7 з 50 найпопулярніших онлайн-медіа порушують закон про мову — дослідження

Сім з п’ятдесяти найпопулярніших онлайн-медіа порушують закон про державну мову. Про це свідчать результати моніторингу 50 найпопулярніших українських онлайн-медіа секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.
Медіа «Багнет» та «Голос.UA» подають контент виключно російською мовою. Ще 5 видань («РБК-Україна», «Політека», «Хвиля», «Вести», «Ракурс») не забезпечують завантаження українськомовної версії за замовчуванням.
43 з 50 медіа дотримуються вимог закону України про державну мову. З них шість подають тексти виключно українською мовою: «Суспільне», «Zaxid.нет», «Радіо Свобода», «Новинарня», «Коментарі», «Подробиці».
За підсумками моніторингу, найчастіше українськомовна версія сторінки містить більшу кількість текстів, порівняно з версіями іншими мовами, та однакову з російськомовною. Натомість англійською подається значно менше розділів, інформаційних повідомлень, а також нових публікацій. Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» також послуговується іспанською, німецькою, французькою, польською та японською мовами.
З переліком популярних сайтів, що увійшли до моніторингу, можна ознайомитися тут.
Стаття 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачає, що сайти держустанов, ЗМІ та інтернет-магазинів мають містити інформацію українською мовою, українськомовна версія має завантажуватися за замовчуванням.
Нагадаємо, згідно з даними уповноваженого із захисту державної мови, 25 українських посадовців провадять публічну діяльність не українською мовою.
Як відомо, у 2021 році зафіксували 155 звернень щодо порушення мовного закону в закладах освіти.
Чільна ілюстрація: iesonline.co.in
Оригінал статті на Suspilne: 7 з 50 найпопулярніших онлайн-медіа порушують закон про мову — дослідження
Блог
З українських бібліотек списали понад 10 млн російськомовних книжокЗ українських публічних бібліотек до листопада 2022 року списали близько 19 млн примірників книг, із них понад 10 млн російською мовою. Про це 6 лютого повідомила пресслужба апарату Верховної Ради Украї
Оголосили програму стенда Книжкового Арсеналу на Вільнюському книжковому ярмаркуНа запрошення організаторів Вільнюського книжкового ярмарку міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» створив програму подій, яка представить у Вільнюсі українську літературну та культу
За кордоном діють понад 320 українських книжкових осередків після 24-го лютого — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
Після 24 лютого за кордоном почали діяти понад 320 українських книжкових осередків — опитуванняЗа кордоном функціонує щонайменше 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів, ініціатив, 85% з яких почали свою діяльність після ескалація російсько-української війни в лютому 2
На українських полицях за кордоном є майже 25 тисяч книжок — опитування77 українських книжкових полиць, просторів і хабів за кордоном мають 24 287 примірників книжок. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Найбі
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.