас, хто був присутній на Кіпрі, було дивно зустрітися з нашими колегами й поділитися думками та ідеями, ми вважаємо, що Координаційний комітет вів несправедливий і недемократичний спосіб обговорення росія/Україна», написали країни у заяві. 

 

У заяві пишуть, «що коли ми зрозуміли, що Україна не прийме запропоноване росією «пониження» до асоційованого члена, ми спробували знайти терміновий компроміс із більш м’яким «тимчасовим призупиненням» для росії, що, як ми сподівалися, могло б врятувати ситуацію».

 

Проте ця пропозиція була відхилена.

 

«Той факт, що Україна поза, а росія входить, унеможливлює для нас бути частиною AIPCE. Ми не в змозі судити співробітників російської колегії, але фактично сьогодні немає свободи преси і, зокрема, можливості нормального функціонування саморегулювання в росії. Весь медіасектор використовується в огидній пропагандистській машині путіна», додали країни. 

 

Нагадаємо, що у квітні цього року, Комісія з журналістської етики запропонувала виключити рф зі складу Альянсу «через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа стосовно України». Проте у жовтні Альянс не зібрав необхідних голосів для виключення росії. 

 

Згодом Комісія з журналістської етики заявила про вихід зі складу Альянсу незалежних пресрад Європи через те, що з нього не виключили російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу».

Оригінал статті на Suspilne: 9 країн виходять з Альянсу незалежних пресрад Європи на підтримку України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голо

Ткаченко: «Порушуємо питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за…

Україна порушує на міжнародному рівні питання про арешт музейних колекцій рф, які перебувають за кордоном, та про запровадження санкцій проти російських культурних діячів.

Про це сказав міністр культ

Від книжок-картинок до казок про світло: найпомітніші дитліт листопада

Патріотичні книжки-картинки, які можна дарувати іноземцям, шалені пригоди й свіженький детектив для середнього шкільного віку — у нашому огляді книжкових новинок для дітей.
Киці-мандрів

Роман Асєєва про «Ізоляцію» видадуть у Польщі

Роман Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали польською. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Wydawnictwo KEW.
Польське видання матиме назву «Сві

Євросоюз підтримає переклади художньої літератури українською мовою

Програма Європейського Союзу «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс «Поширення європейських художніх робіт 2023». Про це повідомило українське бюро організації на своїй офіційній

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"