5 українських бібліотек після окупації перетворять на «місця сили»

5 українських бібліотек після окупації перетворять на «місця сили»

Українська бібліотечна асоціація оголосила переможців конкурсу на участь у проєкті «Бібліотека — місце сили!». Про це повідомила УБА на своїй фейсбук-сторінці.

У рамках проєкту проходитимуть навчання бібліотекарів новим підходам організації роботи у бібліотеках. Після навчання бібліотеки-учасниці сприятимуть моральному, культурному та економічному відновленню людей і громад після окупації.

 

«Від сьогодні починається новий етап для п’яти бібліотек та громад, які вони обслуговують. Мета проєкту — перетворити бібліотеки на деокупованих територіях України у “місця сили” для користувачів. Наші учасники створюватимуть нові бібліотечні послуги та проєкти для морального, культурного та економічного відновлення громад після окупації», — зазначає УБА у дописі.

 

Серед переможців п’ять бібліотек у деокупованих областях України:

 

  • Публічна бібліотека Балаклійської міської ради Харківської області (Харківська область);
  • Публічна бібліотека Макарівської селищної ради (Київська область);
  • Городнянська центральна бібліотека комунального закладу Городнянська Централізована Бібліотечна Система Городнянської міської ради (Чернігівська область);
  • Публічна бібліотека Конотопської міської ради (Сумська область);
  • Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки м. Херсона Херсонської централізованої бібліотечної системи (Херсонська область).

 

Основні активності проєкту «Бібліотека — місце сили!»:

 

  • поїздка до Берліна, відвідування інноваційних бібліотек, культурних центрів та історичних місць;
  • онлайн-тренінг з «Дизайн-мислення для бібліотекарів»;
  • менторство від німецьких бібліотекарів;
  • реалізація послуги у своїй громаді до завершення проєкту;
  • онлайн-навчання фандрейзингу та проєктній діяльності.

 

Крім того, для обраних бібліотек закуповують нові книжки та ноутбуки для розвитку громад та доступу до онлайн-навчання.

 

Проєкт реалізується у партнерстві з Центральною бібліотекою міста Берлін (Німеччина) за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи).

 

Як повідомлялося, відтепер у Києві будуть бібліотеки імені Сковороди й Слабошпицького.

 

 

Чільне фото: Пресслужба Херсонської міської ради

Оригінал статті на Suspilne: 5 українських бібліотек після окупації перетворять на «місця сили»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Книжки Катерини Міхаліциної і Сашка Дерманського переклали словацькою і англійською

У Словаччині вийшла друком книжка Катерини Міхаліциної з ілюстраціями Грасі Олійко «Яків та мокрий вечір». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Словаччині книжка в

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"