85% убивств журналістів у світі залишаються безкарними

85% убивств журналістів у світі залишаються безкарними

З 2006 до 2024 року у світі вбили понад 1700 медійників, й 85% справ так і не дійшли до суду. Про це свідчать дані звіту ЮНЕСКО.

Звіт про безпеку журналістів і проблему безкарності, який публікується раз на два роки, підготували до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів 2 листопада.

 

Загалом звіт зафіксував збільшення кількості вбивств журналістів на 38% з часів попереднього дослідження. За даними звіту, за два роки у світі вбили всього 162 журналісти. Тобто приблизно кожні 4 дні вбивають одного журналіста.

 

Крім того, серед основних моментів зі звіту ЮНЕСКО:

 

  • вирішення справ убитих журналістів займає в середньому 4 роки;
  • кількість країн, що відповідають на запити ЮНЕСКО щодо справ журналістів, зросла з 65% до 77%;
  • більше вбивств трапляється у країнах, де йде війна або конфлікт, — 72 випадки за 2 роки;
  • журналістів усе частіше вбивають після їхнього зникнення чи викрадення — таких випадків було 13;
  • зросла кількість смертей журналістів під час перебування під вартою — 5 випадків;
  • у 2022 році загинули 10 журналісток — це найбільша кількість із 2017 року.

 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що в Газі зафіксували найбільшу кількість убивств журналістів. За його даними, за останні 380 днів загинули понад 130 палестинських журналістів. Він закликав уряди вжити термінових заходів для захисту журналістів, розслідування злочинів проти них і покарання винних.

 

ЮНЕСКО стурбована тим, що безкарність завдає шкоди цілим суспільствам, приховуючи серйозні порушення прав людини, корупцію і злочинність. Щоб підтримувати верховенство права, організація закликала уряди, громадянське суспільство, ЗМІ й всіх зацікавлених осіб приєднатися до глобальних зусиль, спрямованих на припинення безкарності.

 

Як повідомлялося, у 2024 році на фронті загинули такі українські журналісти й військові: оператор Громадського Микола Оранський, журналіст-розслідувач Олег Шемчук, журналістка, редакторка, театрознавиця Алла Пушкарчук, журналіст видань «Факти» і «Телеграф» Андрій Топчій, журналістка «Суспільного» Ірина Цибух, кореспондент «Новини.Live» Богдан Затула, телеоператор каналу «Прямий» Павло Пархоменко та інші.

 

 

Тим часом в Україні діє проєкт «Недописані» — памʼяті людей літератури, чиї життя забрала росія.

 

Чільне фото: The Left in the European Parliament

Оригінал статті на Suspilne: 85% убивств журналістів у світі залишаються безкарними

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"