66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування
![66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування 66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування](https://chytomo.com/wp-content/uploads/2024/03/image.webp)
66 % відсотків опитаних українців хочуть усунути російську мову з офіційного спілкування, загалом 81% проти використання російської в своєму регіоні. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Згідно з даними, у 1997 році 39% вважали, що російську мову потрібно зробити другою державною в Україні. Станом на лютий 2024 року 66% українців думають, що її потрібно цілковито усунути з офіційного спілкування.
«Тільки 3 % респондентів вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24 % припускають можливість того, щоб російська мова була офіційною в регіонах, більшість населення яких цього хоче», — повідомляють у звіті про опитування.
Серед тих 24 % людей, котрі не проти російської мови як другої офіційної, 15 % проти того, аби російська була офіційною в їхньому регіоні.
«На початку 2024 року в Україні є 10 % тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81 % або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні», — ідеться в результатах дослідження.
Серед опитаних віком 18–29 років 84 % наполягають на усуненні російської.
Серед людей, які використовують українську в побутовому спілкуванні:
- 43 % виступають за повне усунення російської мови з офіційного спілкування;
- 11 % проти офіційного статусу у своїй області;
- 21 % вважають, що російська мова має бути офіційною в їхньому регіоні;
- 10 % хочуть, щоб вона стала державною.
81 % серед опитаних російськомовних громадян вважають, що утисків російськомовного населення немає. За словами виконавчого директора КМІС Антона Грушеського, процес розвитку української мови і поширення на раніше переважно російськомовних територіях — тривалий і поступовий.
Опитування стосується лише мови в офіційному спілкуванні, про побутове повсякденне використання респондентів не запитували.
Опитування провели 17-23 лютого 2024 року методом computer-assistedtelephoneinterviews. Кількість опитаних — 1052 повнолітні респонденти з усіх областей України, окрім АР Крим. Похибка становить близько 1,5–3,4 %.
Як повідомлялося, станом на 2022 рік російська мова домінувала в оголошеннях про працевлаштування на найпопулярніших вебсайтах для пошуку роботи. У 2023 році майже 40% відсотків українців прагнули вилучення російської літератури зі шкільної програми.
Чільне фото: vseosvita.ua
Оригінал статті на Suspilne: 66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.